Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Není dne, kdy by se na sociální síti TikTok neobjevil nový trend. Tentokrát její uživatele uchvátily rady, schovávající se za takzvanou colour analysis. Analýza založená na teorii barev rozděluje lidi do kategorií na základě jejich tónů pleti, očí i vlasů. Výsledná skupina, odkazující na roční období, jim následně pomůže najít ideální módní a beauty kousky.

    Láska lidí k jednoduchým řešením nikdy neumírá. Dokazuje to znovu objevená obliba takzvaného colour analysis trendu. V překladu barevná analýza totiž slibuje zjednodušení výběru každodenních outfitů i make-upu. Také z toho důvodu se stala populární už v 80. letech minulého století. Nyní ji ovšem do prvních příček trendů posunula generace TikTok uživatelů.

    Videa odkazující na colour analysis tak mají v současnosti přes 190 milionů zhlédnutí. Jedná se o metodu vycházející z teorie barev. Jejím principem je tedy předpoklad toho, že nám některé barvy sluší více než jiné, a to podle toho, jaké charakteristiky máme. Nejčastěji se výsledná paleta odstínů odráží od tónu naší pleti, vlasů, ale i očí. Colour analysis jde ovšem do mnohem větší hloubky.

    Lidi totiž rozděluje do 12 skupin, vycházejících ze čtyř základních kategorií, založených na ročních obdobích. Patřit tedy můžete do léta, podzimu, zimy nebo léta. Například herečka Anne Hathaway se řadí do typu „zima“. Zároveň ale budete spadat také do podkategorie, která je chladná, teplá, tlumená, zářivá, světlá nebo hluboká, a tak dále. Jelikož je systém kategorizace poměrně složitý, využívají uživatelé TikToku čím dál častěji pomocné filtry nebo ChatGPT.

    Colour analysis vkládá do rukou uživatelů nezávislost. Umožní jim pozvednout se nad diktát trendů

    I když už v současnosti existují také webové stránky, které vám kategorii pomohou vybrat, nedají někteří milovníci nového trendu dopustit na pomoc specialistů. Ti využívají techniku „draping“, při které přes klienty přehazují různě barevné látky. Dokázat jim chtějí rozdíl, který tím způsobí. A proč je barevná analýza v současnosti tak oblíbená, i přesto, že se objevila v knihách jako Color me a Season nebo Color Me Beautiful už v 80. letech 20. století?

    @edwardzo Personal color analysis in Korea humbled me so quickly 😭🇰🇷 #personalcoloranalysis #coloranalysis #korea ♬ original sound – EdwardZO

    V době nespočtu možností a téměř neexistujících pravidel totiž umožňuje milovníkům módy a krásy získat alespoň nějakou moc nad tím, co mají, nebo nemají nosit. Nemusí se tak spoléhat pouze na to, co jim diktují současné trendy a reklamy největších módních domů. Jak už je to ale se všemi trendy, i tenhle byste měli brát s kapkou nadsázky. Pokud se v nějakém odstínu cítíte dobře, nenechejte si svůj dobrý dojem vyvrátit. Nakonec vždy záleží jen na vás.

    Zdroje: Womens Health, The New York Times, Highsnobiety, Instagram, TikTok

    Foto:Reuters

    TikTok uchvátil trend z 80. let. Podlehl příslibům populární colour analysis

    Přátelství existují i v módě a Hollywoodu. Zendaya a Law Roach společně válcují červené koberce

    Jestli někdo zná recept na vytvoření virálního popkulturního momentu, pak je to herečka Zendaya a její stylista Law Roach. Kromě jejich společné tvůrčí vize, kterou úspěšně proměňují v kouzelné a velkolepé módní momenty, je však spojuje také nebývale silné přátelství. Pojďme si připomenout několik ikonických looků z dílny vlivného dua.

    Šperkovnice jako výstava maximalistických objektů. Úpadek tichého luxusu potvrzuje Simone Rocha i Jil Sander

    Pokud řešíte otázku šperků na léto, máme pro vás odpověď. Světoví designéři se shodli na letní absenci tichého luxusu. Nejen v oblasti ready-to-wear, ale i v přihrádce se šperky. Maximalismus se nás bude držet několik sezón, nemusíte se tedy obávat přemrštěných investic. V kurzu jsou navíc alternativní materiály, jaké předvedla například Simone Rocha.

    Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

    Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

    Náboženství jako nesmrtelný zdroj inspirace. Návrhářům nedává spát křesťanství, ani starověká symbolika

    Ačkoliv byste se divili, móda a náboženství si jdou ruku v ruce. Bylo tomu tak ještě několik generací zpět. Církev a jiná náboženská centra určovaly "trendy" takřka ve všem, tedy i v dobovém odívání. V novodobých dějinách jsme ale náboženskou tematiku uchopili zcela jinak. Ukrýváme v ní symboliku, vyjadřujeme skrze ni kontroverzi a vyvoláváme ovace i rozepři.