Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jako každému luxusnímu odvětví, i světu wellness vládnou jisté trendy. Prozkoumali jsme proto ty, které budou určovat naše letošní dovolené. Čím dál oblíbenější jsou totiž resorty nabízející programy zaměřené na zdraví hostů a spojené s praktikami biohackingu. Pozornost se letos upíná také na sex wellbeing a dlouhověkost. Výlet k oceánu už tak dávno není pouze o válení se na pláži a plavání s delfíny.

  Sexual wellness přestává být tabu. Masáže pro dva nahradí lekce tantry

  Luxusní resorty se letos odhodlaly prolomit jakékoli zbývající tabu, které může sexual wellness stále obklopovat. Uvádí proto čím dál častěji programy, zaměřující se na intimitu i touhu. Místo masáže pro dva si tak budete na své dovolené moct zajít na lekci tantry. Například hotel Shou Sugi Ban House v New Yorku nabízí zájezdy vedené klinickými sexology i tantrickými experty.

  Biohacking proniká i do luxusních dovolených. Místo pláže zajděte na analýzu krve

  Ne všichni návštěvníci luxusních spa resortů touží po tom, objevovat svou sexualitu. Mnohem víc z nich se ovšem bude potýkat se zdravotními problémy, které si přejí na své vysněné dovolené vyléčit. Hotely se proto letos rozhodly nabízet speciální programy, zaměřující se na zdraví a imunitu přijíždějících hostů. Odrážejí tak rovněž praktiky biohackingu.

  Jedná se o směr zaměřující se na způsoby toho, jak můžeme sami poměrně snadno zlepšit svůj zdravotní stav. V resortech, jako je například Susurros del Corazón v Mexiku, si tak můžete nechat zanalyzovat krev nebo podstoupit techniky určené na zlepšení cirkulace. Další metody se zaměřují na boost vitamínů, využívání mořské vody nebo terapii kmenovými buňkami.

  Zdroj: Susurros del Corazón

  Wellness trendy určuje i Netflix. Zajeďte si na místa ze seriálu Live to 100

  Letos se dá rovněž očekávat, že naroste turismus v takzvaných modrých zónách. Jedná se destinace, které představil známý seriál Live to 100: Secrets of the Blue Zones, vytvořený platformou Netflix. Zaměřuje se totiž na místa, ve kterých se lidé dožívají co nejvyššího věku. Není tedy pochyb o tom, že na ně budou chtít turisté zavítat i letos.

  Jedná se například o italský ostrov Sardinie, japonský ostrov Okinawa, poloostrov Nicoya v Kostarice, řecký ostrov Ikaria a město Loma Linda v Kalifornii. Některé z luxusních resortů v těchto oblastech proto nabízejí speciální programy, zahrnující především vybalancovanou dietu, pro ona místa tak typickou. Je tedy zároveň jisté, že wellness trendem roku 2024 se stává dlouhověkost.

  Kam tedy na wellness odpočinek vyrazit? S Thajskem nešlápnete vedle

  Příkladem resortu, kam můžete vyrazit nejen na vytoužený odpočinek, ale také zmíněné zdravotní rituály, je hotel Kamalaya. Nachází se na thajském ostrově Koh Samui. Létají na něj přímé lety z Bangkoku, přesto ovšem naskýtá požadovaný klid a soukromí. Zrelaxovat si v něm můžete nejen své tělo, ale i psychiku.

  Resort pak nabízí různě dlouhé programy. Zůstat tak můžete tři, pět nebo sedm dní, ale také dva týdny. Příkladem dostupných služeb je zdravotní analýza vašeho těla, lotusový scrub, tradiční asijská masáž chodidel, ale i klasické thajské masáže. Samozřejmostí je pak menu plné lokálních delikates.

  Zdroj: Kamalaya Koh Samui

  Hluboký osvěžující i zdravotní zážitek získáte v resortu SHA. Objevte krásy Mexika

  Speciální výlet zaručí také resort na mexickém ostrově Isla Mujeres s názvem SHA Wellness Clinic. Ostrov je mimo jiné slavný pro své spojení s kulturou mayské civilizace. Ta ho používala pro uctívání bohyně plodnosti Ixchel. Hotel SHA je proto dokonalým místem na to, věnovat se svému zdraví.

  Využít můžete například přírodní terapie spojené také s tradiční čínskou medicínou. V nabídce jsou ovšem také různé nutriční programy nebo medicíny zaměřené na oddalování procesu stárnutí. Dokonalé výhledy a obrovské luxusní pokoje pak zaručí onen vytoužený dovolenkový pocit.

  Zdroje: Condé Nast Traveler, The Points Guy, Health and Fitness Travel, Instagram, YouTube

  Wellness útěk letos patří zdraví i dlouhověkosti. Využijte příští dovolenou naplno

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.