Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxus si spojujeme s bohatstvím, nadbytkem a vysokými cenami. V oblasti interiérového designu ale může luxus představovat i jen pouhou formu extravagance. Velkolepý interiér je domov, který jemně spojuje detaily a pečlivě promyšlené designové prvky. Ty vyústí v obydlí nadmíru estetické a mocné.

  Skutečný luxus v domácnosti nemusí být nutně definován jen drahým nábytkem a vysoce designovými díly. Jde víc o to, jak se v prostoru cítíme. Když je interiér dobře navrhnutý, vyzařuje nezaměnitelné teplo a vznešenost, které vítají jeho obyvatele i hosty s otevřenou náručí. Pojďte dál. Snažíme se vám ukázat, že vytvořit domov požitkářský a intimní zároveň lze pomocí pár triků, jež jsou samy o sobě méně velkolepé než výsledný dojem, a v nichž se zákonitě promítne vás jedinečný styl i osobnost.

  Podstata luxusního interiéru

  Když pochopíte tři klíčové principy, máte vyhráno. Je třeba skloubit rovnováhu, harmonii a důraz. Snažíte se tady dosáhnout rovnováhy prostřednictvím symetrie, barev, vzorů a textur. Pod harmonií si představte estetiku prostřednictvím opakujících se prvků – barva, tvary, materiály, styl. Poslední, třetí bod, je prvek, který v lidech probudí silnou emoci. Ne nutně jen závist. Může jít o ohromující umělecké dílo, ale i o výrazný kus nábytku.

  Uplatněním těchto zásad vnesete do vašeho domova velkolepou auru, jež bude denně svádět hru s vašimi emocemi. Následující prvky nejsou návod, jen popostrčení tím správným směrem.

  Foto: Pexels

  Kouzlo osvětlení

  Světlo je v interiéru mocný čaroděj. Dokáže vyšperkovat místnost, nebo ji hrubě shodit. V interiéru plní souhra světla a stínu významnou funkci, kdy můžete jejich pomocí proměnit náladu a zvýraznit či potlačit klíčové prvky.

  Ambientní osvětlení pomáhá utvořit například tu správnou atmosféru při sledování filmu, pak máme světla, která nám poskytují podmínky na konkrétní činnosti, například vaření nebo čtení. Akcentové osvětlení, bodovky, se používá pro zvýraznění architektonických prvků či uměleckých děl. Společně vdechují interiéru život.

  Pokud toužíte překročit hranice všednosti, umocněte osvětlení neobvyklými zásuvkami a vypínači. Jsou to skromné prvky, jimiž se dá podtrhnout luxus, a často zůstanou bez povšimnutí, ale dokážou celkový dojem při citlivé volbě pozvednout.

  Textury a vzory

  Pohrajte si s prvky, které zapůsobí nejen na zrak. Takové, co budou vizuálně stimulující, ale příjemné na dotek. Položte na gauč plyšový polštář, na podlahu tkaný koberec, nebo raději tapetu s jemným leskem? Najít správnou kombinaci, jež vyváží luxus a kýč není jednoduché. Přizvěte odborníka nebo experimentujte.

  Foto: Pexels

  Raději originál

  Umění v interiéru je jakýsi vhled do vašeho nitra. Nepořizujte si sériově vyráběné plakáty, raději si vyhlídněte obraz nebo fotografii vašeho oblíbeného umělce. I osobní poklady a rodinné památky mohou tento jedinečný příběh odvyprávět za vás, dodat mu luxus a blízkost současně.

  Od koupelny po ložnici

  Žádná místnost nesmí zůstat pozadu, jedině tak bude velkolepý dojem ucelený. V koupelně to dejme tomu může být zajímavý rám zrcadla nebo na pohled měkké a kvalitní ručníky, do nichž se chcete zabalit. Do ložnice pak výrazný lustr a pečlivě vybrané ložní prádlo. I váš pracovní koutek lze proměnit správnými prvky v esteticky přívětivou oázu.

  Luxus není vždy jen o finanční hodnotě, ale o pocitu a emocionální odezvě. Chcete si doma vytvořit prostor, který skutečně souzní s tím, kdo jste. Je pohodlný, vřelý a osobní. Takový, co vás hned po příchodu domů obejme a políbí na přivítanou, protože si to zasloužíte. Věnujte víc než okázalé exkluzivitě pozornost svébytným detailům.

  Foto: Pexels

  Zdroje: The Luxe Insider, Decorilla

  Velkolepý interiér netvoří peníze. Vychází z pečlivě nastolené rovnováhy a extravagance

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.