Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnosti byly oceněny pro transparentnost a úsilí při změně klimatu, ochraně lesů a vody.

  Řada velkých jmen módního průmyslu byla v prosinci oslavována za své úspěchy na poli ekologie. Carbon Disclosure Project (CDP) je nezisková společnost, jejíž motto zní: odhalení – vhled – akce. Každoročně hodnotí, boduje a následně zveřejňuje značky napříč celým světem, které si dobře vedou v oblasti environmentální transparentnosti. Tyto se dostanou na tzv. A List, neboli seznam, který je v korporátním světě uznáván jako zlatý standard. Dosažení hodnocení „A“ je pro podniky klíčové, i vzhledem k současným obavám z greenwashingu.

  Prověřeno bylo 15 000 společností. Každá získala skóre od A (nejlepší výsledek) do D mínus. Více než 330 z nich se dostalo na A List, díky jejich komplexnosti v uveřejňování, šíření povědomí a managementu rizik, týkajících se životního prostředí. Můžou se tak těšit z pozice lídra v tomto odvětví.

  Pro ochranu klimatu je potřeba udělat ještě více, uznává Burberry

  Mezi mnohé z nich patří módní značky, zaměřující se zejména na změnu klimatu. Burberry získala hodnocení „A“ právě v této oblasti. „Jsme potěšeni, že jsme byli znovu uvedeni na seznamu CDP, obzvlášť když jsme se posunuli z předchozího hodnocení A- na A,“ říká Caroline Laurie, viceprezidentka pro firemní zodpovědnost společnosti Burberry. „Dokazuje to náš trvalý závazek k transparentnosti při práci na dosažení našich ambiciózních cílů. Víme však, že všichni musíme udělat ještě více, abychom se vypořádali se změnou klimatu a zároveň chránili přírodu.“

  K dalším úspěšným na A Listu ve dvou odvětvích (za úsilí v oblasti změny klimatu a ochrany vody) se zařadila společnost Fast Ratailing, vlastnící značky Uniqlo, Gu nebo Theory. Z těch, kteří zabodovali nejvíce, tedy hned ve všech třech kategoriích (tedy s vedoucím postavením v oblasti ochrany klimatu, vod i lesů), je třeba zmínit výrobce vláken Lenzing a LVMH – největší luxusní konglomerát na světě. „Těší nás, že byl náš dlouhodobý závazek udržitelnosti potvrzen trojitým skóre,“ okomentoval úspěch Antoine Arnault, který v LVMH řídí aktivity, spojené s životním prostředím. „Společnost je odhodlána rozšířit regenerační postupy pro zachování biologické rozmanitosti a bojovat proti klimatické změně.“

  Výkonný ředitel pořádající společnosti CDP se nechal slyšet, že potřeba transformačních změn je kritičtější než kdy jindy. „Jsem rád, že na A Listu společností z celého světa tvoří téměř polovinu ty evropské,“ uvedl Maxfield Weiss. „Musíme snížit emise na polovinu, eliminovat odlesňování do roku 2030 a zároveň zabezpečit vodu ve stejném časovém horizontu. Společnosti na našem A Listu jdou příkladem, který potřebujeme.“

  Zdroj: Fashion Network, Fibre2Fashion, Instagram, Twitter

  Značka Burberry patří mezi top ekologicky nejúspěšnějších v roce 2022. Které další zabodovaly ve jménu ochrany přírody?

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.