Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxusní odpočinkové hotely ovlivňuje nový trend. Hosty totiž čím dál méně zajímá klasický wellness. Místo toho je lákají moderní léčebné a relaxující metody, související s fitness světem a sportovním zotavením. Objevuje se proto čím dál více destinací, lákajících na kryo nebo kyslíkovou terapii, lymfatickou kompresi či infračervené sauny.

  - Reklama -

  Už předpovědi trendů na rok 2024 odhadovaly, že se letos wellness svět stočí směrem k fitness a biohackingu, tedy hnutí usilujícímu o zlepšení našeho zdraví. Není tedy velkým překvapením, že se začínají měnit také letní wellness destinace. Jejich návštěvníci totiž už netouží pouze po klasickém spa, ale více „zdravotně“ zaměřených službách. Lákají je například kryo a kyslíkové terapie nebo takzvaná lymfatická komprese.

  Jedná se tedy o procedury, dříve dostupné spíše pouze sportovcům, toužících po zotavení při náročnějším období. Díky moderním technologiím a měnící se poptávce se ovšem stávají více dostupné i běžné populaci. Čím dál více wellness hotelů proto do své nabídky zapojuje klasické tělocvičny, speciální sportovní masáže, nahrazování vitamínů nebo infračervené sauny. Letní dovolené tak už dávno nejsou jen o válení se na pláži.

  Odměňte se zotavením v oblacích. V Dubaji vás přivítá luxusní hotel Siro

  Jedním z řady fitness a ozdravných destinací je hotel Siro Za’abeel nacházející se v Dubaji. Jeho hlavním cílem je postarat se o to, aby jeho návštěvníci dostali kvalitní spánek, výživu, zotavení, fitness i mindfulness. Nabízí proto až 50 specializovaných posilovacích kurzů, včetně osobního tréninku. Návštěvníci mohou vyzkoušet také stimulaci svalů, kompresní terapii nebo IV kapky. Hotel pak letos chystá otevřít novou pobočku v Černé Hoře.

  - Reklama -

  Zdroj: Siro’s Za’abeel

  Vyzkoušejte social wellness. Hotel Remedy Place láká na špičkový luxus

  O něco jiný koncept nabízí luxusní hotel Remedy Place. Proslavil se totiž takzvaným social wellness, což je koncept usilující o to, aby hosté různé ozdravné metody podstupovali ve skupinách. Opět se jedná například o terapii chladem nebo lymfatickou drenáž. Hotel je však speciální také svým designem. Představuje totiž opravdu to nejlepší ze světového luxusu. Zatím jeho pobočky najdete jen v New Yorku a Hollywoodu.

  Zdroj: Remedy Place

  - Reklama -

  Holistický odpočinek ukrývá Body Holiday. Vyrazte za wellness do Karibiku

  Tradičnější wellness a fitness pobyt pak nabízí resort Body Holiday na ostrově St. Lucia v Karibiku. Užít si v něm budete moct opravdu holistický odpočinek. Navštívit totiž můžete tamní ajurvédský chrám, fitness centrum, speciální spa pokoje, ale i taneční studio nebo takzvanou thalassotherapy, využívající mořskou vodu jako léčebnou sílu. Zároveň vám však k dispozici budou také kliniky zaměřené na vaše tělo a pleť.

  Zdroj: Body Holiday Saint Lucia

  Zdroje: WWD, Condé Nast Traveller, Health and Fitness

  Lázně ustupují do pozadí. Na jejich místa nastupují speciální fitness destinace

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  Módní novinky v kostce: Lewis Hamilton zastupuje Dior a Fila mění vizáž

  Sportovní značka Fila oslnila nečekanou kampaní propojující její italské dědictví, sport a vysokou módu. Dior zase přivítal nového ambasadora. Tentokrát otevřel dveře slavnému závodníkovi F1 Lewis Hamilton. Karl Lagerfeld chystá kolekci hodinek a šperků ve spolupráci s Morellato a módní průmysl znepokojily zprávy o zpomalující čínské ekonomice.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―