Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  V moderním světě se hranice mezi technologiemi a kreativitou stále více proplétají. Budoucnost nám tak slibuje fascinující symbiózu umělé inteligence a módy. Tento dynamický vztah nejen, že mění současnou módní scénu, ale otevírá také dveře k novým a nečekaným možnostem. Zjistěte proto, jak AI již nyní ovlivňuje svět módy a jaké revoluční změny nás čekají.

  - Reklama -

  Umělá inteligence si v módním průmyslu našla své místo jako užitečný nástroj, ale také jako zdroj inspirace. Módní návrháři začali využívat AI k analýze trendů, předpovídání poptávky, nebo dokonce k samotné tvorbě designů. Například značka Burberry ji používá ke sledování zákaznických preferencí a optimalizaci skladových zásob. Jiné módní domy zase AI integrovaly do interních procesů, aby zlepšily svou personalizaci.

  Umělá inteligence zní jako strašák. Vede ale k „lepším zítřkům

  Představme si budoucnost, ve které umělá inteligence sleduje trendy, ale také je sama tvoří. Návrháři v ní budou spolupracovat s AI, generující nespočet variací designů během pouhých několika vteřin. Podle některých módních publikací se můžeme těšit také na novou speciální tvorbu oděvu.

  Jejím klíčem bude proces založený na moderních technologiích, který zachová charakteristické prvky dané značky, výsledný design však bude záviset pouze na vašich preferencích. Jednou z prvních renomovaných značek, která AI už nyní použila jako hlavní kreativní nástroj, je Balenciaga.

  - Reklama -

  Zdroj: Balenciaga

  Mylné obavy pak spekulují o úpadku tradičních pracovních pozic. Řešením je ovšem vyhledání správné rovnováhy. I když se AI stává nedílnou součástí módního průmyslu, vznikají neustále nové pracovní pozice. Data analytici, odborníci na strojové učení nebo vývojáři tak budou hrát klíčovou roli ve vytváření budoucích módních trendů.

  Návrháři zase budou muset rozšířit své dovednosti o technologické znalosti, aby mohli plně využít potenciál umělé inteligence. Ve výsledku by dosavadní řemeslníci o práci přijít neměli, protože módní domy, které si zakládají na kvalitě, je budou potřebovat i nadále. Umělá inteligence je totiž často zaměňována s automatizací, kterou ovšem využívá valná většina fast fashion řetězců už několik let.

  - Reklama -

  Pozitivní vliv AI se nejvíce projeví v udržitelnosti. Podle predikcí by měl vyřešit problém nadprodukce

  Umělá inteligence by mohla ve světě módy kupředu posunout také udržitelnost. Díky pokročilým procesům bude například možné přesně předpovědět poptávku a minimalizovat tak nadprodukci a plýtvání materiály. AI také dokáže pomoci vyhledat nejefektivnější a ekologické výrobní procesy, což přispěje k zelenější budoucnosti módního průmyslu. Sníží se tedy následně i celkový výrobní odpad.

  Seznamte se s prozatím největšími AI módními umělci. Přivítejte Str4ngeThing a Helen Breznik

  V současnosti už existují také módní umělci, kteří s AI pravidelně pracují. Například Helen Breznik, známá pro své působivé fotografie, které kombinují surrealistické prvky s emotivní hloubkou, se často nechává inspirovat přírodou a lidskými emocemi. Její díla jsou vizuálně i emocionálně strhující. 

  Str4ngeThing je na druhé straně průkopníkem digitálního umění a používá AI k tvorbě futuristických obrazů, které často prozkoumávají vztah mezi historií a technologií. Jeho díla v podobě digitálních koláží a 3D modelů nabízejí pohled do světa, kde se realita prolíná s digitálními sny. 

  Zdroje: Instagram, YouTube, Built In, The Guardian, Techpacker, Condé Nast College Of Fashion London

  Umělá inteligence zvládne minimalizovat nadprodukci. Ovoce může přinést i módnímu světu

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  Módní novinky v kostce: Lewis Hamilton zastupuje Dior a Fila mění vizáž

  Sportovní značka Fila oslnila nečekanou kampaní propojující její italské dědictví, sport a vysokou módu. Dior zase přivítal nového ambasadora. Tentokrát otevřel dveře slavnému závodníkovi F1 Lewis Hamilton. Karl Lagerfeld chystá kolekci hodinek a šperků ve spolupráci s Morellato a módní průmysl znepokojily zprávy o zpomalující čínské ekonomice.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―