Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Roku 2025 bude vévodit tmavá, sytá, fascinující a trochu mysteriózní barva s názvem Future Dusk. Její odstín se nachází mezi tmavě modrou a fialovou a odráží nastávající dobu změny. Představovat má mimo jiné moderní technologii a vesmírnou vědu.

  Ve svých předpovědích se firmy WGSN a Coloro snaží zachytit budoucí trendy odehrávající se ve všech částech naší společnosti. V potaz proto berou dění ve světě technologie, životního prostředí, politiky, průmyslu, umění, módy i krásy. Poznatky poté spojí a odhadnou barvy, které všechna tato odvětví v následujících letech vystihnou. Jejich nejnovější data se pak týkají barvy, která bude dominovat roku 2025. Tmavě modro-fialovou barvu nazvaly Future Dusk.

  Tmavý odstín je trochu ponurý, mysteriózní, ale lákavý. Má v sobě totiž trochu záhady, která dle obou společností „perfektně vystihuje období zásadních změn“. Přesně takovou revoluci očekávají v roce 2025. Future Dusk má dle nich proto odrážet vývoj technologií, vědy nebo vesmírné ekonomiky. Připomínat má také vesmírný turismus nebo těžení asteroidů. Barva má tedy obsahovat „surrealistické a nadpozemské kvality“.

  Futuristický odstín se dle společností dobře prolíná také s ostatními „transformujícími“ barvami spojenými s fantazií, představivostí i „metaverse“. Používat se rovněž dá jak v klasických návrzích, tak jako alternativa k námořnické modré nebo gender inkluzivní fialová. „Vypadá hluboce a teple, proto na vás působí mysteriózně a nadčasově,“ popsala barvu ředitelka kreativního obsahu Coloro Caroline Culbert.

  Jaru a létu roku 2025 budou vévodit barvy jako Transcendent Pink nebo Sunset Coral

  Pokud barva Future Dusk získá metalický odstín, může její „futuristický“ aspekt ještě zesílit. „V nejbližší budoucnosti se hranice mezi realitou a fantazií ještě více rozostří. Future Dusk je transformující a pohlcující odstín, který takovému směru odpovídá,“ dodal vedoucí oddělení barev WGSN Urangoo Samba. Mezi další barvy, které zazáří na jaře a v létě roku 2025, patří Transcendent Pink, Aquatic Awe, Sunset Coral a Ray Flower.

  Naposledy pak firmy WGSN a Coloro zveřejnily předpověď týkající se barev pro podzim a zimu roku 2024 a 2025. Také ony měly odrážet trendy především v odvětvích kreativity, životního prostředí, technologie nebo wellbeing. Mezi vybrané odstíny patří Intense Rust, Midnight Plum, Sustained Grey, Cool Matcha nebo Apricot Crush. „Vystihují především naši potřebu stability, úniku a obnovy,“ vysvětlila pracovnice WGSN Clare Smith.

  Zdroj: WWD, WGSN Official, Cosmetics Design, Twitter, Instagram

  Společnosti WGSN a Coloro odhalily barvu roku 2025. Stane se jí mysteriózní Future Dusk

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.