Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Krása je v očích pozorovatele. S tímto vědomím vám předkládáme seznam destinací, které jsou jako stvořené pro pronájem jachty a následné objevování okolní přírody. Láká vás křišťálově čistá voda, bílé písečné pláže a palmy, odlehlé ostrůvky a neprobádané laguny? Tak napněte plachty, hoďte do tašky opalovací krém a užijte si plavbu.

  Řecko nabízí víc, než myslíte

  Řecko se hned na úvod může jevit jako fádní destinace. Takový dojem ovšem mohou mít jenom ti, kteří si neuvědomují, kolik toho opravdu nabízí. Kromě pevniny, kterou nelze ignorovat, totiž Řecko zahrnuje až 6 tisíc ostrovů a ostrůvků, které si přímo říkají o prozkoumání.

  Jistě už každý slyšel o Mykonosu, Santorini a Krétě, na ty teď ale zkuste zapomenout. Nastartujte jachtu a vydejte se objevovat skryté perly Egejského moře, ve kterém každá skála a západ slunce píše jedinečný příběh.

  Izolované Tuamotu

  Utíkáte před uspěchanou civilizací? Pak si to namiřte doprostřed Tichého oceánu. Za svou cílovou destinaci můžete zvolit například Tuamotu. Je považován za jeden z největších korálových atolů na světě. Jeho plocha totiž odpovídá téměř celé rozloze západní Evropy.

  Zdroj: YouTube

  Souostroví pak spadá pod Francouzskou Polynésii. Tuamotu má tolik malých ostrůvků k prozkoumání, že vás v žádném případě nezklame. Možná už ani nebudete chtít nikdy zpět.

  Seychely, blažený ráj

  Seychely jsou velmi známou jachtařskou destinací, nachází se na nich totiž národní mořský park a několik přírodních rezervací. Ukrývají ale také spoustu přístavů a kotvišť s působivým vybavením i pro ty největší jachty.

  Zdroj: Unsplash

  Mezi Madagaskarem a Somálským mořem se navíc nachází více než 100 ostrovů, takže si v tomto blaženém ráji nepochybně najdete svoji vlastní tichou oázu. Hlavními lákadly jsou ostrovy Praslin, Mahé a La Digue.

  Bude to Havaj

  Kdo kdy neslyšel o Havaji. Není divu, jde přímo o jachtařský ráj, od obchodního přístavu Honolulu až po klid odlehlého ostrova Lanai. Tak kam to bude? Havaj je proslulý nesčetnými ostrovy, aktivními sopkami, bujnou přírodou, písečnými plážemi a tyrkysovými vodami.

  Je ideální destinací pro milovníky velryb. Několika tunoví keporkaci sem migrují, aby porodili mláďata, čímž vzniká jedinečná příležitost pozorovat jedny z nejúžasnějších chvil, které příroda nabízí.

  Nic se nevyrovná Francouzské riviéře

  V Monaku se nachází jedny z nejluxusnějších a nejexkluzivnějších míst na světě. Přesto by byla škoda, kdybyste zakotvili pouze v tamním přístavu. Francouzská riviéra je totiž místo, kde můžete slunečních paprsků užívat celý rok a nabrat tak v klidu dostatek sil.

  Zdroj: Unsplash

  Až ale dostanete chuť okusit i tamní rušný život a kosmopolitní letoviska, nebojte se, také toho ukrývá riviéra dostatek. Výjimečná kuchyně, okázalý noční život a palmy houpající se ve větru – s takovou dovolenou nemůžete udělat chybu.

  Okouzlující Baleárské ostrovy

  Mallorka je sice trochu klišé, ale přesto krásná destinace. Nicméně španělské Baleáry, nacházející se mezi pobřežím Evropy a Afriky, jsou okouzlující z mnohem více důvodů. Jsou luxusní, živé a eklektické. Příjemné středomořské klima je už pak jen dokonalý bonus.

  Až se dostatečně vyřádíte na Ibize, zaplujte si na Menorcu, kde jsou klidné pláže a megalitické památky. Vycestovat můžete také na nejmenší z hlavních obydlených ostrovů Formentera, oblíbený pro své křišťálové vody a dlouhé písčité pláže.

  Galapágy jsou nezapomenutelný skvost

  Souostroví Galapágy je přírodní zázrak, který nejlépe prozkoumáte z přídi lodi. Je také domovem nejpůsobivější mořské fauny a flóry na světě, což je také důvod, proč je jejich návštěva přísně regulována.

  Zdroj: Unsplash

  Znamená to také, že plavba na jachtě bude podrobená přísnému harmonogramu a trase vynucené vládou. Ale je to spravedlivá cena za ochranu tak nádherného skvostu.

  V San Blas se dělá dočista nic

  U pobřeží Panamy se nachází souostroví, kterému se žádné jiné nevyrovná. Jmenuje se San Blas a tvoří ho extrémně malinkaté kousky pevniny, na nichž je jen písek, palmy a bungalovy v obklopení tyrkysových vod.

  Zdroj: Unsplash

  Tady se opravdu nedá dělat nic jiného než odpočívat, nebo se plavit na lodi. Nic jiného ovšem v takovém ráji ani nebudete chtít dělat.

  Australské nebe Whitsunday

  Na 74 ostrovů, které se nacházejí na severním pobřeží Austrálie, spadá do samotného srdce Velkého bariérového útesu. Nejkrásnější způsob, jak je prozkoumat, je opět na lodi. Samozřejmě si nesmíte zapomenout šnorchl nebo potápěčské vybavení.

  Zdroj: Unsplash

  Až budete potřebovat doplnit zásoby, nachází se zde osm hlavních ostrovů, které nabízejí špičková letoviska s luxusním vybavením. Na stejnojmenném hlavním ostrově je také jedna z nejčistších pláží s bílým pískem na světě, Whitehaven Beach. Její název mluví za vše.

  Zdroje: Luxatic, YouTube

  Nasedněte na jachtu, vyplouváme. Nejkrásnější klenoty světa čekají

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.