More

  Minimalistická domácnost vytváří prostor, kde klid a láska k jednoduchosti představují základní prvky půvabného bydlení. Představte si vaše obydlí jako čisté plátno, na němž můžete vytvořit mistrovské dílo pomocí správných tahů štětců. Tyto tahy zahrnují vhodně zvolený nábytek, precizní dekorace a především dostatek prázdného prostoru. Jak vidno, nyní se ponoříme do hloubky minimalistického kouzla, které by neměl opomenout žádný nadšenec do interiérů!

  Strohý minimalismus nejlépe uvidíte na veškerých nádobách

  Kodaň – jedno z evropských měst, které doslova ožívá díky svým interiérovým designérům. Pro dnešek jsme si vybrali značku jménem Rawii. Právě teď tu můžete objevit kolekci nazvanou Strøm, která se s minimalismem pohrává zcela novým způsobem, inspirovaným kubismem. Hraje si s přírodními odstíny a zároveň oslavuje tradiční výrobní techniky. Všechny předměty z této kolekce vypadají jako základní vzory, které známe, ale mají něco navíc. Značka Rawii je nechala právě tak, jak jsou, a tím vytvořila magii celé kolekce.

  Foto: Rawii

  I svítidla mohou být minimalistická

  Osvětlení může být v mnoha domácnostech problémem. Někde ho není dost a jinde zase přebývá. Řešením, jak s tímto dilematem naložit, je pořízení více světelných instalací. Světlo si tak můžete nastavit podle svých preferencí. Kvalitní minimalistické lampy a lustry nabízí značka Iittala. Tento brand, který od roku 1881 postupně vyrostl z malé vesnické sklárny v mezinárodní designovou ikonu, staví na jednoduchých a symetrických liniích. Svítidla od Iittaly se vyznačují čistotou a bez nadbytečných prvků.

  Foto: Iittala

  Minimalismus nikdy nebyl pohodlnější


  V kategorii „sezení“ bychom doporučili obchod Polspotten. V jejich aktuální kolekci budete moci pořídit nejen minimalistická a pohodlná sezení, ale i sedačky, křesla a taburety v širokém výběru barev. Minimalistický přístup zde spočívá zejména v důrazu na detaily, a proto tímto pruhovaným materiálem určitě zazáříte. Skvěle také vypadá kombinace různých barev, jak můžete vidět na prvním obrázku. V jasném interiéru se tyto kousky opravdu vyjímají.

  Foto: Polspotten

  Zrcadla jsou nepostradatelná složka jakéhokoliv designu


  Zrcadla jsou více než jen praktickými předměty. Kromě toho, že nám nabízejí fyzický obraz, také odrážejí záhadnou podstatu celého domova. Odpočíváte na pohovce, s chutí si dopřáváte sklenku oblíbeného nápoje a při pohledu na zrcadlo z různých úhlů spatříte neustále něco nového. Jedenkrát je to dokonalá květina, kterou máte za zády, jindy odlesk ještě dokonalejší stěny. Zrcadlo skvěle propojuje všechny tyto prvky. Designový dům Project 213A vytvořil právě takové zrcadlo, které tuto magii dokonale zprostředkovává.

  Foto: Project 213A

  Nezapomeňte na minimalistickou techniku

  V dnešní moderní domácnosti je technická výbava zásadní. A ani v oblasti designu to nezůstává pozadu. Co by to byl za domov bez kvalitního ozvučení? Slavná značka audio zařízení, Bang & Olufsen, představila reproduktor, který bravurně skloubuje všechny trendy minimalistického designu. Udržuje si pravidelné linie, ale přitom zůstává zcela originální. Navíc je celý vyrobený z kovového materiálu, který je momentálně velmi in. Co se týče technických parametrů, můžete se těšit například na funkci, která automaticky nasměruje zvuk k posluchačům.

  Foto: Bang & Olufsen

  Foto:Iittala

  Méně znamená více a každá linie má svůj hlas. Vytvořte z vašeho domova místo, kde se krása skrývá v té nejčistší podobě

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.