Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Letošní předpověď trendů odhadovala, že se pozornost beauty nadšenců přesune z milované skin care na péči o celé tělo. Uplynulé měsíce pak dokázaly, že se nepletla. Čím dál více značek původně zaměřených na jiná odvětví se totiž pouští do světa body care.

  Za poslední roky se propracovaná skin care rutina stala součástí dne téměř každého beauty nadšence. Díky vlogerům i sociálním sítím se tak stalo mnohem jednodušší pochopit funkce jednotlivých aktivních látek v luxusních sérech nebo krémech. Expertem na pleť se mohl stát téměř každý z nás. Bohaté experimenty s produkty na obličej ovšem koncem loňského roku vystřídal beauty minimalismus.

  Zdroj: Rare Beauty, La Roche-Posay

  Trendy jsou tedy spíše jednoduché rutiny, obsahující vyzkoušený čisticí gel na obličej, jedno nebo dvě séra a kvalitní krém. Pozornost se místo obličeje letos přesunula na celé tělo. Milovníci beauty produktů si totiž uvědomili, jak moc ho v posledních letech zanedbávali. Pomocníky určené pro body care tak začaly vydávat i značky z původně jiných odvětví, jako je například Rare Beauty Seleny Gomez.

  Zásobte se vyzkoušenou klasikou, jakou je peeling a tělový cleanser

  Speciální produkty na tělo jsou pak potřeba především proto, že naše kůže může být na některé ingredience, zahrnuté do klasické skin care rutiny, více citlivá. Nelze proto na pokožku použít sérum se stejným obsahem salicylic acid nebo retinolu. Pokud s kolekcí pro péči o pleť teprve začínáte, doporučujeme zkusit čisticí gel s niacinamidem nebo peeling, například ten s glycerinem a rostlinnými výtažky.

  Zdroj: Youth To The People, Fig

  Vytvořte si v koupelně profesionální spa. Čeká na vás body mist i specializovaná séra

  Kromě krémů a peelingů se ovšem beauty nadšenci letos zamilovali také do více profesionálnějších produktů. Oblíbeným pomocníkem je například body mist značky Soft Service. Zaměřuje se totiž na akné vyvolané potem, bakteriemi nebo podrážděním. Sérum od In Beauty má zase za cíl zredukovat tmavé skvrny a tvrdou nebo hrbolatou pokožku. Obsahuje totiž aktivní ingredience, jako jsou AHA a BHA kyseliny.

  Zdroj: Soft Services, In Beauty

  Dalším v současnosti populárním specializovaným pomocníkem je takzvaný body peel značky Nécessaire. Rovněž totiž obsahuje kyseliny AHA a BHA. Jedná se ovšem o denní sérum, které se nechá vsáknout do pokožky. Uklidňuje ji a mimo jiné zbavuje „jahodového“ vzhledu. Se zarostlými chloupky si zase poradí sérum Topicals. Aplikovat se dá po holení, které často pokožku podráždí.

  Zdroj: Nécessaire, Topicals

  I když současné trendy diktují rozsáhlou rutinu péče o pleť, nejedná se o zcela nezbytný návyk. Populární produkty můžete ovšem využít jako inspiraci pro to, věnovat se více vaší pokožce. Často se zaměřujeme na obličej kvůli tomu, že ho každý bez výjimky spatří. Starat bychom se o sebe však měli kvůli tomu, že si naše tělo naši pozornost zaslouží, ať už ho stavíte na odiv, či nikoli.

  Zdroje: Allure, Best Products, YouTube

  Foto:Pexels

  Je na čase posunout se dál. Trendy skin care střídá péče o tělo

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.