Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S přechodovým obdobím se neblíží pouze sychravé počasí a nízké teploty, přichází totiž ten náročný moment, kdy raffia tašky i lněné kalhoty na zbytek roku sklouznou do zapomenutí. Ale nezoufejte! Než vás, jako každý rok, překvapí nečekaný útok studeného počasí, máme pro vás pestrou paletu neodolatelných vrstvených kombinací i letošních trendů, zakomponovaných do podzimních outfitů. Připravte se na stylový podzim s dostatečným předstihem a nepanikařte v obchodech, jak se říká za pět dvanáct!

  Převezměte kontrolu nad denimem

  Denim doslova mává celým rokem. Přispěl k tomu jak Rick Owens, Glenn Martens tak i asijští designéři a nakonec i oděvní řetězce. I když se jedná o snad nejnadčasovější materiál v celé historii oblékaní, je tu stále jistá míra nedostatků, kterým je potřeba se vyvarovat. Ať už jde o nekvalitní denim nebo o špatné střihy. Pozorujte kvalitně zpracované švy a atypické modely. Pokud jste šikovní a zvládnete základní práci s šicím strojem, máte vyhráno! Sociální sítě se customizovanými kousky hemží bez přestání. Netroufnete-li si na takovou riskantní práci, poohlédněte se u české značky Telvachi, která se velkého spuštění dočká již příští týden! Za hřích budou stát i dokonalé korzety.

  Foto: Telvachi

  Největší plus denimových kousků? Jednoznačně kombinovatelnost. Podle aktuálních trendů můžete denimové odstíny kombinovat, jak se vám zamane. Stylově vypadají kousky, které disponují velkými kapsami, ty letos nesmírně trendují. Comeback zažívají i skify džíny s nízkým pasem.

  Foto: Diesel

  Kostky na jakýkoliv způsob a kdekoliv

  Trend, který se objevil jak blesk na čistém nebi. Kostky a klasické vzory jsou tu s námi od počátku věků, ale jejich znovuzrození nejspíš vzniklo při obnovení tváře britského Burberry, alespoň od té doby jejich návrat sledujeme. Potvrzením se samozřejmě stala i seriálová hrdinka Carrie Bradshaw, která klasické vzory nakombinovala a poskládala tak, jak si žíznivý módní svět žádá. Ať už se kostky rozhodnete zakomponovat kamkoliv, ověřte si jejich kompatibilitu s ostatními kousky, které máte právě na sobě. Nejlépe ostatní barvy přizpůsobte barvě kostek. Odvážnější kombinace zvažte.

  Foto: Pexels

  Nedbalá formální elegance

  Uniformové oblékaní jsme hojně spatřili již na přehlídkách pro letošní jaro a léto. Trvat bude i na podzim. Zvolte spíše ostré linie klop a nebojte se ani lehce nabíraných ramen. Dodat takovému outfitu ten správný šmrnc můžete díky kravatám. Volte spíše velké velikosti. Krásnou a nadčasovou nabídku má ve svém online obchodě módní dům Vivienne Westwood.

  Foto: Pexels

  Kožený remix

  Dalo by se namítnout, že kůže je v kurzu neustále. Letošní podzim bude ale v trochu jiném kabátě. Kůži volte okořeněnou o zajímavé vzory a printy. Objevte zvýrazněné detaily i nekonečný výběr u všech módních domů. Pro větší kontrast vyneste ryze dámské siluety a linie, stejně jako italská Prada.

  Foto: Prada

  Kožený remix oslavuje i brand Chloé. Lehce industriální a přesto elegantní kožené kousky značku letos vynesou do oblak. Pokud šaty nosíte celoročně, našli jsme pro vás verzi, ve které s vhodným svrškem neumrznete a stále budete vypadat chic, jako nikdy předtím. Dalším trendy kouskem jsme ve stejné kolekci shledali kožený komplet, který mixuje směs zemitých barev, do kterých se tento podzim zahalte co nejvíce.

  Foto: Chloé

  Okouzlete okolí žhavým saténem

  Satén – svůdný, lesklý materiál, který nás ponořuje do náručí luxusu a elegance! Je to jako kdybychom si oblékli záblesk hvězdného nebe. Saténové kousky jsou nejen neodolatelně hebké na dotek, ale také nám přidávají sebevědomí a zároveň působí sofistikovaně. Letos satén předvedly značky jako například Ganni nebo Raey Panelled. Okouzlující kousky pořídíte u designérky Patricie Emingerové.

  @patricieemingerova Our pink satin pants at night. If this isn't a sign to get these than what is. #patricieemingerova #new #pink #pants #satin #flash #night #datenight #musthave #unisex #summer #tiktokfashion #fashion #designer #style #luxury #paris #foryou #fyp ♬ Little Things x Gypsy Woman – L BEATS MASHUP – Jorja Smith

  Zdroj: TikTok

  Chcete být o krok napřed? Štěstí přeje připraveným, proto odhalte ty nejzásadnější podzimní trendy s náskokem

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.