Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Při tvorbě letní ready-to-wear kolekce se kreativní ředitel Givenchy Matthew M. Williams nechal inspirovat letním sídlem otce módního domu umístěném v srdci Francouzské riviéry. Do proutěných tašek, jednoduchých plavek i růžových kaftanů ale nechal vstoupit i své kalifornské kořeny.

  Kreativní ředitel Givenchy Matthew M. Williams se před navržením nové kolekce ponořil do archivů luxusní módní společnosti. Zaujala ho mimo jiné přehlídka plavek v New Yorku z roku 1952. Do tvorby letní a plážové ready-to-wear kolekce proto zapojil dědictví známé francouzské značky. Nechal se inspirovat staršími vzory, ale také sídlem Huberta de Givenchy umístěném na pobřeží Saint-Jean-Cap-Ferrat.

  Z kouzla Francouzské riviéry převzal návrhář především jemné barvy a eleganci. Zkombinoval je ovšem s vlastní představou času stráveného u moře. Do nových kousků proto vložil také kus Kalifornie. Návrhy z letní kolekce se tak hodí jak na pláž, tak do města. „Monsieur miloval jih Francie pro tamní chráněnou přírodní krásu a zrelaxovanou eleganci tolik vzdálenou od jeho rušného života v Paříži,“ vysvětlil pro server WWD Williams.

  Mezi jednotlivé kousky tak patří například „slaměná“ verze nové Givenchy kabelky Voyou, boty na klínku známé jako Marshmallow nebo klasické „nákupní“ tašky. Kromě toho kolekci vystihují také různé průstřihy, námořnické proužky, perly, výrazné šperky a detailní tkané makramé. Návrhy zaujmou také jemnou paletou barev od světle růžové po béžovou. Rozbíjí je ale také jednoduché a o něco více „edgy“ šaty, plavky nebo set kraťasů a topu v černé barvě.

  Do nových letních kousků vtiskla značka Givenchy i vzory z 50. let 20. století

  Ve své první swimwear kolekci pro francouzský módní dům využil Williams také len, oblíbenou látku de Givenchyho. Použil ji na návrhy bikin nebo přehozů v černé i pískově béžové barvě. Inspirovat se nechal také dvěma vzory z roku 1955. Trompe l’oeil perly aplikoval na sarongy, kaftany, růžové šaty nebo průhledná trička. Šedý nenápadný vzor inspirovaný ID náhrdelníky se zase objevil na špercích, jako jsou G-Links, Love Locks nebo typické Williamsovy řetízkové náhrdelníky.

  Součástí kolekce jsou tedy i doplňky a šperky včetně náramků, náušnic nebo růžových prstenů doplněných o fialové krystaly Swarovski. Kromě toho značka nejnovější kousky doplnila o speciální štítky s QR kódy. Ty umožňují zákazníkům vyhledat detailní informace o recyklovaných materiálech, procesu balení nebo dodavatelském řetězci. Kolekci zveřejnila společnost online i ve svých buticích v úterý.

  Zdroj: WWD, Nylon, Hypebae, Twitter, Instagram, Givenchy Official

  Givenchy vydal letní kolekci na pláž i do města. Kombinuje Francouzskou riviéru s Kalifornií

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.