Společnost Pantone odhalila barvu pro nadcházející rok. Bude jí okouzlující Viva Magenta, celým názvem Viva Magenta 18-1750. Tento červeno-růžový odstín svým charakterem odkazuje na optimismus, radost a čím dál výraznější vzestup virtuálního světa. Viva Magenta je navržena tak, aby odrážela dobu, ve které žijeme.

Barva v odvážném a nekonvenčním odstínu je oficiálně kódovaná jako Pantone 18-1750. Inspirací jí bylo přírodní karmínové barvivo, které produkuje hmyz jménem červec nopálový. Nachází se na pomezí dvou líbivých barev – červené a růžové. Podle Pantone má tento odstín kořeny v přírodě a vyjadřuje sílu, energii a elán. Povzbuzuje člověka k vytrvalosti proti všem překážkám v době, ve které žijeme.

„Vytváříme dynamický svět, který podporuje experimentování, využívá virtuální prvky ve fyzické sféře a povzbuzuje naši sílu a ducha k prozkoumávání převratných možností,“ uvedla Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. Společnost ve svém prohlášení mimo jiné uvedla, že červený tón magenta bude v nadcházejících měsících povzbuzovat optimismus a odkazovat na rozšiřování virtuálního světa a nových technologií, jako je například umělá inteligence „Barva má moc ovlivnit a může být symbolem naší doby,“ říká Elley Cheng. „S každoročním výběrem barev se snažíme, aby reprezentovala postoj, životní styl a sny po celém světě v daném okamžiku“, dodává viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Pantone.

Společnost Pantone vybírá barvu roku každoročně již více než dvacet let. Od roku 2000, kdy byla poprvé představena, má její výběr ve světě designu stále větší vliv. Zohledňuje je přitom hned několik kategorií – sledují se aktuální trendy v módě, dekoracích, filmech a technologiích. Pro rok 2022 byla vybraná barva Very Peri v chladnějším tónu, spojujícím modrou a fialovo-červenou. Měla být směsí důvěryhodnosti, klidu, pohodlí a energie.

Speciální výstava

Pro navození těch správných pocitů z barvy si společnost připravila speciální výstavu v rámci veletrhu Art Basel v Miami. Nese se v duchu „Welcome to the Magentaverse“ – nového neomezeného ekosystému. Představuje objekty a instalace, které návštěvníky ponoří do různých vizuálních, sluchových a hmatových zážitků. Celkovým dojem tak umocňuje multisenzorický zážitek v pohlcení jásavé barvy roku 2023, která je rozprostřena na 10 000 metrech čtverečních.

Zdroj: businessoffashion.com, Focus, Twitter, Instagram

Foto:Pantone

Rok 2023 bude optimisticky růžový. Jeho barvou se stala Viva Magenta

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.