Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Minimalistická domácnost vytváří prostor, kde klid a láska k jednoduchosti představují základní prvky půvabného bydlení. Představte si vaše obydlí jako čisté plátno, na němž můžete vytvořit mistrovské dílo pomocí správných tahů štětců. Tyto tahy zahrnují vhodně zvolený nábytek, precizní dekorace a především dostatek prázdného prostoru. Jak vidno, nyní se ponoříme do hloubky minimalistického kouzla, které by neměl opomenout žádný nadšenec do interiérů!

  Strohý minimalismus nejlépe uvidíte na veškerých nádobách

  Kodaň – jedno z evropských měst, které doslova ožívá díky svým interiérovým designérům. Pro dnešek jsme si vybrali značku jménem Rawii. Právě teď tu můžete objevit kolekci nazvanou Strøm, která se s minimalismem pohrává zcela novým způsobem, inspirovaným kubismem. Hraje si s přírodními odstíny a zároveň oslavuje tradiční výrobní techniky. Všechny předměty z této kolekce vypadají jako základní vzory, které známe, ale mají něco navíc. Značka Rawii je nechala právě tak, jak jsou, a tím vytvořila magii celé kolekce.

  Foto: Rawii

  I svítidla mohou být minimalistická

  Osvětlení může být v mnoha domácnostech problémem. Někde ho není dost a jinde zase přebývá. Řešením, jak s tímto dilematem naložit, je pořízení více světelných instalací. Světlo si tak můžete nastavit podle svých preferencí. Kvalitní minimalistické lampy a lustry nabízí značka Iittala. Tento brand, který od roku 1881 postupně vyrostl z malé vesnické sklárny v mezinárodní designovou ikonu, staví na jednoduchých a symetrických liniích. Svítidla od Iittaly se vyznačují čistotou a bez nadbytečných prvků.

  Foto: Iittala

  Minimalismus nikdy nebyl pohodlnější


  V kategorii „sezení“ bychom doporučili obchod Polspotten. V jejich aktuální kolekci budete moci pořídit nejen minimalistická a pohodlná sezení, ale i sedačky, křesla a taburety v širokém výběru barev. Minimalistický přístup zde spočívá zejména v důrazu na detaily, a proto tímto pruhovaným materiálem určitě zazáříte. Skvěle také vypadá kombinace různých barev, jak můžete vidět na prvním obrázku. V jasném interiéru se tyto kousky opravdu vyjímají.

  Foto: Polspotten

  Zrcadla jsou nepostradatelná složka jakéhokoliv designu


  Zrcadla jsou více než jen praktickými předměty. Kromě toho, že nám nabízejí fyzický obraz, také odrážejí záhadnou podstatu celého domova. Odpočíváte na pohovce, s chutí si dopřáváte sklenku oblíbeného nápoje a při pohledu na zrcadlo z různých úhlů spatříte neustále něco nového. Jedenkrát je to dokonalá květina, kterou máte za zády, jindy odlesk ještě dokonalejší stěny. Zrcadlo skvěle propojuje všechny tyto prvky. Designový dům Project 213A vytvořil právě takové zrcadlo, které tuto magii dokonale zprostředkovává.

  Foto: Project 213A

  Nezapomeňte na minimalistickou techniku

  V dnešní moderní domácnosti je technická výbava zásadní. A ani v oblasti designu to nezůstává pozadu. Co by to byl za domov bez kvalitního ozvučení? Slavná značka audio zařízení, Bang & Olufsen, představila reproduktor, který bravurně skloubuje všechny trendy minimalistického designu. Udržuje si pravidelné linie, ale přitom zůstává zcela originální. Navíc je celý vyrobený z kovového materiálu, který je momentálně velmi in. Co se týče technických parametrů, můžete se těšit například na funkci, která automaticky nasměruje zvuk k posluchačům.

  Foto: Bang & Olufsen

  Foto:Iittala

  Méně znamená více a každá linie má svůj hlas. Vytvořte z vašeho domova místo, kde se krása skrývá v té nejčistší podobě

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.