Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Druhý den milánského design týdne patřil z velké části společnosti Louis Vuitton. Představila totiž svoji kolekci nábytku i cestami inspirovanou řadu dekorací známou jako Objets Nomades. Kromě toho vydala také řadu knih věnovanou architektuře svých nejluxusnějších poboček.

  Příspěvek luxusní módní značky Louis Vuitton na letošním milánském design týdnu opět nezklamal. Společnost přitom návštěvníkům očekávané akce nabídla hned několik výtvorů. Módní dům využil prostory vily Palazzo Serbelloni pro vystavení na 60 kusů nábytku. Doplnil je rovněž o proslulou kolekci známou jako Objets Nomades. Jedná se o řadu dekorativních objektů inspirovanou cestováním. Poprvé ji značka vydala roku 2012.

  Od té doby se ovšem rozrostla o nové kousky. Letos například ohromí více než deseti novými výrobky navrženými designéry, jako je Atelier oï, Raw Edges, Atelier Biagetti, Marcel Wanders, Zanellato/Bortotto nebo Campana. Luxusní designerské kousky mají představovat inovativní a funkční nábytek a doplňky využívající především futuristické geometrické tvary a vzory. Módní společnost je tradičně vystavuje v uměleckých a dech beroucích instalacích.

  Letos si módní společnost jako spojující prvek svých návrhů vybrala bílou barvu, kterou jen občas rozbije nábytek nebo dekorace v rudě červené barvě. Kromě toho Louis Vuitton pro návštěvníky nachystal také novou architektonickou strukturu umístěnou na nádvoří paláce Serbelloni. Jedná se o lehkou kovovou instalaci navrženou francouzským architektem žijícím v New Yorku Marcem Fornes. Svůj návrh vyrobil z více než 1600 kousků hliníku.

  Milovníci Louis Vuitton si mohou zakoupit speciální kufr i luxusní sadu knih

  Dalším výjimečným kouskem představeným luxusní francouzskou značkou je projekt nazvaný Cabinet of Curiosities. Jedná se o speciální edici ikonického Louis Vuitton kufru. Vlastní styl do něj vtisknul designér Marc Newson. Umístil do něj totiž na 19 metalických „kostek“ orámovaných kůží. Každá má sloužit jako výstavní místo pro osobní poklady. Osm z nich má pak dvířka, která nabízí větší soukromí. Společnost nechala vyrobit pouze 40 kousků jedinečného kufru.

  Firma dále překvapila také zveřejněním speciální sady knih věnovaných architektuře a designu svých světových poboček. Edice napsaná spisovatelem Paul Goldbergerem oceněným Pulitzerovou cenou nese název Louis Vuitton Skin: Architecture of Luxury. Čtenářům má představit originální prostory svých obchodů například v Miami, Mexico City, Soulu nebo São Paulo. Společnost se totiž každému z nich snaží předat svůj styl, zároveň na nich ale nechá podepsat jedinečnost kultur zemí, ve kterých se nacházejí.

  Zdroj: Fashion Network, HypeBae, Louis Vuitton Official, YouTube, Instagram

  Značka Louis Vuitton nezůstává pouze u módy. Ohromila designem i knihami o architektuře

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.