Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Prodej módního domu Valentino vzrostl v uplynulém roce o 15 procent. Dosáhl tak na 1,4 miliardy euro, tedy 32 miliard korun. Společnost v nejnovějším reportu zveřejnila data dokazující její narůstající úspěšnost.

  Společnosti Valentino se vyplatila její dlouhodobá strategie. Snaží se totiž lépe vybalancovat velkoobchodní a maloobchodní prodej. Důraz chce dávat především na menší a lokální partnery. Maloobchod proto stál loni za 67 procenty veškerého prodeje. Firma přitom hodlá číslo do roku 2025 nebo 2026 posunout až na 80 procent. Vyplývá to z nejnovějšího reportu slavné italské luxusní značky.

  Statistiky z loňského roku tak ukázaly, že se módnímu domu čím dál více daří. Kromě úspěšné strategie totiž dosáhla také navýšení prodeje i zisku. Loni tak vydělala na 1,4 miliardy eur, tedy 32 miliard korun. Její prodeje proto stouply o 15 procent, zisky zase o deset. „Po letech jednociferného růstu jsme konečně dokázali tento milník překročit,“ okomentoval data šéf Valentino Jacopo Venturini.

  Zmíněná strategie se pak odrazila také v nejnovějších statistikách. Přímo operovaná síť obchodů, včetně on-line stránek, totiž vzrostla o 21 procent. Velkoobchod se naopak propadl o šest procent. „Chceme se soustředit především na vybrané partnery, kteří reflektují hodnoty naší značky a zachovávají naši vizi,“ vysvětlil dále Venturini. Doplnil rovněž, že si značka přeje růst především na místech, kde dosud dostupná není.

  Nejdůležitějším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, daří se jí ale i v Číně

  Největším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, následované Blízkým východem. Venturini ale poukázal na to, že „důležitý růst“ začíná zaznamenávat také region jihovýchodní Asie. Módní dům se rovněž loni o něco více soustředil na Čínu, kde otevřel tři nové obchody. Tamní trh je ovšem podle značky nadále „trochu nestabilní“. Důvodem jsou dopady politiky nulového koronaviru, kterou čínská vláda odvolala teprve v prosinci.

  V minulém roce pak módní společnost po celém světě otevřela 24 nových obchodů. Letos přitom hodlá založit skoro stejný počet nových poboček, tedy 23. Značka totiž od začátku roku pozoruje dobré signály pro svůj prodej a zisky, a to navzdory trvajícím makroekonomickým problémům. Společnost roste od roku 2021, kdy se jí podařilo opět zajistit zisk po krizi roku 2020, způsobené začátkem světové pandemie.

  Zdroj: WWD, Fashion Netowrk, Business of Fashion, Instagram, YouTube

  Valentino hlásí úspěch. Značce se za rok 2022 povedlo zvýšit prodej i zisky

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.