Také francouzská módní společnost Yves Saint Laurent se rozhodla přidat k dalším evropským luxusním značkám, které v posledních letech přestavily první kolekce šperků. Využít se pro svou premiéru rozhodla motivy ze svých archivů známé jako Maillon a Cassandre.

První kolekce šperků Yves Saint Laurent má jasnou message. Má být nejen luxusní a elegantní, ale také funkční, nadčasová a vhodná pro doplnění jakéhokoli trendu. Možná také z toho důvodu se fotograf kampaně, určenou pro její propagaci, Juergen Teller rozhodl vybrat tak „praktické“ pozadí. Německý fotograf totiž jednotlivé kousky nafotil na modelkách, které s nasazenými luxusními šperky přesazují květiny, drží různé kusy nářadí nebo přírodní materiály.

Fotografie tak vyzdvihly kontrast první řady šperků francouzské módní společnosti. Ta se snažila ukázat, že i kousky z 18 karátového zlata nebo diamantů dokáží být praktické. Šperky pro značku navrhl její kreativní ředitel Anthony Vaccarello. Výrazné šperky měl v oblibě už delší dobu. Rád je totiž zařazuje jako doplňky svých ostatních návrhů. „Kolekce zachycuje pohled do budoucna i excelentní pařížské řemeslo našeho domů,“ vysvětlila společnost.

Mezi jednotlivé kousky pak patří prstýnky, náramky, náhrdelníky i náušnice. Inspirované jsou dvěma motivy z historie tvorby Yves Saint Laurent. Řetězové články různých velikostí znázorňují „Maillon“, tedy motiv který v překladu z francouzštiny doslova znamená „links“. „Cassandre“ zase zobrazuje známé vertikální logo společnosti. V minulosti se ve stejné podobě objevilo například na podpatkách bot nebo jako součást kabelek.

V nové kolekci kombinuje Yves Saint Laurent výrazné a odvážné šperky s jemnou elegancí

Součástí kolekce jsou také oslnivé „cuff“ náramky, které rovněž zapadají mezi ostatní výrazné šperky. Vaccarello ale navrhl také více jemné a elegantní kousky. Zákazníci si tak mohou vybrat z náhrdelníků nebo náramků jednoduchých geometrických tvarů. Zaujmou je také dlouhé jemné náušnice rozbíjející jinak poměrně odvážné šperky. Některé z kousků jsou pak vyrobené ze speciálního recyklovaného bílého zlata.

Dostupné jsou šperky v současnosti na stránkách společnosti. Sehnat je ale mohou milovníci Yves Saint Laurent také v buticích v Paříži, Monaku nebo Saint-Tropez. K dostání by ale měly být také v některých dalších vlajkových pobočkách po celém světě. Mezi další známé módní firmy, které v uplynulých letech do svých kolekcí zařadily řady šperků, pak patří například Balmain, Gucci nebo Prada.

Zdroj: WWD, FashionNetwork, Wallpaper, Twitter, YouTube

Značka Yves Saint Laurent zveřejnila první kolekci šperků. Vepsala do nich své dědictví

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.