Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnosti byly oceněny pro transparentnost a úsilí při změně klimatu, ochraně lesů a vody.

  - Reklama -

  Řada velkých jmen módního průmyslu byla v prosinci oslavována za své úspěchy na poli ekologie. Carbon Disclosure Project (CDP) je nezisková společnost, jejíž motto zní: odhalení – vhled – akce. Každoročně hodnotí, boduje a následně zveřejňuje značky napříč celým světem, které si dobře vedou v oblasti environmentální transparentnosti. Tyto se dostanou na tzv. A List, neboli seznam, který je v korporátním světě uznáván jako zlatý standard. Dosažení hodnocení „A“ je pro podniky klíčové, i vzhledem k současným obavám z greenwashingu.

  Prověřeno bylo 15 000 společností. Každá získala skóre od A (nejlepší výsledek) do D mínus. Více než 330 z nich se dostalo na A List, díky jejich komplexnosti v uveřejňování, šíření povědomí a managementu rizik, týkajících se životního prostředí. Můžou se tak těšit z pozice lídra v tomto odvětví.

  Pro ochranu klimatu je potřeba udělat ještě více, uznává Burberry

  Mezi mnohé z nich patří módní značky, zaměřující se zejména na změnu klimatu. Burberry získala hodnocení „A“ právě v této oblasti. „Jsme potěšeni, že jsme byli znovu uvedeni na seznamu CDP, obzvlášť když jsme se posunuli z předchozího hodnocení A- na A,“ říká Caroline Laurie, viceprezidentka pro firemní zodpovědnost společnosti Burberry. „Dokazuje to náš trvalý závazek k transparentnosti při práci na dosažení našich ambiciózních cílů. Víme však, že všichni musíme udělat ještě více, abychom se vypořádali se změnou klimatu a zároveň chránili přírodu.“

  - Reklama -

  K dalším úspěšným na A Listu ve dvou odvětvích (za úsilí v oblasti změny klimatu a ochrany vody) se zařadila společnost Fast Ratailing, vlastnící značky Uniqlo, Gu nebo Theory. Z těch, kteří zabodovali nejvíce, tedy hned ve všech třech kategoriích (tedy s vedoucím postavením v oblasti ochrany klimatu, vod i lesů), je třeba zmínit výrobce vláken Lenzing a LVMH – největší luxusní konglomerát na světě. „Těší nás, že byl náš dlouhodobý závazek udržitelnosti potvrzen trojitým skóre,“ okomentoval úspěch Antoine Arnault, který v LVMH řídí aktivity, spojené s životním prostředím. „Společnost je odhodlána rozšířit regenerační postupy pro zachování biologické rozmanitosti a bojovat proti klimatické změně.“

  Výkonný ředitel pořádající společnosti CDP se nechal slyšet, že potřeba transformačních změn je kritičtější než kdy jindy. „Jsem rád, že na A Listu společností z celého světa tvoří téměř polovinu ty evropské,“ uvedl Maxfield Weiss. „Musíme snížit emise na polovinu, eliminovat odlesňování do roku 2030 a zároveň zabezpečit vodu ve stejném časovém horizontu. Společnosti na našem A Listu jdou příkladem, který potřebujeme.“

  - Reklama -

  Zdroj: Fashion Network, Fibre2Fashion, Instagram, Twitter

  Značka Burberry patří mezi top ekologicky nejúspěšnějších v roce 2022. Které další zabodovaly ve jménu ochrany přírody?

  Během recese nakoupíme více rtěnek. Kosmetika nebo lem sukně jako netradiční ekonomické ukazatele

  Nákupní návyky a nové oblečení v našem šatníku prozrazují o aktuálním stavu světa kolem nás více, než si myslíme. Móda, kosmetika a luxus jsou totiž součástí mnoha ekonomických teorií. Zdá se, že i index rtěnky nebo šampaňského může být směrodatným ukazatelem ekonomické recese nebo prosperity.

  Letní horké vlny lze prožít i bez starostí. Postaví se jim správně zvolené beauty produkty

  I když se na teplé letní měsíce každý rok těšíme, nesou s sebou i jisté překážky. Najednou je o dost těžší zachovat svůj make-up nerozmazaný, vlasy uhlazené a pleť bez nečistot. Horké vlny však můžete zvládnout pomocí správných beauty a make-up produktů.

  Hermès Birkin Bag jako ikona unisex elegance. Symbol luxusu si dopřávají i muži

  Při spojení Birkin bag si mnozí představí ikonickou kabelku, která si získala srdce žen po celém světě. Taková myšlenka je ale již dávno v propadlišti zapomnění, symbol luxusu a statusu si čím dál častěji užívají také muži. V dnešní době, kdy se hranice mezi módními gender kódy stále více stírají, se ikonická taška stává univerzálním symbolem elegance a sofistikovanosti pro všechny, bez rozdílu pohlaví.

  Kenzo propojil své kořeny s pařížskou elegancí. Čerpal z motivů džungle i origami

  Pařížská show Kenzo pro jaro a léto 2025 překvapila harmonickou kombinací francouzské elegance a svého ikonického archivu. Návrhář Nigo totiž při tvorbě dámských i pánských kolekcí čerpal z kořenů známé značky, slepujících vliv Francie a Japonska. Dokonale tak uchopil inspiraci džunglí nebo japonským origami.

  Nastává renesance 80. let. Z popela vstávají balonové sukně

  Od denimových a maxi přes saténové až po mini, sukně vždy byly a budou v módě. Značnou popularitu ve vyhledávání na sociálních sítích si v současné době užívají právě balonové sukně, proslavené v 80. letech minulého století. Přicházejí však s moderním a svěžím nádechem, který si nebudete chtít nechat ujít.

  Vychutnejte si s drinkem i jedinečné výhledy. Zavítejte do top rooftop barů Evropy

  Cestování nabízí jedinečnou příležitost ochutnat luxusní gastronomii ze všech koutů světa. V plánech výletů do cizích krajin by ovšem nemělo chybět ani objevování nezapomenutelných výhledů. Slaďte proto oba vytoužené zážitky a vyzkoušejte jeden z top rooftop barů Evropy.

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.

  Crème de la crème golfu: 5 nepřekonatelných hřišť překoná jen váš perfektní odpal

  Golf je sport, který si získal nadšence po celém světě. Není divu, můžete při něm sportovat i relaxovat uprostřed úchvatné přírody. Samotná hra je přitažlivá, existují však také golfová hřiště, která nebudete chtít opustit. Jedná se o crème de la crème luxusních golfových hřišť, nabízejících milovníkům oblíbeného sportu nepřekonatelné zážitky.

  TikTok zkouší další nevábný trend. Sociální síť zlákalo Onion Coffee

  Uživatelé TikToku znovu a znovu dokazují, že vyzkouší téměř každý trend, který spatří na svých obrazovkách. Přesně takový zvyk dal totiž zrodit další podivuhodné obsesi. Tentokrát se milovníkům neobvyklých ingrediencí zalíbilo takzvané Onion Coffee, tedy káva s mlékem a jarní cibulkou.

  Módní novinky v kostce: Alessandro Michele překvapil cruise kolekcí a Nicola Coughlan kampaní pro Skims

  Začátek týdne přinesl hned několik neočekávaných zpráv. Návrhář Alessandro Michele nečekaně odhalil první tvorbu v nové pozici kreativního ředitele Valentino. Populární herečka Nicola Coughlan se zase objevila v kampani pro Skims. Značka Swarovski zahájila exkluzivní výstavu v Miláně a Gucci ve stejném městě představil svou pánskou kolekci.

  Přichází finální série seriálu Elite. Připravte se na záplavu rozmanitých a trendy outfitů

  Netflix oznámil datum dlouho očekávané osmé série oblíbeného španělského seriálu Elite. Jeho premiéru stanovil na 26. července. Fanoušci se mohou těšit na další dávku dramatických zápletek, módních ikon a estetického požitku, pro seriál tak typického. Samozřejmě se nebavíme pouze o více "spicy" scénách. Elite si totiž získal reputaci nejen pro svůj napínavý děj, ale také moderní vizuál.

  Tvářenka, jak ji ještě neznáte. Boyfriend Blush redefinuje trendy líčení

  Současným make-up trendům bezpochyby dominuje tvářenka ve všech formách, tvarech a barvách. V různých odstínech ji tak tradičně nanášíme nad bronzer a lícní kosti, abychom tím pozvedli svůj obličej. Sociálními sítěmi se ovšem začal šířit trend zvaný Boyfriend Blush, který nebojácně popírá všechny zásady trendy líčení posledních několika let.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―