Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdo jiný by měl mít přehled o trendech uplynulého roku než právě vyhledávač Google? Společnost proto k příležitosti pomalu se blížící nové kapitoly zveřejnila top 10 make-up trendů roku 2023. Nikoho nejspíše neudiví, že se na žebříček vyšplhal strawberry nebo latte make-up trend. O něco více nečekaný je ovšem například uncanny valley look nebo concealer lips.

  Strawberry make-up měl své místo jasné. Nepřekvapí ani latte nebo mocha trend

  Na prvním místě žebříčku vytvořeném vyhledávačem Google se letos umístil latte make-up. Trend vznikl v červnu, když influencerka Rachel Rigler přidala na TikTok popisek ke svému videu, zahrnující onen osudný název jejího looku. Popisovat měl její vkusně zvolené tóny, pohybující se převážně v bronzových, hnědých a béžových odstínech. Více pravidel styl nemá, hlavní je, že se barvy objeví na víčkách, tvářích i rtech.

  S mizejícím létem se ovšem objevila potřeba styl trochu přizpůsobit chladnějšímu počasí. Vznikl proto mocha trend. Jedná se o „sestru“ latte make-up, jen zahrnuje o něco tmavší a teplejší paletu. Mocha make-up tak obsadil páté místo. Na tom druhém se ovšem usadil strawberry make-up, kterému dala v létě vzniknout influencerka a modelka Hailey Bieber. Na vytvoření looku stačí růžové tváře, nos a rty, doplněné o nenápadné pihy.

  Roku 2023 vládla také světle růžová barva. Objevila se v podobě lipgloss nails i ve světě korektorů

  Populárními se v letošním roce staly také lipgloss nails. Tedy design nehtů, který si vyžaduje aplikaci světle růžového laku. Potřeba je ovšem přetřít ho také finální lesklou vrstvou, která vytvoří dojem lesku na rty. V žebříčku Google se umístil na šestém místě.

  Růžový odstín se pak promítnul také do kategorie korektorů. Na sociálních sítích se totiž stala oblíbená myšlenka toho, že barva lépe zablokuje tmavé kruhy pod očima. Trend se ve vyhledávání dostal ale jen na devátou pozici.

  Zdroj: Essie, Fenty Beauty

  O něco méně lákavý je uncanny valley make-up a obávané concealer lips

  Hned na třetí pozici se podle počtu vyhledávání na Google umístil takzvaný uncanny valley make-up. Jedná se o TikTok trend, při němž se uživatelé aplikace snaží vytvořit až znepokojivé kreace, připomínající lidské obličeje. Spíše jde ale o make-up jako vystřižený z hororu.

  Podobně děsivé se mohou zdát „concealer lips“. Tedy snaha použít korektor místo rtěnky. Jeho decentnější podoba ovšem vyžaduje použití korektoru pouze doprostřed rtů. Společně s rtěnkou tak dá vyniknout jemnému ombre efektu.

  Pozornost na sebe přitáhl i douyin a cold girl make-up nebo tmavé tužky na rty

  Na posledním místě žebříčku Google se umístil cold girl make-up. Jedná se o trend, který stejně jako strawberry look vyžaduje růžové tváře. Zároveň k jeho perfektní podobě potřebujete také matný základ a třpytivý highlighter, tolik se hodící k chladnému zimnímu období.

  Mezi oběma styly se pohybuje takzvaný douyin make-up, tedy minimalistický čínský look. Získal totiž sedmé místo. Stačí vám na něj lehce růžové rty a tváře, doplněné o dokonalou černou linku. Na osmé pozici jsou letos tmavé tužky na rty vytvářející perfektní matný dojem.

  Zdroje: WWD, The Cut, Professional Beauty, Instagram, YouTube

  Google vysledoval top 10 make-up trendů roku 2023. Vyhrál strawberry a uncanny valley make-up i lip gloss nails

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.