Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kvalitní opalovací krém by měl mít své čestné místo v každé kosmetické taštičce. Opouštět by ji neměl ani v zimě, kdy to zdánlivě vypadá, že už tolik sluníčka nesvítí. Získáváme pak falešný pocit, že není potřeba se před ním schovávat pod „extra“ krémem. Opak je pravdou. Chránit bychom se měli každý den, a to v každé roční období. Objevte základy toho, jak opalovací krémy správně používat.

  Nenechte se v zimě zmást chladným počasím, které vám bude našeptávat, že je na čase odložit opalovací krém. Sluníčko pracuje neustále, a to i když je za mraky nebo zpoza nich vykoukne jen občas. Jeho UV paprsky totiž postupně rozkládají vaše kožní buňky, čímž způsobují předčasné stárnutí pokožky. Kromě více viditelných vrásek by vás ale mělo trápit ještě jiné a akutnější riziko, tedy zvyšující se pravděpodobnost rakoviny kůže.

  Osvojte si základy opalovacích krémů. Už nikdy nešlápnete vedle

  Aby ale opalovací krém plnil svou funkci, musí být opravdu kvalitní a splňovat jistá kritéria. Vždy byste měli například používat produkt, který má ochranu alespoň SPF 30. Taková hodnota vás ochrání před asi 97 procenty UV paprsků. Přes to je ale potřeba krém přes den opětovně aplikovat, a to nejlépe každé dvě hodiny. Pokud vyrážíte na hory, doporučuje se krém s ochranou SPF 50.

  Důvodem je především to, že se paprsky od sněhu odrážejí a jsou tak ještě silnější. Vhodné je také pořídit si model, který vydrží navzdory vodě nebo potu. Aplikovat byste pak měli krém alespoň 20 minut před tím, než vyjdete z domu. Nezapomeňte ani na své rty nebo více schovaná místa, jako je spodní strana nosu. Samozřejmostí je také použití krému na krk a dekolt, pokud není zakrytý.

  Vyplatí se chemické i fyzické opalovací krémy. Dbejte ale na vlastní preference

  Dalším důležitým bodem při pořizování opalovacích krémů je, aby chránily jak před UVA, tak UVB paprsky. Na výběr pak budete mít z více „druhů“ těchto produktů, hlavně tedy chemických, fyzických a smíšených krémů. Chemické verze UV paprsky absorbují, zatímco ty fyzické je blokují. První varianta krémů je výhodná v tom, že je většinou více gelová a lépe tak splývá s make-upem.

  Například s opalovacím krémem Bioré UV Aqua Rich nehrozí, že budete muset bojovat s nepříjemnou bílou stopou. Platí sice, že opalovací krémy na tělo se dají použít i na obličej, ne vždy se ale jedná o nejvhodnější variantu. Výsledek totiž může být často nepřitažlivě lesklá pleť. „Neviditelný“ look pak vytvoří také Unseen Sunscreen od společnosti Supergoop!

  Zdroj: Bioré, Supergoop!

  Chemické opalovací krémy ale nemusí být vždy dobře dostupné. Naštěstí existuje také řada těch fyzických, které už jsou make-upu lépe přizpůsobené. Většinou proto mají rovněž gelovou až lehce krémovou konzistenci. Například minerální krém s SPF 50+ od Dr. Jart+ zajistí pocit, při kterém na krém v podstatě zapomenete. Stejného výsledku ale dosáhnete také s SPF 30 krémem od společnosti First Aid Beauty.

  Zdroj: Dr. Jart+, First Aid Beauty

  Zdroje: Manhattan Dermatology, The New York Times, The Strategist, YouTube

  Chraňte se před sluníčkem i v zimě. Opalovací krémy jako základ každé skin care

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.