Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Posledních pár měsíců se může zdát, že fenoménu „quiet luxury“ neuniknete, ať jste kdekoli. Zejména jím žijí sociální sítě a už teď je bezpochyby jedním z největších trendů roku 2023. Chcete se naladit na jeho vlnu? Určitě nejste sami. Díky našemu průvodci získáte tu správnou inspiraci pro osvěžení svého šatníku ve stylu tohoto sofistikovaného módního luxusu.

  Antiteze k logománii

  V minulosti bylo pomyslnou královskou výsadou oblékat se od hlavy až k patě do oděvů, které z plných plic křičely názvy módních značek a čím hlasitěji, tím lépe. V dnešní době však tento ruch paradoxně přehlušuje jiný trend zpopularizovaný zejména na TikToku – takzvaný „quiet luxury“ neboli tichý luxus, který se valí odevšud. Je to možná překvapivé, ale ve své podstatě není úplně revoluční, vychází z mnoha osvědčených a hodnotných principu oblékání. Přesto je dobré mít Filipa a umět ho správně uchopit.

  Ztělesnění prvotřídní elegance

  Investici do kvalitních, nadčasových, udržitelných a rafinovaných kousků volí mnoho známých osobností. Ukázkovým příkladem je Gwyneth Paltrow a její outfity ze soudních jednání, po nichž trend quiet luxury vystřelil do závratných výšin. Každodenní inspiraci lze najít také u Jasmine Tookes, Elsy Hosk, Kendall Jenner nebo Rosie Huntington-Whiteley. Výrazný tichý luxus je zakotven v identitě značek jako The Row, Khaite, Totême, Helsa, Bottega Veneta nebo Max Mara.

  Košile kdekoli, kdykoli a jakkoli

  Klasická košile a všechny její podoby nesmí chybět v žádném dobrém šatníku, ať už se jedná o jakýkoli trend. Různé, neobyčejné variace najdete u značky Totême.

  Zdroj: Totême

  Kamarád do deště – stylový kabát

  Mít nadčasový kabát, který vydrží několik dlouhých sezón a navíc vás v případě potřeby zahřeje, se hodí vždy. Oblíbené jsou rozhodně kabáty od Helsa. Značka byla iniciativně založena modelkou Elsou Hosk a vychází ze skandinávského designu.

  Zdroj: FWRD

  Bez rovně střižených kalhot a vysokého pasu to nepůjde

  Kalhoty s maskulinním podtónem byly vždy synonymem elegance. Pokud hledáte dobře padnoucí střih, pohodlný materiál a neutrální barevnou paletu, porozhlédněte se u The Row. Pokud existuje ztělesnění trendu „tichého luxusu“, pak je to právě tato značka.

  Zdroj: The Row

  Experimentujte s botami

  Bottega Veneta neustále zdokonaluje své řemeslo a obuv není výjimkou. Nabízí zajímavé, propracované i hravé modely, se kterými dáte světu najevo, že máte smysl pro skutečnou kvalitu a nebojíte se do všedního dne zapojit trochu fantazie.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Je libo dezert? Kabelka jako třešnička na dortu

  Na přehlídkových molech právem dominují minimalistické, jednoduché kabelky s harmonickým nádechem a dávkou ležérního půvabu. Za pozornost rozhodně stojí ručně vyráběné kabelky italské značky Savette, která nachází inspiraci v moderním a renesančním umění a dbá na tradiční techniky.

  Zdroj: Savette

  Ovládněte největší trend letošního roku: „quiet luxury“

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.