More

  Sluncem zalité pláže a nadčasový styl. Přehlídka Max Mara SS23 nás přivádí zpět k věčnému kouzlu stylu Riviera.

  Na sezónu jaro/léto 2023 vzala Max Mara své publikum na výlet na Riviéru. Nejnovější kolekce s názvem The Blue Horizon je inspirována nadčasovým stylem Renée Perle, „tiché múzy“ francouzského fotografa Jacquese-Henriho Lartiguea a architektky Eileen Gray.

  The Blue Horizon

  Dalšími klíčovými múzami na moodboardu nejnovější kolekce Max Mara byl David Bowie se svými typickými kalhotami s vysokým pasem a také skutečná žena z období 20. let, kterou charakterizují ženské prvky jako zvýrazněný pas, dlouhá a ladná silueta, tajemný klobouk či smyslně odhalená ramena. Kreativní ředitel značky Ian Griffiths opět předvedl elegantně vyjádřenou přehlídku, kde nezapomněl podtrhnout ženskost v celé své kráse.

  Kolekce navržená pro skutečné ženy

  „V Max Mara je každý kousek navržen nejen k nošení, ale také k tomu, aby se v něm žilo,“ uvádí se v poznámce k módní přehlídce The Blue Horizon, která nám připomíná, že jde o oblečení navržené pro reálné ženy, inspirované skutečnými osobnostmi. Paleta barev pro nadcházející sezónu jaro/léto 2023 je podle značky MaxMara jednoznačná. Zemité tóny, pastelové barvy a krémové odstíny, které jsou pro módní značku charakteristické.

  Archetypální vzhled

  Co je základem kolekce Max Mara? Tílka s odhalenými zády, oversized plátěné námořnické kalhoty, maxi sluneční klobouky se širokými okraji a dlouhé sukně s kalhotami, které objímají boky a jejich délka sahá až na zem. To vše v provedení dokonalé elegance, minimalismu a ženskosti.

  Detaily z prohlídky

  Na módní přehlídce Max Mara jsme měli možnost zahlédnout propracované prvky, kvalitní materiály a jedinečné střihy. Styling se nesl ve znamení jednoduchosti, stejně jako vizáž modelek. Leské vlasy svázané v sofistikovaném drdolu ve spojení s lehkým přirozeným make-upem perfektně dotvářely letní looky ve stylu riviéry. Černé plátěné plážové šaty, maxi kabelky s koženou přezkou a velké sluneční klobouky. Ty svými dramatickými siluetami poutaly pozornost.

  Backstage

  Detaily z přehlídky či zákulisí módní show nám vždy poodhalí spoustu zajímavých detailů a přiblíží atmosféru kolekce o něco intimněji. 

  Nás zaujaly maxi textilní kabelky přes rameno či doplňky v podobě šátků uvázaných kolem hlavy. Velmi osvěžující prvky, které dodaly módní přehlídce charakter a zapamatovatelnost.

  Módní přehlídka Max Mara jaro/léto 2023 vzdala poctu velkým ikonám minulosti

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.