Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrháři ve svých uplynulých přehlídkách neodhalili pouze trendy kousky pro nadcházející sezónu. Představili také jedinečnou řadu šperků, která naznačuje, jaké doplňky stojí za to si na jaro a léto příštího roku pořídit. Patří mezi ně moderní verze nestárnoucích perel, výrazné prsteny nebo široké kovové náramky, ale také asymetrické nebo neladící náušnice.

  Náhrdelníky chokers jsou zpět v módě. V nabídce je hned několik jejich variant

  Hned ze začátku módní přehlídky Marie Grazie Chiuri pro módní dům Dior bylo jasné, jaký typ náhrdelníku příští sezónu povede. Návrhářka totiž čarodějnické outfity totiž doplnila o černé chokery ozdobené zlatými doplňky v podobě slunce. Přehlídka Vivienne Westvood nabídla o něco „drsnější variantu“. Modelky tak kolem krku nosily bodliny podobné obojku pro psy. Valentino zase předvedl o něco elegantnější a jednodušší verzi se zlatým logem V umístěným uprostřed.

  Rozbijte minimalistický outfit maxi perlami. Zdobit mohou váš krk i šaty

  Perly jsou jedním z nejstarších doplňků v historii módy. Přesto se návrháři neustále snaží o vytvoření jejich moderní podoby. Pro nadcházející sezónu se tak rozhodli zaměřit na jejich maxi variantu. Zapojili ji nejen do velkých a odvážných náhrdelníků, ale také jedinečných náušnic. Například značka Kimhekim je všila také do černých jednoduchých šatů. Módní společnost Versace je zase využila pro vytvoření stylu typického pro 60. léta minulého století.

  Připravte se posilovat. Zápěstí vám zatíži hned několik výrazných náramků

  Dalším trendem posledních přehlídek byla kombinace hned několika náramků. Návrháři si totiž oblíbili vrstvení dvou nebo tří výrazných kousků na sebe. Většinou se jednalo o poměrně jednoduché zlaté nebo stříbrné kruhy. K navržení šperků ovšem využívali i loga svých slavných módních domů. Podobně výrazný design si oblíbili také u prstenů. Trendy budou proto velké prsteny s různými kameny nebo diamanty. Podobně se pak značky stavěly také k náušnicím. Čím větší, tím lepší.

  Odhoďte druhou náušnici. Asymetrie bude trendy i ve světě šperků.

  Značky jako Fendi, Schiaparelli a Valentino v nejnovějších kolekcích ukázaly, že nehodlají současný trend asymetrie opustit. Jejich modelky totiž po molech pochodovaly s neladícími náušnicemi. Jedna z nich byla přitom většinou výrazná, zatímco ta druhá více nenápadná. Drobné kamínky tak návrháři kombinovali s kruhy, ale i dlouhými visacími náušnicemi. Společnosti jako Prabal Gurung nebo Dion Lee zase druhou náušnici nepoužili vůbec. Pokud tak jednu z páru ztratíte, nemusíte se bát. Budete trendy.

  Úzké chokery vyváží dlouhé náhrdelníky. Navrstvit jich na sebe můžete hned několik

  Módní domy jako Ralph Lauren a Louis Vuitton se místo úzkých a krk obepínajících chokerů zamilovaly do dlouhých náhrdelníků. Na sebe tak navrstvily několik řetězů zdobených drobnými a různě barevnými kamínky. Vrstvy si ale můžete vytvořit i sami, a to z nejnovějších kolekcí luxusních značek. Mezi jedny z nejvíce trendy firem patří například Le Mandorle, Justine Clenquet, Eéra, Statement nebo Riefe. Objevit můžete jejich řady originálních návrhů.

  Zdroje: InStyle, WWD, WhoWhatWear, Instagram, YouTube

  Týdny módy odhalily i trendy šperky. Příští sezónu povedou maxi perly, chokery i asymetrické náušnice

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.