Sluncem zalité pláže a nadčasový styl. Přehlídka Max Mara SS23 nás přivádí zpět k věčnému kouzlu stylu Riviera.

Na sezónu jaro/léto 2023 vzala Max Mara své publikum na výlet na Riviéru. Nejnovější kolekce s názvem The Blue Horizon je inspirována nadčasovým stylem Renée Perle, „tiché múzy“ francouzského fotografa Jacquese-Henriho Lartiguea a architektky Eileen Gray.

The Blue Horizon

Dalšími klíčovými múzami na moodboardu nejnovější kolekce Max Mara byl David Bowie se svými typickými kalhotami s vysokým pasem a také skutečná žena z období 20. let, kterou charakterizují ženské prvky jako zvýrazněný pas, dlouhá a ladná silueta, tajemný klobouk či smyslně odhalená ramena. Kreativní ředitel značky Ian Griffiths opět předvedl elegantně vyjádřenou přehlídku, kde nezapomněl podtrhnout ženskost v celé své kráse.

Kolekce navržená pro skutečné ženy

„V Max Mara je každý kousek navržen nejen k nošení, ale také k tomu, aby se v něm žilo,“ uvádí se v poznámce k módní přehlídce The Blue Horizon, která nám připomíná, že jde o oblečení navržené pro reálné ženy, inspirované skutečnými osobnostmi. Paleta barev pro nadcházející sezónu jaro/léto 2023 je podle značky MaxMara jednoznačná. Zemité tóny, pastelové barvy a krémové odstíny, které jsou pro módní značku charakteristické.

Archetypální vzhled

Co je základem kolekce Max Mara? Tílka s odhalenými zády, oversized plátěné námořnické kalhoty, maxi sluneční klobouky se širokými okraji a dlouhé sukně s kalhotami, které objímají boky a jejich délka sahá až na zem. To vše v provedení dokonalé elegance, minimalismu a ženskosti.

Detaily z prohlídky

Na módní přehlídce Max Mara jsme měli možnost zahlédnout propracované prvky, kvalitní materiály a jedinečné střihy. Styling se nesl ve znamení jednoduchosti, stejně jako vizáž modelek. Leské vlasy svázané v sofistikovaném drdolu ve spojení s lehkým přirozeným make-upem perfektně dotvářely letní looky ve stylu riviéry. Černé plátěné plážové šaty, maxi kabelky s koženou přezkou a velké sluneční klobouky. Ty svými dramatickými siluetami poutaly pozornost.

Backstage

Detaily z přehlídky či zákulisí módní show nám vždy poodhalí spoustu zajímavých detailů a přiblíží atmosféru kolekce o něco intimněji. 

Nás zaujaly maxi textilní kabelky přes rameno či doplňky v podobě šátků uvázaných kolem hlavy. Velmi osvěžující prvky, které dodaly módní přehlídce charakter a zapamatovatelnost.

Módní přehlídka Max Mara jaro/léto 2023 vzdala poctu velkým ikonám minulosti

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.

Neviditelné šaty nebo látka co mění barvy. Futuristické materiály mění pravidla oděvu

Začínáme si uvědomovat, že naše planeta už dlouho nedokáže udržet tempo s rychlostí módního průmyslu a současná situace není dlouhodobě udržitelná. Bude ještě chvíli trvat, než dokážeme ve většině nahradit materiály jako bavlna nebo polyester, ale už teď v laboratořích vznikají textilie, které nabízí víc než jen řešení. Nabízí budoucnost.