Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Skin care kosmetika láká v poslední době čím dál mladší zákazníky. Firma NIQ nedávno vydala report dokazující, že členové generace alfa stojí za téměř polovinou jejího růstu. Jedná se o dospívající dívky, které se narodily až po roce 2010. Mezi jejich nejoblíbenější produkty patří čisticí gely, masky i séra.

  Péče o pleť přitahuje v současnosti nejen dospělé, ale také opravdu mladé teenagery. Skin care produkty si totiž čím dál častěji nakupují také členové generace alfa. Jedná se o dospívající dívky narozené po roce 2010. Společnost NIQ pak nedávno vydala report, dle kterého takzvané tweens stojí za 49 procenty růstu masové skin care kosmetiky, prodávané hlavně v drogériích.

  Mezi nejoblíbenější produkty mladých dívek patří krémy, čisticí gely, ale také vice specializované masky nebo séra. Prozatím se tak nezajímají pouze o krémy na oči. I když se objevily také zprávy o tom, že i je občas vyžadují až příliš mladé teenagerky. Reporty o měnících se návycích generace alfa se objevily rovněž před loňskými Vánocemi. Spousta zástupců „Gen A“ si totiž přála právě skin care produkty.

  Důvodem obsese „tweens“ produkty souvisejícími s péčí o pleť je především jejich přístup k sociálním sítím. Na denní bázi totiž na TikToku nebo YouTube sledují videa teenage vlogerek, které představují své vlastní skin care rutiny. Mají tak mnohem blíže k beauty světu než zástupci starších generací. Často tak o různých tonerech, sérech nebo opalovacích krémech vědí víc než jejich rodiče.

  Generace alfa není jediným fanouškem skin care. Od pandemie zažívá trvalý růst

  Mezi nejoblíbenější značky generace alfa patří například Bubble nebo e.l.f. Beauty. Obě společnosti totiž využívají TikTok k tomu, aby se dostaly blíže právě k těmto mladým zákazníkům. Zajímavé rovněž je, že si tweens oblíbili především nákupy v kamenných obchodech, kde si mohou jednotlivé produkty osahat. Naopak členové generace Z upřednostňují spíše on-line nákupy.

  Nutné je ovšem podotknout, že kategorie skin care produktů zažívá v posledních letech obecně velký růst. Započal především v době pandemie, jelikož lidé přestali nosit velké množství make-upu a začali se místo něj soustředit na zdraví své pleti. Podle firmy Circana tak mezi roky 2019 a 2022 vzrostly prodeje masové skin care kosmetiky ze 7,8 na 9,2 miliardy dolarů.

  Zdroje: WWD, CNBC, CEW, X, YouTube

  Foto:Pexels

  Generace alfa pohání beauty prodeje. S nadšením nakupuje skin care produkty

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.