More

  Posledních pár měsíců se může zdát, že fenoménu „quiet luxury“ neuniknete, ať jste kdekoli. Zejména jím žijí sociální sítě a už teď je bezpochyby jedním z největších trendů roku 2023. Chcete se naladit na jeho vlnu? Určitě nejste sami. Díky našemu průvodci získáte tu správnou inspiraci pro osvěžení svého šatníku ve stylu tohoto sofistikovaného módního luxusu.

  Antiteze k logománii

  V minulosti bylo pomyslnou královskou výsadou oblékat se od hlavy až k patě do oděvů, které z plných plic křičely názvy módních značek a čím hlasitěji, tím lépe. V dnešní době však tento ruch paradoxně přehlušuje jiný trend zpopularizovaný zejména na TikToku – takzvaný „quiet luxury“ neboli tichý luxus, který se valí odevšud. Je to možná překvapivé, ale ve své podstatě není úplně revoluční, vychází z mnoha osvědčených a hodnotných principu oblékání. Přesto je dobré mít Filipa a umět ho správně uchopit.

  Ztělesnění prvotřídní elegance

  Investici do kvalitních, nadčasových, udržitelných a rafinovaných kousků volí mnoho známých osobností. Ukázkovým příkladem je Gwyneth Paltrow a její outfity ze soudních jednání, po nichž trend quiet luxury vystřelil do závratných výšin. Každodenní inspiraci lze najít také u Jasmine Tookes, Elsy Hosk, Kendall Jenner nebo Rosie Huntington-Whiteley. Výrazný tichý luxus je zakotven v identitě značek jako The Row, Khaite, Totême, Helsa, Bottega Veneta nebo Max Mara.

  Košile kdekoli, kdykoli a jakkoli

  Klasická košile a všechny její podoby nesmí chybět v žádném dobrém šatníku, ať už se jedná o jakýkoli trend. Různé, neobyčejné variace najdete u značky Totême.

  Zdroj: Totême

  Kamarád do deště – stylový kabát

  Mít nadčasový kabát, který vydrží několik dlouhých sezón a navíc vás v případě potřeby zahřeje, se hodí vždy. Oblíbené jsou rozhodně kabáty od Helsa. Značka byla iniciativně založena modelkou Elsou Hosk a vychází ze skandinávského designu.

  Zdroj: FWRD

  Bez rovně střižených kalhot a vysokého pasu to nepůjde

  Kalhoty s maskulinním podtónem byly vždy synonymem elegance. Pokud hledáte dobře padnoucí střih, pohodlný materiál a neutrální barevnou paletu, porozhlédněte se u The Row. Pokud existuje ztělesnění trendu „tichého luxusu“, pak je to právě tato značka.

  Zdroj: The Row

  Experimentujte s botami

  Bottega Veneta neustále zdokonaluje své řemeslo a obuv není výjimkou. Nabízí zajímavé, propracované i hravé modely, se kterými dáte světu najevo, že máte smysl pro skutečnou kvalitu a nebojíte se do všedního dne zapojit trochu fantazie.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Je libo dezert? Kabelka jako třešnička na dortu

  Na přehlídkových molech právem dominují minimalistické, jednoduché kabelky s harmonickým nádechem a dávkou ležérního půvabu. Za pozornost rozhodně stojí ručně vyráběné kabelky italské značky Savette, která nachází inspiraci v moderním a renesančním umění a dbá na tradiční techniky.

  Zdroj: Savette

  Ovládněte největší trend letošního roku: „quiet luxury“

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.