Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dny plné sluníčka se pomalu chýlí ke konci spolu s prázdninami a my začínáme přemýšlet nad svým podzimním šatníkem. Přehlídky pro nadcházející sezónu přinesly bilanci v podobě harmonie barev. Na týdnech módy se minimalistické barvy doplňovaly se svým opačným protipólem zastoupeným v sytých a zářivých barvách. Pojďte se spolu s námi podívat, jaké odstíny si můžete vnést do chladnějšího období vy.

  Kompromisem se stává šedá

  Přehlídky pro jednotlivé sezóny jsou pokaždé odlišné a jedinečné, ale společným elementem těch pro podzim/zimu 2023/2024 byla šedá barva. Není se čemu divit. Tvoří totiž dokonalý kompromis mezi jasnou a razantní bílou nebo černou, představuje jemnost. Dominantou se stala u Chanel, Louis Vuitton, Coperni a stálicí je i Thom Browne.

  Zdroj: Chanel, Louis Vuitton, Coperni, Thom Browne

  Troufalost žluté

  Nastal čas sebrat odvahu a vsadit na žlutou! Nic nerozjasní sychravý podzimní den více než žlutý kabát nebo kalhoty. Pokud nemáte v daný den náladu na výrazný žlutý kousek ve svém outfitu, postačí i jednoduchý doplněk v podobě šály, která má stejně rozveselující účinek. Oživila také podzimní přehlídky Hèrmes, Burberry nebo David Koma a Isabel Marant.

  Zdroj: Hèrmes, Burberry, David Koma, Isabel Marant

  Vyšla někdy černá vůbec z módy?

  Na základě kolekcí soudíme, že ne. Řada značek se nebojácně pustila do černého looku od hlavy až k patě. Vůbec nás to nepřekvapuje, černou barvou se nikdy nic nezkazí. Dokáže dodat oděvům potřebnou vážnost a šarm. Ty se objevily u Valentino, Balenciaga, ale také u minimalistů Proenza Schouler a Jil Sander.

  Zdroj: Valentino, Balenciaga, Proenza Schouler, Jil Sander

  Dejte vše jasně najevo pomocí červené

  Mnohé přehlídky se nesly v duchu neskrývaného ohnivého temperamentu. Na týdnech módy se blýskly zářivé tóny, ale i temnější ve stylu vínové a třešňové. Alchymie a síla barev jsou velmi důležité, červená je toho dokonalým příkladem. Rudou vášeň dali tuto sezónu najevo David Koma, Christopher Kane, Nensi Dojaka a Alberta Ferretti.

  Zdroj: David Koma, Christopher Kane, Nensi Dojaka, Alberta Ferretti

  Tmavší tóny fialové, které vás snadno omámí

  V době přesycené růžovou spolu s trendem „Barbiecore“ se fialová jeví jako vhodná alternativa. Nemluvíme však o pastelové fialové nebo šeříkové, nechte se raději zlákat jejími tmavšími odstíny. Fialová bývala považována za výsadu králů, propůjčte si ji teď i vy. Inspirovat se lze u Alexander McQueen, Lanvin, Rochas a Miu Miu.

  Zdroj: Alexander McQueen, Lanvin, Rochas, Miu Miu

  Zdroje: WWD, Editorialist

  Nejoblíbenější barvy letošního podzimu: přichází klasika v podobě černé, ale také překvapivě výrazné barvy

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.