More

  Společnost Pantone odhalila barvu pro nadcházející rok. Bude jí okouzlující Viva Magenta, celým názvem Viva Magenta 18-1750. Tento červeno-růžový odstín svým charakterem odkazuje na optimismus, radost a čím dál výraznější vzestup virtuálního světa. Viva Magenta je navržena tak, aby odrážela dobu, ve které žijeme.

  Barva v odvážném a nekonvenčním odstínu je oficiálně kódovaná jako Pantone 18-1750. Inspirací jí bylo přírodní karmínové barvivo, které produkuje hmyz jménem červec nopálový. Nachází se na pomezí dvou líbivých barev – červené a růžové. Podle Pantone má tento odstín kořeny v přírodě a vyjadřuje sílu, energii a elán. Povzbuzuje člověka k vytrvalosti proti všem překážkám v době, ve které žijeme.

  „Vytváříme dynamický svět, který podporuje experimentování, využívá virtuální prvky ve fyzické sféře a povzbuzuje naši sílu a ducha k prozkoumávání převratných možností,“ uvedla Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. Společnost ve svém prohlášení mimo jiné uvedla, že červený tón magenta bude v nadcházejících měsících povzbuzovat optimismus a odkazovat na rozšiřování virtuálního světa a nových technologií, jako je například umělá inteligence „Barva má moc ovlivnit a může být symbolem naší doby,“ říká Elley Cheng. „S každoročním výběrem barev se snažíme, aby reprezentovala postoj, životní styl a sny po celém světě v daném okamžiku“, dodává viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Pantone.

  Společnost Pantone vybírá barvu roku každoročně již více než dvacet let. Od roku 2000, kdy byla poprvé představena, má její výběr ve světě designu stále větší vliv. Zohledňuje je přitom hned několik kategorií – sledují se aktuální trendy v módě, dekoracích, filmech a technologiích. Pro rok 2022 byla vybraná barva Very Peri v chladnějším tónu, spojujícím modrou a fialovo-červenou. Měla být směsí důvěryhodnosti, klidu, pohodlí a energie.

  Speciální výstava

  Pro navození těch správných pocitů z barvy si společnost připravila speciální výstavu v rámci veletrhu Art Basel v Miami. Nese se v duchu „Welcome to the Magentaverse“ – nového neomezeného ekosystému. Představuje objekty a instalace, které návštěvníky ponoří do různých vizuálních, sluchových a hmatových zážitků. Celkovým dojem tak umocňuje multisenzorický zážitek v pohlcení jásavé barvy roku 2023, která je rozprostřena na 10 000 metrech čtverečních.

  Zdroj: businessoffashion.com, Focus, Twitter, Instagram

  Foto:Pantone

  Rok 2023 bude optimisticky růžový. Jeho barvou se stala Viva Magenta

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.