Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdo jiný by měl mít přehled o trendech uplynulého roku než právě vyhledávač Google? Společnost proto k příležitosti pomalu se blížící nové kapitoly zveřejnila top 10 make-up trendů roku 2023. Nikoho nejspíše neudiví, že se na žebříček vyšplhal strawberry nebo latte make-up trend. O něco více nečekaný je ovšem například uncanny valley look nebo concealer lips.

  Strawberry make-up měl své místo jasné. Nepřekvapí ani latte nebo mocha trend

  Na prvním místě žebříčku vytvořeném vyhledávačem Google se letos umístil latte make-up. Trend vznikl v červnu, když influencerka Rachel Rigler přidala na TikTok popisek ke svému videu, zahrnující onen osudný název jejího looku. Popisovat měl její vkusně zvolené tóny, pohybující se převážně v bronzových, hnědých a béžových odstínech. Více pravidel styl nemá, hlavní je, že se barvy objeví na víčkách, tvářích i rtech.

  S mizejícím létem se ovšem objevila potřeba styl trochu přizpůsobit chladnějšímu počasí. Vznikl proto mocha trend. Jedná se o „sestru“ latte make-up, jen zahrnuje o něco tmavší a teplejší paletu. Mocha make-up tak obsadil páté místo. Na tom druhém se ovšem usadil strawberry make-up, kterému dala v létě vzniknout influencerka a modelka Hailey Bieber. Na vytvoření looku stačí růžové tváře, nos a rty, doplněné o nenápadné pihy.

  Roku 2023 vládla také světle růžová barva. Objevila se v podobě lipgloss nails i ve světě korektorů

  Populárními se v letošním roce staly také lipgloss nails. Tedy design nehtů, který si vyžaduje aplikaci světle růžového laku. Potřeba je ovšem přetřít ho také finální lesklou vrstvou, která vytvoří dojem lesku na rty. V žebříčku Google se umístil na šestém místě.

  Růžový odstín se pak promítnul také do kategorie korektorů. Na sociálních sítích se totiž stala oblíbená myšlenka toho, že barva lépe zablokuje tmavé kruhy pod očima. Trend se ve vyhledávání dostal ale jen na devátou pozici.

  Zdroj: Essie, Fenty Beauty

  O něco méně lákavý je uncanny valley make-up a obávané concealer lips

  Hned na třetí pozici se podle počtu vyhledávání na Google umístil takzvaný uncanny valley make-up. Jedná se o TikTok trend, při němž se uživatelé aplikace snaží vytvořit až znepokojivé kreace, připomínající lidské obličeje. Spíše jde ale o make-up jako vystřižený z hororu.

  Podobně děsivé se mohou zdát „concealer lips“. Tedy snaha použít korektor místo rtěnky. Jeho decentnější podoba ovšem vyžaduje použití korektoru pouze doprostřed rtů. Společně s rtěnkou tak dá vyniknout jemnému ombre efektu.

  Pozornost na sebe přitáhl i douyin a cold girl make-up nebo tmavé tužky na rty

  Na posledním místě žebříčku Google se umístil cold girl make-up. Jedná se o trend, který stejně jako strawberry look vyžaduje růžové tváře. Zároveň k jeho perfektní podobě potřebujete také matný základ a třpytivý highlighter, tolik se hodící k chladnému zimnímu období.

  Mezi oběma styly se pohybuje takzvaný douyin make-up, tedy minimalistický čínský look. Získal totiž sedmé místo. Stačí vám na něj lehce růžové rty a tváře, doplněné o dokonalou černou linku. Na osmé pozici jsou letos tmavé tužky na rty vytvářející perfektní matný dojem.

  Zdroje: WWD, The Cut, Professional Beauty, Instagram, YouTube

  Google vysledoval top 10 make-up trendů roku 2023. Vyhrál strawberry a uncanny valley make-up i lip gloss nails

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.