Roku 2025 bude vévodit tmavá, sytá, fascinující a trochu mysteriózní barva s názvem Future Dusk. Její odstín se nachází mezi tmavě modrou a fialovou a odráží nastávající dobu změny. Představovat má mimo jiné moderní technologii a vesmírnou vědu.

Ve svých předpovědích se firmy WGSN a Coloro snaží zachytit budoucí trendy odehrávající se ve všech částech naší společnosti. V potaz proto berou dění ve světě technologie, životního prostředí, politiky, průmyslu, umění, módy i krásy. Poznatky poté spojí a odhadnou barvy, které všechna tato odvětví v následujících letech vystihnou. Jejich nejnovější data se pak týkají barvy, která bude dominovat roku 2025. Tmavě modro-fialovou barvu nazvaly Future Dusk.

Tmavý odstín je trochu ponurý, mysteriózní, ale lákavý. Má v sobě totiž trochu záhady, která dle obou společností „perfektně vystihuje období zásadních změn“. Přesně takovou revoluci očekávají v roce 2025. Future Dusk má dle nich proto odrážet vývoj technologií, vědy nebo vesmírné ekonomiky. Připomínat má také vesmírný turismus nebo těžení asteroidů. Barva má tedy obsahovat „surrealistické a nadpozemské kvality“.

Futuristický odstín se dle společností dobře prolíná také s ostatními „transformujícími“ barvami spojenými s fantazií, představivostí i „metaverse“. Používat se rovněž dá jak v klasických návrzích, tak jako alternativa k námořnické modré nebo gender inkluzivní fialová. „Vypadá hluboce a teple, proto na vás působí mysteriózně a nadčasově,“ popsala barvu ředitelka kreativního obsahu Coloro Caroline Culbert.

Jaru a létu roku 2025 budou vévodit barvy jako Transcendent Pink nebo Sunset Coral

Pokud barva Future Dusk získá metalický odstín, může její „futuristický“ aspekt ještě zesílit. „V nejbližší budoucnosti se hranice mezi realitou a fantazií ještě více rozostří. Future Dusk je transformující a pohlcující odstín, který takovému směru odpovídá,“ dodal vedoucí oddělení barev WGSN Urangoo Samba. Mezi další barvy, které zazáří na jaře a v létě roku 2025, patří Transcendent Pink, Aquatic Awe, Sunset Coral a Ray Flower.

Naposledy pak firmy WGSN a Coloro zveřejnily předpověď týkající se barev pro podzim a zimu roku 2024 a 2025. Také ony měly odrážet trendy především v odvětvích kreativity, životního prostředí, technologie nebo wellbeing. Mezi vybrané odstíny patří Intense Rust, Midnight Plum, Sustained Grey, Cool Matcha nebo Apricot Crush. „Vystihují především naši potřebu stability, úniku a obnovy,“ vysvětlila pracovnice WGSN Clare Smith.

Zdroj: WWD, WGSN Official, Cosmetics Design, Twitter, Instagram

Společnosti WGSN a Coloro odhalily barvu roku 2025. Stane se jí mysteriózní Future Dusk

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.