Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Maria Grazia Chiuri představila další „rebelskou“ přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Pestrobarevné prostory poslední Dior show návštěvníkům ani trochu nenapověděly, co mohou od jarní kolekce očekávat. Kreativní ředitelka luxusní značky do haly u pařížských zahrad Tuileries nechala umístit instalaci Eleny Bellantoni. Italská umělkyně se rozhodla růžovo-žlutou podlahu sladit s křiklavou video prezentací, která zobrazovala různé feministické slogany. Za úkol měly oponovat takzvanému „male gaze“.

  Podobnou message pak nesly samotné návrhy. Maria Grazia Chiuri se totiž opět rozhodla svým fanouškům přinést „rebelskou“ přehlídku. Tentokrát se inspirovala především světem čarodějnictví. Není tak překvapením, že většinu kolekce navrhla v černé barvě. Vytvořit totiž chtěla kritiku trvající maskulinní dominance současné společnosti. Mezi „čarodějné“ prvky patřily roztřepené rukávy, roztrhaná krajka nebo choker náhrdelníky se symboly měsíce a slunce.

  Zdroj: Reuters

  Čarodějnou atmosféru vyvolával například také dlouhý kabát se vzorem připomínajícím pavučinu. Při bližším pohledu si ovšem návštěvníci show mohli povšimnout, že se jedná o archivní mapu Paříže. Mezi další „kouzelné“ motivy patřily vzory známé jako mille-fleurs nebo toile de jouy, které se v návrzích Chiuri objevily už dříve. Outfity tmavých odstínů pak perfektně doplnil make-up modelek. Střed jejich rtů totiž zvýrazňovala černá tužka na oči.

  Dědictví Dior uctila Maria Grazia Chiuri pomocí moderní verze šatů Abandon z roku 1948

  „Projekt měl vystihnout myšlenku ženy jako čarodějnice, ale zároveň znázornit tuhle ideu více ironickým způsobem,“ okomentovala show italská návrhářka. Doplnila rovněž, že chtěla kolekcí poukázat na trvající stereotypy. Kromě tmavých návrhů pak fanoušky Dior oslnily také více „tradiční“ návrhy, zahrnující přepásané Bar kabátky nebo kožené bundy doplněné o polo-průsvitné sukně. Nádech dávných dob vytvořily také krajkové šaty a sukně v béžových odstínech.

  Zdroj: Reuters

  Klíčovými prvky kolekce byly také kousky inspirované šaty Abandon z roku 1948. Jedná se o ikonický návrh proslavený střihem spadajícím na jedno rameno. Jarní kolekce Dior pak vyvolala pozdvižení také díky celebritám, které se objevily v první řadě. Patřily mezi ně například herečky Jennifer Lawrence, Charlize Theron, Anya Taylor-Joy nebo Jenna Ortega, která je rovněž ambasadorkou luxusní značky. Mezi další hvězdy patřil ale také herec Robert Pattinson.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, W Magazine, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.