Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Pantone odhalila barvu pro nadcházející rok. Bude jí okouzlující Viva Magenta, celým názvem Viva Magenta 18-1750. Tento červeno-růžový odstín svým charakterem odkazuje na optimismus, radost a čím dál výraznější vzestup virtuálního světa. Viva Magenta je navržena tak, aby odrážela dobu, ve které žijeme.

  Barva v odvážném a nekonvenčním odstínu je oficiálně kódovaná jako Pantone 18-1750. Inspirací jí bylo přírodní karmínové barvivo, které produkuje hmyz jménem červec nopálový. Nachází se na pomezí dvou líbivých barev – červené a růžové. Podle Pantone má tento odstín kořeny v přírodě a vyjadřuje sílu, energii a elán. Povzbuzuje člověka k vytrvalosti proti všem překážkám v době, ve které žijeme.

  „Vytváříme dynamický svět, který podporuje experimentování, využívá virtuální prvky ve fyzické sféře a povzbuzuje naši sílu a ducha k prozkoumávání převratných možností,“ uvedla Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. Společnost ve svém prohlášení mimo jiné uvedla, že červený tón magenta bude v nadcházejících měsících povzbuzovat optimismus a odkazovat na rozšiřování virtuálního světa a nových technologií, jako je například umělá inteligence „Barva má moc ovlivnit a může být symbolem naší doby,“ říká Elley Cheng. „S každoročním výběrem barev se snažíme, aby reprezentovala postoj, životní styl a sny po celém světě v daném okamžiku“, dodává viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Pantone.

  Společnost Pantone vybírá barvu roku každoročně již více než dvacet let. Od roku 2000, kdy byla poprvé představena, má její výběr ve světě designu stále větší vliv. Zohledňuje je přitom hned několik kategorií – sledují se aktuální trendy v módě, dekoracích, filmech a technologiích. Pro rok 2022 byla vybraná barva Very Peri v chladnějším tónu, spojujícím modrou a fialovo-červenou. Měla být směsí důvěryhodnosti, klidu, pohodlí a energie.

  Speciální výstava

  Pro navození těch správných pocitů z barvy si společnost připravila speciální výstavu v rámci veletrhu Art Basel v Miami. Nese se v duchu „Welcome to the Magentaverse“ – nového neomezeného ekosystému. Představuje objekty a instalace, které návštěvníky ponoří do různých vizuálních, sluchových a hmatových zážitků. Celkovým dojem tak umocňuje multisenzorický zážitek v pohlcení jásavé barvy roku 2023, která je rozprostřena na 10 000 metrech čtverečních.

  Zdroj: businessoffashion.com, Focus, Twitter, Instagram

  Foto:Pantone

  Rok 2023 bude optimisticky růžový. Jeho barvou se stala Viva Magenta

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.