Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pro někoho pasé a pro dalšího nedílná součást šatníku. Nečekaným trendem pro léto 2023 se stávají klasické Little Black Dress! Minimalistické černé šaty spojují eleganci, nadčasovost a trendy vzhled. Pokud je tedy v šatníku stále nemáte, rozhodně zvažte jejich pořízení. Černá barva krásně podtrhne všechny siluety postav. Dokáže zeštíhlit i zvýraznit. Podívejte se s námi, kdo nás o staronovém trendu přesvědčil!

  Na jednoduché černé šaty se letos zaměřili velikáni jako například Prada, Versace nebo Victoria Beckham. Většina značek své kousky ozvláštnila tenkými ramínky, asymetrickými prvky, rozšířeným lemem nebo volánky. Nejvíce modelů jsme spatřili v délce „midi“, které vyzařují větší ležérností než dlouhé šaty. Nejdůležitější je lichotivý a slušivý střih, délka je tedy velmi individuální. V zásadě však vítězí jednoduchost až strohost. O zbytek se postarají doplňky!

  Šaty můžete kombinovat hned na několik způsobů. Victoria Beckham k nim zvolila krajkové punčocháče a Prada malou vlečku. Saint Laurent šaty zpestřil kapucí a Valentino si pohrává s výstřihy a různými délkami. V podstatě je dovoleno vše, jen musíte splnit pomyslný dress code – little black dress. Budete tak vždy vypadat perfektně!

  Foto: Victoria Beckham

  Návrat do devadesátek

  Karl Lagerfeld jednou řekl: “S Little Black Dress není člověk nikdy příliš ani nedostatečně oblečený.” O nadčasovosti tedy nelze pochybovat. V minulosti Karl „malé černé“ zakomponoval snad do každé své přehlídky. Ať už pro Chanel, Fendi nebo svou stejnojmennou značku. Sice v různých kombinacích a stylech, ale téměř pokaždé.

  S naším největším favoritem tento rok přispěchalo Salvatore Ferragamo. V aktuální kolekci, kterou debutoval Maximillian Davis naleznete hned několik střídmých a decentních modelů. Šaty neodhalují v podstatě nic, ale přesto jsou stále sexy a chic. Davis tak zachoval základní ideologii značky a zároveň ji vdechnul nového, mladistvého ducha. Všechny modely jsou běžně nositelné a využijete je ke všem příležitostem.

  Foto: Salvatore Ferragamo

  Mimo jiné nás zaujaly i mini šaty od značky Valentino. Pierpaolo Piccioli zvolil velmi jednoduché a přesto zajímavé střihy. Vyhrál si se základními geometrickými tvary a přetvořil je na úžasně sexy střižené little black dresses.

  Foto: Valentino

  Zdroj: YouTube, Instagram

  Vítejte zpět v devadesátkách! Nečekaným trendem tohoto léta se stávají minimalistické černé šaty

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.