Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Týdny módy jsou již v plném proudu a přehlídky pro sezónu jaro/léto 2024 načrtávají obrysy nejnovějších perspektivních trendů. Příležitosti se chopil i institut Pantone, který pravidelně přichází s odbornými prognózami nejžhavějších odstínů z jednotlivých módních metropolí. Máme za sebou New York a Londýn se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přinášíme vám unikátní propojení reportu od Pantone a uskutečněných přehlídek, které odhaluje největší barevné trendy pro příští jaro a léto!

  Barevný report pro newyorský a londýnský týden módy

  Kromě slavnostního vyhlášení barvy roku, kterou je v současné době Viva Magenta, vydává institut Pantone také předpověď hlavních barev, které můžeme očekávat v centru pozornosti během týdnů módy v New Yorku a Londýně. Hlavním cílem této zprávy je poskytnout inspiraci kreativcům všeho druhu.

  New York: PANTONE 18-3932 TCX Marlin

  New York ožil sytou mořskou modří, která připomíná barvu bezedného a tajemného oceánu. Byla klíčovou barvou pro značky jako LaQuan Smith, Altuzarra, Tibi a Tory Burch.

  Zdroj: Pantone, Altuzarra, Tibi, Tory Burch

  New York: PANTONE 11-4001 TCX Brilliant White

  Nezpochybnitelným několikasezónním trendem je bílá. Tentokrát tomu nebylo jinak. Pro mnoho kolekcí je totiž díky své univerzální nadčasovosti sázkou na jistotu. Čistá a svěží bílá byla snad v každé kolekci, ale obzvlášť krásné looky předvedly Dion Lee, FFORME a Proenza Schouler. Speciálně si s ní pohrála značka Bevza a většina přehlídky se tak nesla ve sněhobílém duchu.

  Zdroj: Pantone, Dion Lee, FFORME, Proenza Schouler

  New York: PANTONE 15-1435 TCX Desert Flower

  Během několika přehlídek dostal prostor také odstín lososově růžové. Zdá se, že byl specifický pro New York. Radostí a energií hýřila barva Desert Flower z kolekcí Ully Johnson, Altuzarra, Staud, ale například i Prabala Gurung.

  Zdroj: Pantone, Ulla Johnson, Altuzarra, Staud

  Londýn: PANTONE 16-1257 TCX Sun Orange

  Mnoho návrhářů tentokrát do svých oděvů zakomponovalo oranžovou barvu v tom nejlepším a nejopravdovějším slova smyslu. Tento odstín reflektuje pomeranč a zároveň evokuje západ slunce. Vsadili na něj Emilia Wickstead, David Koma i JW Anderson. Pro momentálně probíhající týden módy v Londýně se oranžová zdá být zatím jedinečná.

  Zdroj: Pantone, Reuters, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 18-4051 TCX Strong Blue

  Modrá očividně kraluje všem módním metropolím, ale každá z nich nabízí svou vlastní perspektivu. Zatímco New York se naladil na barvu hlubokého oceánu, Londýnu dominuje výrazný odstín modré připomínající večerní modrou oblohu. Zahlédli jsme ho u Erdem, Mains, Roksanda, Ahluwalia, ale také opět u eklektického Davida Koma a JW Anderson.

  Zdroj: Pantone, Ahluwalia, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 17-1564 TCX Fiesta

  Červená je rozhodně jednou z nejžhavějších barev letošního podzimu a zimy a přehlídky naznačují, že tomu nebude jinak ani příští rok. Odstín Fiesta a příbuzné odnože červené byly přítomny u značek Simone Rocha, Huishan Zhang, 16Arlington a opět Ahluwalia i Emilia Wickstead.

  Zdroj: Pantone, Simone Rocha, Ahluwalia, Reuters

  Zdroje: Pantone Color Institute

  Nejlepší barvy z newyorského a londýnského týdne módy podle Pantone Institute

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.