Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Všichni si jistě pamatují květnové Met Gala 2022 a rozruch kolem Kendall Jenner, která se objevila s velmi extravagantním líčením. Tím, co upoutalo pohledy diváků, bylo její zamaskované obočí. Look splnil svůj účel. Vyvolal silnou vlnu diskuzí a kontroverze. Otázkou však bylo, zda se jedná o další z mnoha micro-trends nebo zda se tento způsob úpravy obočí ujme. Uběhlo již více než osm měsíců a bleached brows se stává stále více popular.

  Krátce po Met Gala se bleached brows objevilo na ikonické Marc Jacobs Fall 2022 Ready-to-Wear Show. Při přehlídce se s ním po runway prošly například Bella i Gigi Hadid. Od té doby se na přehlídkách objevovalo stále častěji. Právě značka Marc Jacobs od tohoto líčení neopustila a objevilo se i při předvádění kolekce Spring 2023 Ready-to-Wear. Do svých fashion show jej zakomponovaly i značky Versace nebo Givenchy.

  #bleachedbrows zažilo blow-up také díky Instagramu a TikToku. Známé tváře ze světa beauty influencers využily zajímavé příležitosti a z vytváření neotřelého looku se stala jakási challenge. Výsledek se však u mnoha influencers ujal. Dnes tak můžete líčení, podobná tomu originálnímu od Kendall Jenner, vídat pakticky všude. Také u Lizzo nebo Dove Cameron.

  Mohli jste si povšimnout, že v dnešní době bývají „nové“ trendy často nostalgickým návratem k těm z minulosti. Comeback zažívají především looks z období 90´s / 00´s. Ani v případě bleached brows za tím nehledejte nic jiného. Jedná se o inspiraci trendem skinny brows, nošených právě v období 90. let a přelomu tisíciletí.

  KNOW HOW

  Máte hned dvě možnosti, jak looku dosáhnout.

  Tou první a nezávaznou je zamaskování vašeho přirozeného obočí. V tomto případě jej stačí pouze zafixovat průhledným gelem, nanést vrstvu vysoce krycího korektoru a zakrýt fixačním pudrem.

  @meghancurrrie

  kind of a slay….

  ♬ original sound – shea

  Druhou možností je obočí odbarvit. Výsledný look následně vyžaduje minimum úprav. Tuto proceduru ovšem doporučujeme provést v kosmetickém nebo kadeřnickém salonu. Domácí odbarvování je risk, protože se může stát, že vyberete barvu, která vytvoří nežádoucí žlutý odstín.

  TIP: Bleached brows je nejlepší kombinovat s výrazným očním líčením. Vaše stíny tak krásně vyniknou. Ostatně takový byl i look Kendall Jenner na Met Gala. Zkuste tedy vytvořit nevšední eye make-up například pomocí cut crease.

  Zdroj: Instagram, TikTok

  Bleached brows není pouze záležitostí runway

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.