Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět i nadále pociťuje dopad post-pandemického ekonomického zpomalení. Nejvíce jsou jeho negativní následky znát v Číně. Luxusní značky proto na tamním trhu mění svou dosavadní strategii. Místo střední třídy se zaměřují na nejbohatší zákazníky. O něco větší výzvě pak bude v nadcházejícím období čelit také módní společnost Burberry.

  Luxusní módní společnosti mění tváří v tvář současné ekonomické krizi své marketingové strategie. Nadále totiž musí bojovat s negativními dopady způsobenými světovou pandemií. Prvotní boom prodeje po uvolnění karantén totiž opadl. Nyní se zákazníci snaží naopak šetřit, a to i kvůli trvající inflaci. Snad nejsilněji takové následky pociťuje Čína. Zároveň se totiž vyrovnává s vysokou nezaměstnaností a krizí na trhu s nemovitostmi.

  Vedení módních značek se proto na tamním trhu rozhodlo z kdysi poměrně bohaté střední třídy přeorientovat na nejbohatší zákazníky. Takzvaní velice důležití klienti jsou totiž lidé, kteří si mohou i nadále dovolit utrácet. Příkladem je podnikatelka Diana Wang, která pravidelně nakupuje v obchodech jako Cartier, Tiffany nebo Chopard. Podobné zákazníky, jako je ona, pak společnosti nalákají na speciální zážitky.

  Příkladem je třeba exkluzivní gala večeře, jejíž součástí je také představení nejnovějších produktů. „Cítíte se privilegovaní. Je to velká část toho, proč u těchto značek nakupuji,“ popsala samotná Wang. Mezi další podobné akce patří soukromé setkání se slavnými návrháři. Podle analytiků z firmy HSBC je asi pět procent spotřebitelů luxusního zboží zodpovědných za 35 procent jejich prodeje v Číně.

  Společnost Burberry je v mimořádně složité pozici. V ekonomické krizi se musí znovu uchytit

  Konec post-pandemického boomu pak o něco více dopadá na společnost Burberry. Oproti ostatním luxusním značkám proto bude nadcházející sezónu čelit těžší výzvě. Vedení společnosti totiž minulý týden varovalo, že se mu nejspíše nepodaří dostát roční prognóze příjmů. Například analytici firmy JPMorgan rovněž prohlásili, že Burberry je v porovnání se svými konkurenty v „mimořádně složité pozici“.

  Důvodem je nelehký úkol pozvednout marketing značky na vyšší úroveň ve chvíli, kdy se mnozí zákazníci snaží luxusním nákupům spíše vyvarovat. Značka totiž začátkem roku zažila značnou proměnu, a to s nástupem nového kreativního ředitele Daniela Lee. I když je jeho vedení prozatím hodnoceno pozitivně, obdiv na sociálních sítích nestačí. Společnost potřebuje navýšit především počet klientů, kteří si s sebou skutečně z luxusní pobočky nějaký produkt odnesou.

  Zdroje: Fashion Network, Reuters, Instagram, YouTube

  Módní business novinky: Konec post-pandemického boomu trápí luxusní značky v Číně i vedení Burberry

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.