Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrháři ve svých uplynulých přehlídkách neodhalili pouze trendy kousky pro nadcházející sezónu. Představili také jedinečnou řadu šperků, která naznačuje, jaké doplňky stojí za to si na jaro a léto příštího roku pořídit. Patří mezi ně moderní verze nestárnoucích perel, výrazné prsteny nebo široké kovové náramky, ale také asymetrické nebo neladící náušnice.

  Náhrdelníky chokers jsou zpět v módě. V nabídce je hned několik jejich variant

  Hned ze začátku módní přehlídky Marie Grazie Chiuri pro módní dům Dior bylo jasné, jaký typ náhrdelníku příští sezónu povede. Návrhářka totiž čarodějnické outfity totiž doplnila o černé chokery ozdobené zlatými doplňky v podobě slunce. Přehlídka Vivienne Westvood nabídla o něco „drsnější variantu“. Modelky tak kolem krku nosily bodliny podobné obojku pro psy. Valentino zase předvedl o něco elegantnější a jednodušší verzi se zlatým logem V umístěným uprostřed.

  Rozbijte minimalistický outfit maxi perlami. Zdobit mohou váš krk i šaty

  Perly jsou jedním z nejstarších doplňků v historii módy. Přesto se návrháři neustále snaží o vytvoření jejich moderní podoby. Pro nadcházející sezónu se tak rozhodli zaměřit na jejich maxi variantu. Zapojili ji nejen do velkých a odvážných náhrdelníků, ale také jedinečných náušnic. Například značka Kimhekim je všila také do černých jednoduchých šatů. Módní společnost Versace je zase využila pro vytvoření stylu typického pro 60. léta minulého století.

  Připravte se posilovat. Zápěstí vám zatíži hned několik výrazných náramků

  Dalším trendem posledních přehlídek byla kombinace hned několika náramků. Návrháři si totiž oblíbili vrstvení dvou nebo tří výrazných kousků na sebe. Většinou se jednalo o poměrně jednoduché zlaté nebo stříbrné kruhy. K navržení šperků ovšem využívali i loga svých slavných módních domů. Podobně výrazný design si oblíbili také u prstenů. Trendy budou proto velké prsteny s různými kameny nebo diamanty. Podobně se pak značky stavěly také k náušnicím. Čím větší, tím lepší.

  Odhoďte druhou náušnici. Asymetrie bude trendy i ve světě šperků.

  Značky jako Fendi, Schiaparelli a Valentino v nejnovějších kolekcích ukázaly, že nehodlají současný trend asymetrie opustit. Jejich modelky totiž po molech pochodovaly s neladícími náušnicemi. Jedna z nich byla přitom většinou výrazná, zatímco ta druhá více nenápadná. Drobné kamínky tak návrháři kombinovali s kruhy, ale i dlouhými visacími náušnicemi. Společnosti jako Prabal Gurung nebo Dion Lee zase druhou náušnici nepoužili vůbec. Pokud tak jednu z páru ztratíte, nemusíte se bát. Budete trendy.

  Úzké chokery vyváží dlouhé náhrdelníky. Navrstvit jich na sebe můžete hned několik

  Módní domy jako Ralph Lauren a Louis Vuitton se místo úzkých a krk obepínajících chokerů zamilovaly do dlouhých náhrdelníků. Na sebe tak navrstvily několik řetězů zdobených drobnými a různě barevnými kamínky. Vrstvy si ale můžete vytvořit i sami, a to z nejnovějších kolekcí luxusních značek. Mezi jedny z nejvíce trendy firem patří například Le Mandorle, Justine Clenquet, Eéra, Statement nebo Riefe. Objevit můžete jejich řady originálních návrhů.

  Zdroje: InStyle, WWD, WhoWhatWear, Instagram, YouTube

  Týdny módy odhalily i trendy šperky. Příští sezónu povedou maxi perly, chokery i asymetrické náušnice

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.