Prodej módního domu Valentino vzrostl v uplynulém roce o 15 procent. Dosáhl tak na 1,4 miliardy euro, tedy 32 miliard korun. Společnost v nejnovějším reportu zveřejnila data dokazující její narůstající úspěšnost.

Společnosti Valentino se vyplatila její dlouhodobá strategie. Snaží se totiž lépe vybalancovat velkoobchodní a maloobchodní prodej. Důraz chce dávat především na menší a lokální partnery. Maloobchod proto stál loni za 67 procenty veškerého prodeje. Firma přitom hodlá číslo do roku 2025 nebo 2026 posunout až na 80 procent. Vyplývá to z nejnovějšího reportu slavné italské luxusní značky.

Statistiky z loňského roku tak ukázaly, že se módnímu domu čím dál více daří. Kromě úspěšné strategie totiž dosáhla také navýšení prodeje i zisku. Loni tak vydělala na 1,4 miliardy eur, tedy 32 miliard korun. Její prodeje proto stouply o 15 procent, zisky zase o deset. „Po letech jednociferného růstu jsme konečně dokázali tento milník překročit,“ okomentoval data šéf Valentino Jacopo Venturini.

Zmíněná strategie se pak odrazila také v nejnovějších statistikách. Přímo operovaná síť obchodů, včetně on-line stránek, totiž vzrostla o 21 procent. Velkoobchod se naopak propadl o šest procent. „Chceme se soustředit především na vybrané partnery, kteří reflektují hodnoty naší značky a zachovávají naši vizi,“ vysvětlil dále Venturini. Doplnil rovněž, že si značka přeje růst především na místech, kde dosud dostupná není.

Nejdůležitějším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, daří se jí ale i v Číně

Největším trhem je pro Valentino Evropa a Spojené státy americké, následované Blízkým východem. Venturini ale poukázal na to, že „důležitý růst“ začíná zaznamenávat také region jihovýchodní Asie. Módní dům se rovněž loni o něco více soustředil na Čínu, kde otevřel tři nové obchody. Tamní trh je ovšem podle značky nadále „trochu nestabilní“. Důvodem jsou dopady politiky nulového koronaviru, kterou čínská vláda odvolala teprve v prosinci.

V minulém roce pak módní společnost po celém světě otevřela 24 nových obchodů. Letos přitom hodlá založit skoro stejný počet nových poboček, tedy 23. Značka totiž od začátku roku pozoruje dobré signály pro svůj prodej a zisky, a to navzdory trvajícím makroekonomickým problémům. Společnost roste od roku 2021, kdy se jí podařilo opět zajistit zisk po krizi roku 2020, způsobené začátkem světové pandemie.

Zdroj: WWD, Fashion Netowrk, Business of Fashion, Instagram, YouTube

Valentino hlásí úspěch. Značce se za rok 2022 povedlo zvýšit prodej i zisky

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.