Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Dny plné sluníčka se pomalu chýlí ke konci spolu s prázdninami a my začínáme přemýšlet nad svým podzimním šatníkem. Přehlídky pro nadcházející sezónu přinesly bilanci v podobě harmonie barev. Na týdnech módy se minimalistické barvy doplňovaly se svým opačným protipólem zastoupeným v sytých a zářivých barvách. Pojďte se spolu s námi podívat, jaké odstíny si můžete vnést do chladnějšího období vy.

  Kompromisem se stává šedá

  Přehlídky pro jednotlivé sezóny jsou pokaždé odlišné a jedinečné, ale společným elementem těch pro podzim/zimu 2023/2024 byla šedá barva. Není se čemu divit. Tvoří totiž dokonalý kompromis mezi jasnou a razantní bílou nebo černou, představuje jemnost. Dominantou se stala u Chanel, Louis Vuitton, Coperni a stálicí je i Thom Browne.

  Zdroj: Chanel, Louis Vuitton, Coperni, Thom Browne

  Troufalost žluté

  Nastal čas sebrat odvahu a vsadit na žlutou! Nic nerozjasní sychravý podzimní den více než žlutý kabát nebo kalhoty. Pokud nemáte v daný den náladu na výrazný žlutý kousek ve svém outfitu, postačí i jednoduchý doplněk v podobě šály, která má stejně rozveselující účinek. Oživila také podzimní přehlídky Hèrmes, Burberry nebo David Koma a Isabel Marant.

  Zdroj: Hèrmes, Burberry, David Koma, Isabel Marant

  Vyšla někdy černá vůbec z módy?

  Na základě kolekcí soudíme, že ne. Řada značek se nebojácně pustila do černého looku od hlavy až k patě. Vůbec nás to nepřekvapuje, černou barvou se nikdy nic nezkazí. Dokáže dodat oděvům potřebnou vážnost a šarm. Ty se objevily u Valentino, Balenciaga, ale také u minimalistů Proenza Schouler a Jil Sander.

  Zdroj: Valentino, Balenciaga, Proenza Schouler, Jil Sander

  Dejte vše jasně najevo pomocí červené

  Mnohé přehlídky se nesly v duchu neskrývaného ohnivého temperamentu. Na týdnech módy se blýskly zářivé tóny, ale i temnější ve stylu vínové a třešňové. Alchymie a síla barev jsou velmi důležité, červená je toho dokonalým příkladem. Rudou vášeň dali tuto sezónu najevo David Koma, Christopher Kane, Nensi Dojaka a Alberta Ferretti.

  Zdroj: David Koma, Christopher Kane, Nensi Dojaka, Alberta Ferretti

  Tmavší tóny fialové, které vás snadno omámí

  V době přesycené růžovou spolu s trendem „Barbiecore“ se fialová jeví jako vhodná alternativa. Nemluvíme však o pastelové fialové nebo šeříkové, nechte se raději zlákat jejími tmavšími odstíny. Fialová bývala považována za výsadu králů, propůjčte si ji teď i vy. Inspirovat se lze u Alexander McQueen, Lanvin, Rochas a Miu Miu.

  Zdroj: Alexander McQueen, Lanvin, Rochas, Miu Miu

  Zdroje: WWD, Editorialist

  Nejoblíbenější barvy letošního podzimu: přichází klasika v podobě černé, ale také překvapivě výrazné barvy

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.