Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Druhý den milánského design týdne patřil z velké části společnosti Louis Vuitton. Představila totiž svoji kolekci nábytku i cestami inspirovanou řadu dekorací známou jako Objets Nomades. Kromě toho vydala také řadu knih věnovanou architektuře svých nejluxusnějších poboček.

  Příspěvek luxusní módní značky Louis Vuitton na letošním milánském design týdnu opět nezklamal. Společnost přitom návštěvníkům očekávané akce nabídla hned několik výtvorů. Módní dům využil prostory vily Palazzo Serbelloni pro vystavení na 60 kusů nábytku. Doplnil je rovněž o proslulou kolekci známou jako Objets Nomades. Jedná se o řadu dekorativních objektů inspirovanou cestováním. Poprvé ji značka vydala roku 2012.

  Od té doby se ovšem rozrostla o nové kousky. Letos například ohromí více než deseti novými výrobky navrženými designéry, jako je Atelier oï, Raw Edges, Atelier Biagetti, Marcel Wanders, Zanellato/Bortotto nebo Campana. Luxusní designerské kousky mají představovat inovativní a funkční nábytek a doplňky využívající především futuristické geometrické tvary a vzory. Módní společnost je tradičně vystavuje v uměleckých a dech beroucích instalacích.

  Letos si módní společnost jako spojující prvek svých návrhů vybrala bílou barvu, kterou jen občas rozbije nábytek nebo dekorace v rudě červené barvě. Kromě toho Louis Vuitton pro návštěvníky nachystal také novou architektonickou strukturu umístěnou na nádvoří paláce Serbelloni. Jedná se o lehkou kovovou instalaci navrženou francouzským architektem žijícím v New Yorku Marcem Fornes. Svůj návrh vyrobil z více než 1600 kousků hliníku.

  Milovníci Louis Vuitton si mohou zakoupit speciální kufr i luxusní sadu knih

  Dalším výjimečným kouskem představeným luxusní francouzskou značkou je projekt nazvaný Cabinet of Curiosities. Jedná se o speciální edici ikonického Louis Vuitton kufru. Vlastní styl do něj vtisknul designér Marc Newson. Umístil do něj totiž na 19 metalických „kostek“ orámovaných kůží. Každá má sloužit jako výstavní místo pro osobní poklady. Osm z nich má pak dvířka, která nabízí větší soukromí. Společnost nechala vyrobit pouze 40 kousků jedinečného kufru.

  Firma dále překvapila také zveřejněním speciální sady knih věnovaných architektuře a designu svých světových poboček. Edice napsaná spisovatelem Paul Goldbergerem oceněným Pulitzerovou cenou nese název Louis Vuitton Skin: Architecture of Luxury. Čtenářům má představit originální prostory svých obchodů například v Miami, Mexico City, Soulu nebo São Paulo. Společnost se totiž každému z nich snaží předat svůj styl, zároveň na nich ale nechá podepsat jedinečnost kultur zemí, ve kterých se nacházejí.

  Zdroj: Fashion Network, HypeBae, Louis Vuitton Official, YouTube, Instagram

  Značka Louis Vuitton nezůstává pouze u módy. Ohromila designem i knihami o architektuře

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.