Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Pantone odhalila barvu pro nadcházející rok. Bude jí okouzlující Viva Magenta, celým názvem Viva Magenta 18-1750. Tento červeno-růžový odstín svým charakterem odkazuje na optimismus, radost a čím dál výraznější vzestup virtuálního světa. Viva Magenta je navržena tak, aby odrážela dobu, ve které žijeme.

  Barva v odvážném a nekonvenčním odstínu je oficiálně kódovaná jako Pantone 18-1750. Inspirací jí bylo přírodní karmínové barvivo, které produkuje hmyz jménem červec nopálový. Nachází se na pomezí dvou líbivých barev – červené a růžové. Podle Pantone má tento odstín kořeny v přírodě a vyjadřuje sílu, energii a elán. Povzbuzuje člověka k vytrvalosti proti všem překážkám v době, ve které žijeme.

  „Vytváříme dynamický svět, který podporuje experimentování, využívá virtuální prvky ve fyzické sféře a povzbuzuje naši sílu a ducha k prozkoumávání převratných možností,“ uvedla Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. Společnost ve svém prohlášení mimo jiné uvedla, že červený tón magenta bude v nadcházejících měsících povzbuzovat optimismus a odkazovat na rozšiřování virtuálního světa a nových technologií, jako je například umělá inteligence „Barva má moc ovlivnit a může být symbolem naší doby,“ říká Elley Cheng. „S každoročním výběrem barev se snažíme, aby reprezentovala postoj, životní styl a sny po celém světě v daném okamžiku“, dodává viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Pantone.

  Společnost Pantone vybírá barvu roku každoročně již více než dvacet let. Od roku 2000, kdy byla poprvé představena, má její výběr ve světě designu stále větší vliv. Zohledňuje je přitom hned několik kategorií – sledují se aktuální trendy v módě, dekoracích, filmech a technologiích. Pro rok 2022 byla vybraná barva Very Peri v chladnějším tónu, spojujícím modrou a fialovo-červenou. Měla být směsí důvěryhodnosti, klidu, pohodlí a energie.

  Speciální výstava

  Pro navození těch správných pocitů z barvy si společnost připravila speciální výstavu v rámci veletrhu Art Basel v Miami. Nese se v duchu „Welcome to the Magentaverse“ – nového neomezeného ekosystému. Představuje objekty a instalace, které návštěvníky ponoří do různých vizuálních, sluchových a hmatových zážitků. Celkovým dojem tak umocňuje multisenzorický zážitek v pohlcení jásavé barvy roku 2023, která je rozprostřena na 10 000 metrech čtverečních.

  Zdroj: businessoffashion.com, Focus, Twitter, Instagram

  Foto:Pantone

  Rok 2023 bude optimisticky růžový. Jeho barvou se stala Viva Magenta

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.