Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Také francouzská módní společnost Yves Saint Laurent se rozhodla přidat k dalším evropským luxusním značkám, které v posledních letech přestavily první kolekce šperků. Využít se pro svou premiéru rozhodla motivy ze svých archivů známé jako Maillon a Cassandre.

  První kolekce šperků Yves Saint Laurent má jasnou message. Má být nejen luxusní a elegantní, ale také funkční, nadčasová a vhodná pro doplnění jakéhokoli trendu. Možná také z toho důvodu se fotograf kampaně, určenou pro její propagaci, Juergen Teller rozhodl vybrat tak „praktické“ pozadí. Německý fotograf totiž jednotlivé kousky nafotil na modelkách, které s nasazenými luxusními šperky přesazují květiny, drží různé kusy nářadí nebo přírodní materiály.

  Fotografie tak vyzdvihly kontrast první řady šperků francouzské módní společnosti. Ta se snažila ukázat, že i kousky z 18 karátového zlata nebo diamantů dokáží být praktické. Šperky pro značku navrhl její kreativní ředitel Anthony Vaccarello. Výrazné šperky měl v oblibě už delší dobu. Rád je totiž zařazuje jako doplňky svých ostatních návrhů. „Kolekce zachycuje pohled do budoucna i excelentní pařížské řemeslo našeho domů,“ vysvětlila společnost.

  Mezi jednotlivé kousky pak patří prstýnky, náramky, náhrdelníky i náušnice. Inspirované jsou dvěma motivy z historie tvorby Yves Saint Laurent. Řetězové články různých velikostí znázorňují „Maillon“, tedy motiv který v překladu z francouzštiny doslova znamená „links“. „Cassandre“ zase zobrazuje známé vertikální logo společnosti. V minulosti se ve stejné podobě objevilo například na podpatkách bot nebo jako součást kabelek.

  V nové kolekci kombinuje Yves Saint Laurent výrazné a odvážné šperky s jemnou elegancí

  Součástí kolekce jsou také oslnivé „cuff“ náramky, které rovněž zapadají mezi ostatní výrazné šperky. Vaccarello ale navrhl také více jemné a elegantní kousky. Zákazníci si tak mohou vybrat z náhrdelníků nebo náramků jednoduchých geometrických tvarů. Zaujmou je také dlouhé jemné náušnice rozbíjející jinak poměrně odvážné šperky. Některé z kousků jsou pak vyrobené ze speciálního recyklovaného bílého zlata.

  Dostupné jsou šperky v současnosti na stránkách společnosti. Sehnat je ale mohou milovníci Yves Saint Laurent také v buticích v Paříži, Monaku nebo Saint-Tropez. K dostání by ale měly být také v některých dalších vlajkových pobočkách po celém světě. Mezi další známé módní firmy, které v uplynulých letech do svých kolekcí zařadily řady šperků, pak patří například Balmain, Gucci nebo Prada.

  Zdroj: WWD, FashionNetwork, Wallpaper, Twitter, YouTube

  Značka Yves Saint Laurent zveřejnila první kolekci šperků. Vepsala do nich své dědictví

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.