Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Není dne, kdy by se na sociální síti TikTok neobjevil nový trend. Tentokrát její uživatele uchvátily rady, schovávající se za takzvanou colour analysis. Analýza založená na teorii barev rozděluje lidi do kategorií na základě jejich tónů pleti, očí i vlasů. Výsledná skupina, odkazující na roční období, jim následně pomůže najít ideální módní a beauty kousky.

  Láska lidí k jednoduchým řešením nikdy neumírá. Dokazuje to znovu objevená obliba takzvaného colour analysis trendu. V překladu barevná analýza totiž slibuje zjednodušení výběru každodenních outfitů i make-upu. Také z toho důvodu se stala populární už v 80. letech minulého století. Nyní ji ovšem do prvních příček trendů posunula generace TikTok uživatelů.

  Videa odkazující na colour analysis tak mají v současnosti přes 190 milionů zhlédnutí. Jedná se o metodu vycházející z teorie barev. Jejím principem je tedy předpoklad toho, že nám některé barvy sluší více než jiné, a to podle toho, jaké charakteristiky máme. Nejčastěji se výsledná paleta odstínů odráží od tónu naší pleti, vlasů, ale i očí. Colour analysis jde ovšem do mnohem větší hloubky.

  Lidi totiž rozděluje do 12 skupin, vycházejících ze čtyř základních kategorií, založených na ročních obdobích. Patřit tedy můžete do léta, podzimu, zimy nebo léta. Například herečka Anne Hathaway se řadí do typu „zima“. Zároveň ale budete spadat také do podkategorie, která je chladná, teplá, tlumená, zářivá, světlá nebo hluboká, a tak dále. Jelikož je systém kategorizace poměrně složitý, využívají uživatelé TikToku čím dál častěji pomocné filtry nebo ChatGPT.

  Colour analysis vkládá do rukou uživatelů nezávislost. Umožní jim pozvednout se nad diktát trendů

  I když už v současnosti existují také webové stránky, které vám kategorii pomohou vybrat, nedají někteří milovníci nového trendu dopustit na pomoc specialistů. Ti využívají techniku „draping“, při které přes klienty přehazují různě barevné látky. Dokázat jim chtějí rozdíl, který tím způsobí. A proč je barevná analýza v současnosti tak oblíbená, i přesto, že se objevila v knihách jako Color me a Season nebo Color Me Beautiful už v 80. letech 20. století?

  @edwardzo Personal color analysis in Korea humbled me so quickly 😭🇰🇷 #personalcoloranalysis #coloranalysis #korea ♬ original sound – EdwardZO

  V době nespočtu možností a téměř neexistujících pravidel totiž umožňuje milovníkům módy a krásy získat alespoň nějakou moc nad tím, co mají, nebo nemají nosit. Nemusí se tak spoléhat pouze na to, co jim diktují současné trendy a reklamy největších módních domů. Jak už je to ale se všemi trendy, i tenhle byste měli brát s kapkou nadsázky. Pokud se v nějakém odstínu cítíte dobře, nenechejte si svůj dobrý dojem vyvrátit. Nakonec vždy záleží jen na vás.

  Zdroje: Womens Health, The New York Times, Highsnobiety, Instagram, TikTok

  Foto:Reuters

  TikTok uchvátil trend z 80. let. Podlehl příslibům populární colour analysis

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.