Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

  Future Dusk

  Odstín Future Dusk je nejen barvou pro jaro a léto 2025, ale také barvou celého roku 2025. Tmavě modrá až černá barva má reprezentovat přechod k budoucnosti. Inspirovaná je totiž naším nadšením pro cesty do vesmíru, futurismus i moderní technologie. Zároveň se má jednat o „spolehlivou modrou“, která nás v době globálních změn upokojí. Za poslední rok se objevila například v návrzích Saint Laurent SS23, Dior FW23 nebo nejnovější resort kolekci Alberta Ferretti.

  Transcendent Pink

  Další barva z klíčové pětice je podstatně jemnější. Světle růžový odstín na pokraji béžového má apelovat na širší publikum. Jedná se tedy o více „komerční barvu“ z vybrané pětice. Její zemitý a zároveň uklidňující nádech má totiž v lidech evokovat stabilitu. Na módních přehlídkách se proto objevila hned na několika různých kouscích. Návrháři ji využili pro zimní svetry a bundy, ale i dlouhé elegantní letní šaty nebo večerní róby.

  Zdroj: Versace Official Fall Winter 2023

  Aquatic Awe

  Třetí barva je pro změnu inspirovaná čím dál větším zájmem o bio-manufacturing, biosyntézu a materiály synteticky vyrobené v laboratořích. Propojovat má proto svět přírody s virtuální realitou. Jeho jasný odstín připomíná podmořský život a jeho fascinující ekosystémy. Objevil se proto nejen na úzkých dlouhých šatech evokující šaty mořské víly, ale také dlouhých kožených kabátech nebo futuristických sacích.

  Zdroj: Lanvin Official Fall Winter 2023

  Sunset Coral

  Další odstín s názvem Sunset Coral zase odráží trend produktivity moderní doby. Má nám totiž pomoci ubránit se potřebě neustále pracovat. Místo toho vyvolává pocit relaxace a vytouženého nic nedělání. Důvodem je jeho odstín připomínající mořské korály, ale také červánky nebo romantické západy slunce. Do svých návrhů ho zapracovaly například značky jako Gabriela Hearst, Rojas, Christopher Kane nebo Palmer Harding.

  Zdroj: Gabriela Hearst Fall Winter 2023

  Ray Flower

  Poslední barva z klíčové pětice vyzdvihuje naši potřebu soužití s přírodou. Inspiruje se proto prací designérky Jess Redgrave. Ta využívá slunečnice pro vytvoření přírodních barviv. Její odstín je proto přirozeně zářivě žlutý. Jasnou barvu pak návrháři využili pro šaty, saka, kalhoty, bundy, dlouhé sukně, ale i teplé zimní bundy a kalhoty. Dávají tím možná najevo naději, že budoucnost plná nejistot nám nakonec přinese i štěstí a nové začátky.

  Zdroj: GCDS Official Fall Winter 2023

  Zdroj: WGSN, Architectural Digest, Fashion United, Instagram

  Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.