Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Týdny módy jsou již v plném proudu a přehlídky pro sezónu jaro/léto 2024 načrtávají obrysy nejnovějších perspektivních trendů. Příležitosti se chopil i institut Pantone, který pravidelně přichází s odbornými prognózami nejžhavějších odstínů z jednotlivých módních metropolí. Máme za sebou New York a Londýn se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přinášíme vám unikátní propojení reportu od Pantone a uskutečněných přehlídek, které odhaluje největší barevné trendy pro příští jaro a léto!

  Barevný report pro newyorský a londýnský týden módy

  Kromě slavnostního vyhlášení barvy roku, kterou je v současné době Viva Magenta, vydává institut Pantone také předpověď hlavních barev, které můžeme očekávat v centru pozornosti během týdnů módy v New Yorku a Londýně. Hlavním cílem této zprávy je poskytnout inspiraci kreativcům všeho druhu.

  New York: PANTONE 18-3932 TCX Marlin

  New York ožil sytou mořskou modří, která připomíná barvu bezedného a tajemného oceánu. Byla klíčovou barvou pro značky jako LaQuan Smith, Altuzarra, Tibi a Tory Burch.

  Zdroj: Pantone, Altuzarra, Tibi, Tory Burch

  New York: PANTONE 11-4001 TCX Brilliant White

  Nezpochybnitelným několikasezónním trendem je bílá. Tentokrát tomu nebylo jinak. Pro mnoho kolekcí je totiž díky své univerzální nadčasovosti sázkou na jistotu. Čistá a svěží bílá byla snad v každé kolekci, ale obzvlášť krásné looky předvedly Dion Lee, FFORME a Proenza Schouler. Speciálně si s ní pohrála značka Bevza a většina přehlídky se tak nesla ve sněhobílém duchu.

  Zdroj: Pantone, Dion Lee, FFORME, Proenza Schouler

  New York: PANTONE 15-1435 TCX Desert Flower

  Během několika přehlídek dostal prostor také odstín lososově růžové. Zdá se, že byl specifický pro New York. Radostí a energií hýřila barva Desert Flower z kolekcí Ully Johnson, Altuzarra, Staud, ale například i Prabala Gurung.

  Zdroj: Pantone, Ulla Johnson, Altuzarra, Staud

  Londýn: PANTONE 16-1257 TCX Sun Orange

  Mnoho návrhářů tentokrát do svých oděvů zakomponovalo oranžovou barvu v tom nejlepším a nejopravdovějším slova smyslu. Tento odstín reflektuje pomeranč a zároveň evokuje západ slunce. Vsadili na něj Emilia Wickstead, David Koma i JW Anderson. Pro momentálně probíhající týden módy v Londýně se oranžová zdá být zatím jedinečná.

  Zdroj: Pantone, Reuters, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 18-4051 TCX Strong Blue

  Modrá očividně kraluje všem módním metropolím, ale každá z nich nabízí svou vlastní perspektivu. Zatímco New York se naladil na barvu hlubokého oceánu, Londýnu dominuje výrazný odstín modré připomínající večerní modrou oblohu. Zahlédli jsme ho u Erdem, Mains, Roksanda, Ahluwalia, ale také opět u eklektického Davida Koma a JW Anderson.

  Zdroj: Pantone, Ahluwalia, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 17-1564 TCX Fiesta

  Červená je rozhodně jednou z nejžhavějších barev letošního podzimu a zimy a přehlídky naznačují, že tomu nebude jinak ani příští rok. Odstín Fiesta a příbuzné odnože červené byly přítomny u značek Simone Rocha, Huishan Zhang, 16Arlington a opět Ahluwalia i Emilia Wickstead.

  Zdroj: Pantone, Simone Rocha, Ahluwalia, Reuters

  Zdroje: Pantone Color Institute

  Nejlepší barvy z newyorského a londýnského týdne módy podle Pantone Institute

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.