Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Také francouzská módní společnost Yves Saint Laurent se rozhodla přidat k dalším evropským luxusním značkám, které v posledních letech přestavily první kolekce šperků. Využít se pro svou premiéru rozhodla motivy ze svých archivů známé jako Maillon a Cassandre.

  První kolekce šperků Yves Saint Laurent má jasnou message. Má být nejen luxusní a elegantní, ale také funkční, nadčasová a vhodná pro doplnění jakéhokoli trendu. Možná také z toho důvodu se fotograf kampaně, určenou pro její propagaci, Juergen Teller rozhodl vybrat tak „praktické“ pozadí. Německý fotograf totiž jednotlivé kousky nafotil na modelkách, které s nasazenými luxusními šperky přesazují květiny, drží různé kusy nářadí nebo přírodní materiály.

  Fotografie tak vyzdvihly kontrast první řady šperků francouzské módní společnosti. Ta se snažila ukázat, že i kousky z 18 karátového zlata nebo diamantů dokáží být praktické. Šperky pro značku navrhl její kreativní ředitel Anthony Vaccarello. Výrazné šperky měl v oblibě už delší dobu. Rád je totiž zařazuje jako doplňky svých ostatních návrhů. „Kolekce zachycuje pohled do budoucna i excelentní pařížské řemeslo našeho domů,“ vysvětlila společnost.

  Mezi jednotlivé kousky pak patří prstýnky, náramky, náhrdelníky i náušnice. Inspirované jsou dvěma motivy z historie tvorby Yves Saint Laurent. Řetězové články různých velikostí znázorňují „Maillon“, tedy motiv který v překladu z francouzštiny doslova znamená „links“. „Cassandre“ zase zobrazuje známé vertikální logo společnosti. V minulosti se ve stejné podobě objevilo například na podpatkách bot nebo jako součást kabelek.

  V nové kolekci kombinuje Yves Saint Laurent výrazné a odvážné šperky s jemnou elegancí

  Součástí kolekce jsou také oslnivé „cuff“ náramky, které rovněž zapadají mezi ostatní výrazné šperky. Vaccarello ale navrhl také více jemné a elegantní kousky. Zákazníci si tak mohou vybrat z náhrdelníků nebo náramků jednoduchých geometrických tvarů. Zaujmou je také dlouhé jemné náušnice rozbíjející jinak poměrně odvážné šperky. Některé z kousků jsou pak vyrobené ze speciálního recyklovaného bílého zlata.

  Dostupné jsou šperky v současnosti na stránkách společnosti. Sehnat je ale mohou milovníci Yves Saint Laurent také v buticích v Paříži, Monaku nebo Saint-Tropez. K dostání by ale měly být také v některých dalších vlajkových pobočkách po celém světě. Mezi další známé módní firmy, které v uplynulých letech do svých kolekcí zařadily řady šperků, pak patří například Balmain, Gucci nebo Prada.

  Zdroj: WWD, FashionNetwork, Wallpaper, Twitter, YouTube

  Značka Yves Saint Laurent zveřejnila první kolekci šperků. Vepsala do nich své dědictví

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.