More

  Luxus si spojujeme s bohatstvím, nadbytkem a vysokými cenami. V oblasti interiérového designu ale může luxus představovat i jen pouhou formu extravagance. Velkolepý interiér je domov, který jemně spojuje detaily a pečlivě promyšlené designové prvky. Ty vyústí v obydlí nadmíru estetické a mocné.

  Skutečný luxus v domácnosti nemusí být nutně definován jen drahým nábytkem a vysoce designovými díly. Jde víc o to, jak se v prostoru cítíme. Když je interiér dobře navrhnutý, vyzařuje nezaměnitelné teplo a vznešenost, které vítají jeho obyvatele i hosty s otevřenou náručí. Pojďte dál. Snažíme se vám ukázat, že vytvořit domov požitkářský a intimní zároveň lze pomocí pár triků, jež jsou samy o sobě méně velkolepé než výsledný dojem, a v nichž se zákonitě promítne vás jedinečný styl i osobnost.

  Podstata luxusního interiéru

  Když pochopíte tři klíčové principy, máte vyhráno. Je třeba skloubit rovnováhu, harmonii a důraz. Snažíte se tady dosáhnout rovnováhy prostřednictvím symetrie, barev, vzorů a textur. Pod harmonií si představte estetiku prostřednictvím opakujících se prvků – barva, tvary, materiály, styl. Poslední, třetí bod, je prvek, který v lidech probudí silnou emoci. Ne nutně jen závist. Může jít o ohromující umělecké dílo, ale i o výrazný kus nábytku.

  Uplatněním těchto zásad vnesete do vašeho domova velkolepou auru, jež bude denně svádět hru s vašimi emocemi. Následující prvky nejsou návod, jen popostrčení tím správným směrem.

  Foto: Pexels

  Kouzlo osvětlení

  Světlo je v interiéru mocný čaroděj. Dokáže vyšperkovat místnost, nebo ji hrubě shodit. V interiéru plní souhra světla a stínu významnou funkci, kdy můžete jejich pomocí proměnit náladu a zvýraznit či potlačit klíčové prvky.

  Ambientní osvětlení pomáhá utvořit například tu správnou atmosféru při sledování filmu, pak máme světla, která nám poskytují podmínky na konkrétní činnosti, například vaření nebo čtení. Akcentové osvětlení, bodovky, se používá pro zvýraznění architektonických prvků či uměleckých děl. Společně vdechují interiéru život.

  Pokud toužíte překročit hranice všednosti, umocněte osvětlení neobvyklými zásuvkami a vypínači. Jsou to skromné prvky, jimiž se dá podtrhnout luxus, a často zůstanou bez povšimnutí, ale dokážou celkový dojem při citlivé volbě pozvednout.

  Textury a vzory

  Pohrajte si s prvky, které zapůsobí nejen na zrak. Takové, co budou vizuálně stimulující, ale příjemné na dotek. Položte na gauč plyšový polštář, na podlahu tkaný koberec, nebo raději tapetu s jemným leskem? Najít správnou kombinaci, jež vyváží luxus a kýč není jednoduché. Přizvěte odborníka nebo experimentujte.

  Foto: Pexels

  Raději originál

  Umění v interiéru je jakýsi vhled do vašeho nitra. Nepořizujte si sériově vyráběné plakáty, raději si vyhlídněte obraz nebo fotografii vašeho oblíbeného umělce. I osobní poklady a rodinné památky mohou tento jedinečný příběh odvyprávět za vás, dodat mu luxus a blízkost současně.

  Od koupelny po ložnici

  Žádná místnost nesmí zůstat pozadu, jedině tak bude velkolepý dojem ucelený. V koupelně to dejme tomu může být zajímavý rám zrcadla nebo na pohled měkké a kvalitní ručníky, do nichž se chcete zabalit. Do ložnice pak výrazný lustr a pečlivě vybrané ložní prádlo. I váš pracovní koutek lze proměnit správnými prvky v esteticky přívětivou oázu.

  Luxus není vždy jen o finanční hodnotě, ale o pocitu a emocionální odezvě. Chcete si doma vytvořit prostor, který skutečně souzní s tím, kdo jste. Je pohodlný, vřelý a osobní. Takový, co vás hned po příchodu domů obejme a políbí na přivítanou, protože si to zasloužíte. Věnujte víc než okázalé exkluzivitě pozornost svébytným detailům.

  Foto: Pexels

  Zdroje: The Luxe Insider, Decorilla

  Velkolepý interiér netvoří peníze. Vychází z pečlivě nastolené rovnováhy a extravagance

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.