More

  Týdny módy jsou již v plném proudu a přehlídky pro sezónu jaro/léto 2024 načrtávají obrysy nejnovějších perspektivních trendů. Příležitosti se chopil i institut Pantone, který pravidelně přichází s odbornými prognózami nejžhavějších odstínů z jednotlivých módních metropolí. Máme za sebou New York a Londýn se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přinášíme vám unikátní propojení reportu od Pantone a uskutečněných přehlídek, které odhaluje největší barevné trendy pro příští jaro a léto!

  Barevný report pro newyorský a londýnský týden módy

  Kromě slavnostního vyhlášení barvy roku, kterou je v současné době Viva Magenta, vydává institut Pantone také předpověď hlavních barev, které můžeme očekávat v centru pozornosti během týdnů módy v New Yorku a Londýně. Hlavním cílem této zprávy je poskytnout inspiraci kreativcům všeho druhu.

  New York: PANTONE 18-3932 TCX Marlin

  New York ožil sytou mořskou modří, která připomíná barvu bezedného a tajemného oceánu. Byla klíčovou barvou pro značky jako LaQuan Smith, Altuzarra, Tibi a Tory Burch.

  Zdroj: Pantone, Altuzarra, Tibi, Tory Burch

  New York: PANTONE 11-4001 TCX Brilliant White

  Nezpochybnitelným několikasezónním trendem je bílá. Tentokrát tomu nebylo jinak. Pro mnoho kolekcí je totiž díky své univerzální nadčasovosti sázkou na jistotu. Čistá a svěží bílá byla snad v každé kolekci, ale obzvlášť krásné looky předvedly Dion Lee, FFORME a Proenza Schouler. Speciálně si s ní pohrála značka Bevza a většina přehlídky se tak nesla ve sněhobílém duchu.

  Zdroj: Pantone, Dion Lee, FFORME, Proenza Schouler

  New York: PANTONE 15-1435 TCX Desert Flower

  Během několika přehlídek dostal prostor také odstín lososově růžové. Zdá se, že byl specifický pro New York. Radostí a energií hýřila barva Desert Flower z kolekcí Ully Johnson, Altuzarra, Staud, ale například i Prabala Gurung.

  Zdroj: Pantone, Ulla Johnson, Altuzarra, Staud

  Londýn: PANTONE 16-1257 TCX Sun Orange

  Mnoho návrhářů tentokrát do svých oděvů zakomponovalo oranžovou barvu v tom nejlepším a nejopravdovějším slova smyslu. Tento odstín reflektuje pomeranč a zároveň evokuje západ slunce. Vsadili na něj Emilia Wickstead, David Koma i JW Anderson. Pro momentálně probíhající týden módy v Londýně se oranžová zdá být zatím jedinečná.

  Zdroj: Pantone, Reuters, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 18-4051 TCX Strong Blue

  Modrá očividně kraluje všem módním metropolím, ale každá z nich nabízí svou vlastní perspektivu. Zatímco New York se naladil na barvu hlubokého oceánu, Londýnu dominuje výrazný odstín modré připomínající večerní modrou oblohu. Zahlédli jsme ho u Erdem, Mains, Roksanda, Ahluwalia, ale také opět u eklektického Davida Koma a JW Anderson.

  Zdroj: Pantone, Ahluwalia, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 17-1564 TCX Fiesta

  Červená je rozhodně jednou z nejžhavějších barev letošního podzimu a zimy a přehlídky naznačují, že tomu nebude jinak ani příští rok. Odstín Fiesta a příbuzné odnože červené byly přítomny u značek Simone Rocha, Huishan Zhang, 16Arlington a opět Ahluwalia i Emilia Wickstead.

  Zdroj: Pantone, Simone Rocha, Ahluwalia, Reuters

  Zdroje: Pantone Color Institute

  Nejlepší barvy z newyorského a londýnského týdne módy podle Pantone Institute

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.