More

  Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

  Future Dusk

  Odstín Future Dusk je nejen barvou pro jaro a léto 2025, ale také barvou celého roku 2025. Tmavě modrá až černá barva má reprezentovat přechod k budoucnosti. Inspirovaná je totiž naším nadšením pro cesty do vesmíru, futurismus i moderní technologie. Zároveň se má jednat o „spolehlivou modrou“, která nás v době globálních změn upokojí. Za poslední rok se objevila například v návrzích Saint Laurent SS23, Dior FW23 nebo nejnovější resort kolekci Alberta Ferretti.

  Transcendent Pink

  Další barva z klíčové pětice je podstatně jemnější. Světle růžový odstín na pokraji béžového má apelovat na širší publikum. Jedná se tedy o více „komerční barvu“ z vybrané pětice. Její zemitý a zároveň uklidňující nádech má totiž v lidech evokovat stabilitu. Na módních přehlídkách se proto objevila hned na několika různých kouscích. Návrháři ji využili pro zimní svetry a bundy, ale i dlouhé elegantní letní šaty nebo večerní róby.

  Zdroj: Versace Official Fall Winter 2023

  Aquatic Awe

  Třetí barva je pro změnu inspirovaná čím dál větším zájmem o bio-manufacturing, biosyntézu a materiály synteticky vyrobené v laboratořích. Propojovat má proto svět přírody s virtuální realitou. Jeho jasný odstín připomíná podmořský život a jeho fascinující ekosystémy. Objevil se proto nejen na úzkých dlouhých šatech evokující šaty mořské víly, ale také dlouhých kožených kabátech nebo futuristických sacích.

  Zdroj: Lanvin Official Fall Winter 2023

  Sunset Coral

  Další odstín s názvem Sunset Coral zase odráží trend produktivity moderní doby. Má nám totiž pomoci ubránit se potřebě neustále pracovat. Místo toho vyvolává pocit relaxace a vytouženého nic nedělání. Důvodem je jeho odstín připomínající mořské korály, ale také červánky nebo romantické západy slunce. Do svých návrhů ho zapracovaly například značky jako Gabriela Hearst, Rojas, Christopher Kane nebo Palmer Harding.

  Zdroj: Gabriela Hearst Fall Winter 2023

  Ray Flower

  Poslední barva z klíčové pětice vyzdvihuje naši potřebu soužití s přírodou. Inspiruje se proto prací designérky Jess Redgrave. Ta využívá slunečnice pro vytvoření přírodních barviv. Její odstín je proto přirozeně zářivě žlutý. Jasnou barvu pak návrháři využili pro šaty, saka, kalhoty, bundy, dlouhé sukně, ale i teplé zimní bundy a kalhoty. Dávají tím možná najevo naději, že budoucnost plná nejistot nám nakonec přinese i štěstí a nové začátky.

  Zdroj: GCDS Official Fall Winter 2023

  Zdroj: WGSN, Architectural Digest, Fashion United, Instagram

  Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.