Pro někoho pasé a pro dalšího nedílná součást šatníku. Nečekaným trendem pro léto 2023 se stávají klasické Little Black Dress! Minimalistické černé šaty spojují eleganci, nadčasovost a trendy vzhled. Pokud je tedy v šatníku stále nemáte, rozhodně zvažte jejich pořízení. Černá barva krásně podtrhne všechny siluety postav. Dokáže zeštíhlit i zvýraznit. Podívejte se s námi, kdo nás o staronovém trendu přesvědčil!

Na jednoduché černé šaty se letos zaměřili velikáni jako například Prada, Versace nebo Victoria Beckham. Většina značek své kousky ozvláštnila tenkými ramínky, asymetrickými prvky, rozšířeným lemem nebo volánky. Nejvíce modelů jsme spatřili v délce „midi“, které vyzařují větší ležérností než dlouhé šaty. Nejdůležitější je lichotivý a slušivý střih, délka je tedy velmi individuální. V zásadě však vítězí jednoduchost až strohost. O zbytek se postarají doplňky!

Šaty můžete kombinovat hned na několik způsobů. Victoria Beckham k nim zvolila krajkové punčocháče a Prada malou vlečku. Saint Laurent šaty zpestřil kapucí a Valentino si pohrává s výstřihy a různými délkami. V podstatě je dovoleno vše, jen musíte splnit pomyslný dress code – little black dress. Budete tak vždy vypadat perfektně!

Foto: Victoria Beckham

Návrat do devadesátek

Karl Lagerfeld jednou řekl: “S Little Black Dress není člověk nikdy příliš ani nedostatečně oblečený.” O nadčasovosti tedy nelze pochybovat. V minulosti Karl „malé černé“ zakomponoval snad do každé své přehlídky. Ať už pro Chanel, Fendi nebo svou stejnojmennou značku. Sice v různých kombinacích a stylech, ale téměř pokaždé.

S naším největším favoritem tento rok přispěchalo Salvatore Ferragamo. V aktuální kolekci, kterou debutoval Maximillian Davis naleznete hned několik střídmých a decentních modelů. Šaty neodhalují v podstatě nic, ale přesto jsou stále sexy a chic. Davis tak zachoval základní ideologii značky a zároveň ji vdechnul nového, mladistvého ducha. Všechny modely jsou běžně nositelné a využijete je ke všem příležitostem.

Foto: Salvatore Ferragamo

Mimo jiné nás zaujaly i mini šaty od značky Valentino. Pierpaolo Piccioli zvolil velmi jednoduché a přesto zajímavé střihy. Vyhrál si se základními geometrickými tvary a přetvořil je na úžasně sexy střižené little black dresses.

Foto: Valentino

Zdroj: YouTube, Instagram

Vítejte zpět v devadesátkách! Nečekaným trendem tohoto léta se stávají minimalistické černé šaty

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.