Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Prodej módního domu Valentino vzrostl v uplynulém roce o 15 procent. Dosáhl tak na 1,4 miliardy euro, tedy 32 miliard korun. Společnost v nejnovějším reportu zveřejnila data dokazující její narůstající úspěšnost.

    Společnosti Valentino se vyplatila její dlouhodobá strategie. Snaží se totiž lépe vybalancovat velkoobchodní a maloobchodní prodej. Důraz chce dávat především na menší a lokální partnery. Maloobchod proto stál loni za 67 procenty veškerého prodeje. Firma přitom hodlá číslo do roku 2025 nebo 2026 posunout až na 80 procent. Vyplývá to z nejnovějšího reportu slavné italské luxusní značky.

    Statistiky z loňského roku tak ukázaly, že se módnímu domu čím dál více daří. Kromě úspěšné strategie totiž dosáhla také navýšení prodeje i zisku. Loni tak vydělala na 1,4 miliardy eur, tedy 32 miliard korun. Její prodeje proto stouply o 15 procent, zisky zase o deset. „Po letech jednociferného růstu jsme konečně dokázali tento milník překročit,“ okomentoval data šéf Valentino Jacopo Venturini.

    Zmíněná strategie se pak odrazila také v nejnovějších statistikách. Přímo operovaná síť obchodů, včetně on-line stránek, totiž vzrostla o 21 procent. Velkoobchod se naopak propadl o šest procent. „Chceme se soustředit především na vybrané partnery, kteří reflektují hodnoty naší značky a zachovávají naši vizi,“ vysvětlil dále Venturini. Doplnil rovněž, že si značka přeje růst především na místech, kde dosud dostupná není.

    Nejdůležitějším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, daří se jí ale i v Číně

    Největším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, následované Blízkým východem. Venturini ale poukázal na to, že „důležitý růst“ začíná zaznamenávat také region jihovýchodní Asie. Módní dům se rovněž loni o něco více soustředil na Čínu, kde otevřel tři nové obchody. Tamní trh je ovšem podle značky nadále „trochu nestabilní“. Důvodem jsou dopady politiky nulového koronaviru, kterou čínská vláda odvolala teprve v prosinci.

    V minulém roce pak módní společnost po celém světě otevřela 24 nových obchodů. Letos přitom hodlá založit skoro stejný počet nových poboček, tedy 23. Značka totiž od začátku roku pozoruje dobré signály pro svůj prodej a zisky, a to navzdory trvajícím makroekonomickým problémům. Společnost roste od roku 2021, kdy se jí podařilo opět zajistit zisk po krizi roku 2020, způsobené začátkem světové pandemie.

    Zdroj: WWD, Fashion Netowrk, Business of Fashion, Instagram, YouTube

    Valentino hlásí úspěch. Značce se za rok 2022 povedlo zvýšit prodej i zisky

    Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

    Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

    Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

    Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

    Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

    Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

    Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

    Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.