Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Připravte se na zimní období plné luxusu a extravagantní elegance, protože na scénu vstupují kožešinové a shearling prvky ve své nejvyšší kráse. Pro tento rok se předpokládá výrazný návrat klasických kožešinových bund a kabátů, ale také vzrušující expanze do oblasti doplňků.

  Na uplynulých přehlídkách světových týdnů módy zasypali designéři módní svět nečekaným množstvím fluffy kousků, přinášejících do našich šatníků pocit tepla a luxusu. Kožešinové límce, shearling prvky a detaily se proto jednoznačně stávají nepostradatelným vyjádřením jednoduché honosnosti.

  Návrháři se dokonce nebojí na tyto avantgardní kousky navrstvit i motivy zvířecích kůží. O tom nás přesvědčila například Kim Kardashian na přehlídce Balenciaga. Jedná se tedy o kousky na té nejvyšší úrovni luxusu.

  Zažívá módní svět baroko? Podle nadýchanosti, objemu a dramatičnosti nezbývá než souhlasit

  Zářným příkladem opulentních kožichů je bezprostředně designérka Stella McCartney, která do nadcházející sezóny zařadila hned několik takových looků. Přehlídka souznila s veškerými aktivistickými požadavky a sama designérka se pochlubila, laicky řečeno, tou nejudržitelnější kolekcí vůbec.

  Zdroj: Reuters

  Vypadá to, že konečně přicházíme na postupy, po kterých i umělá kožešina vypadá perfektně a její výdrž se téměř rovná té pravé. Dost ale bylo ekologie. Hlavní myšlenkou článku je spíše nečekaný vzestup těchto materiálů do našich šatníků. Oficiálně se tedy můžete připravit na zimu s výraznými kožichy, aniž byste brali v potaz, zda jsou takzvaně až moc.

  EENK předvedl nejvkusnější kožešinové modely. Působí nadýchaně a objemně, ale zachovávají punc elegance

  Další položkou na našem pomyslném kožešinovém seznamu je brand EENK. Podle nás totiž na uplynulých týdnech módy představil jednu z nejvkusnějších a nejslušivějších možností, jak umělou kožešinu zakomponovat do outfitu. A to bez toho, aniž byste vynesli kožich jako takový. Například top i návleky na nohy vypadají naprosto bezchybně.

  Zdroj: EENK

  Při tvoření této dokonalé kolekce, jako by značka pomyslně využila sílu Pinterestu a shromáždila všechny v současnosti populární oděvní prvky. Těmi jsou třeba rukavice ve spojení se sametem, už zmíněné návleky nebo na obrátkách nabírající vypasovaná saka.

  Rich girl energy převedlo do fyzické podoby Acne Studios. Honosné kožichy střídají honosné doplňky

  Při ústupu tichého luxusu a minimalismu se na TikToku rozjíždí vlna videí, která znázorňuje luxusní a fancy život, neodmyslitelně spojený s módou. Módní nadšenci si tak stále častěji libují v kožešinách, zlatých špercích a avantgardních výrazech. Na pomoc jim přispěchala také značka Acne Studios, která zachovala ten nejpřirozenější kožešinový vzhled.

  @acnestudios Cosy up in faux fur. Highlights from our FW24 show. #AcneStudios #TikTokFashion ♬ original sound – acnestudiosofficial

  Imitace kožešiny zachovává přírodní hnědé odstíny a délkou chlupu se přibližuje k tradiční liščí kožešině. Kromě hnědé ale u populární značky pořídíte i černou variantu v dokonalém atypickém střihu.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Kožešina na vrcholu slávy. Nadcházející podzim a zimu oficiálně označujeme za fluffy sezónu

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.