Všichni si jistě pamatují květnové Met Gala 2022 a rozruch kolem Kendall Jenner, která se objevila s velmi extravagantním líčením. Tím, co upoutalo pohledy diváků, bylo její zamaskované obočí. Look splnil svůj účel. Vyvolal silnou vlnu diskuzí a kontroverze. Otázkou však bylo, zda se jedná o další z mnoha micro-trends nebo zda se tento způsob úpravy obočí ujme. Uběhlo již více než osm měsíců a bleached brows se stává stále více popular.

Krátce po Met Gala se bleached brows objevilo na ikonické Marc Jacobs Fall 2022 Ready-to-Wear Show. Při přehlídce se s ním po runway prošly například Bella i Gigi Hadid. Od té doby se na přehlídkách objevovalo stále častěji. Právě značka Marc Jacobs od tohoto líčení neopustila a objevilo se i při předvádění kolekce Spring 2023 Ready-to-Wear. Do svých fashion show jej zakomponovaly i značky Versace nebo Givenchy.

#bleachedbrows zažilo blow-up také díky Instagramu a TikToku. Známé tváře ze světa beauty influencers využily zajímavé příležitosti a z vytváření neotřelého looku se stala jakási challenge. Výsledek se však u mnoha influencers ujal. Dnes tak můžete líčení, podobná tomu originálnímu od Kendall Jenner, vídat pakticky všude. Také u Lizzo nebo Dove Cameron.

Mohli jste si povšimnout, že v dnešní době bývají „nové“ trendy často nostalgickým návratem k těm z minulosti. Comeback zažívají především looks z období 90´s / 00´s. Ani v případě bleached brows za tím nehledejte nic jiného. Jedná se o inspiraci trendem skinny brows, nošených právě v období 90. let a přelomu tisíciletí.

KNOW HOW

Máte hned dvě možnosti, jak looku dosáhnout.

Tou první a nezávaznou je zamaskování vašeho přirozeného obočí. V tomto případě jej stačí pouze zafixovat průhledným gelem, nanést vrstvu vysoce krycího korektoru a zakrýt fixačním pudrem.

@meghancurrrie

kind of a slay….

♬ original sound – shea

Druhou možností je obočí odbarvit. Výsledný look následně vyžaduje minimum úprav. Tuto proceduru ovšem doporučujeme provést v kosmetickém nebo kadeřnickém salonu. Domácí odbarvování je risk, protože se může stát, že vyberete barvu, která vytvoří nežádoucí žlutý odstín.

TIP: Bleached brows je nejlepší kombinovat s výrazným očním líčením. Vaše stíny tak krásně vyniknou. Ostatně takový byl i look Kendall Jenner na Met Gala. Zkuste tedy vytvořit nevšední eye make-up například pomocí cut crease.

Zdroj: Instagram, TikTok

Bleached brows není pouze záležitostí runway