Vystoupení zpěvačky Chappell Roan na zářijovém předávání MTV Video Awards bylo dechberoucí. Kostým z kůže a kovových cvočků dokonale imitoval brnění, zároveň ale performerce umožňoval předvést žhavou taneční show. Sexy brnění má na svědomí designérka Zana Bayne, u které si áčkové celebrity podávají dveře.
Pokud chcete poznat esenci zakladatelky stylu „Post Fetish“, návrhářky Zany Bayne, zaměřte se na kostým zpěvačky Chappell Roan na vystoupení v MTV. Designérka pro ni ručně namalovala celokožené brnění, a to do podoby kovu. Osázela jej navíc starožitnými mosaznými cvočky. Oděv působí strukturálně až sochařsky, podobně jako ostatní kousky, dokonale kombinující kůži a kov. Právě pro tento mix si Zanu Bayne zamilovaly zpěvačky všech věkových kategorií.
Z laciného zboží vytvořila svébytnou kategorii. Samozřejmostí je dokonalý design
Zana Bayne byla první, kdo „vytáhl“ v současnosti populární styl z temnoty sex shopů. Nyní už se jeho výrobě věnuje spousta návrhářů. Před 14 lety, kdy designérka začínala působit, patřilo vše, co bylo vyrobeno z kůže a obsahovalo kovové prvky, do stejné škatulky jako striktně fetišistické oblečení. Na skutečnou kvalitu nebo design se přitom kladl malý důraz. V tom byl přístup Zany Bayne revoluční a právě precizní zpracování materiálů se postupně stalo její poznávací značkou.
Inspirace je jasná. Designérku nakopl noční život a pestré subkultury
Návrhářka vyrostla v San Francisku, kde navštěvovala San Francisco Art Institute a získala titul v oboru konceptuálního umění. K práci s kůží Bayne inspiroval její zájem o gotickou hudební scénu a obdiv futuristického designu 60. let. V její tvorbě se odrazil také vliv nočního života a subkultur, které vedle sebe v San Francisku existovaly. Tehdy bylo dle jejích slov běžné jít jeden večer na drag show a druhý na punkový koncert. Klidné soulové večery pak střídaly divoké rave party.
Ložnice plná kostýmu pro Lady Gaga. Talent nešel přehlédnout
Vlastní značku rozjela Bayne ve svých „dvacítkách“ po přestěhování do New Yorku. Nejprve si jí všimli stylisté, kteří si od ní půjčovali kousky na focení nebo vystoupení klientů. Netrvalo však dlouho a talentovaná designérka začala dostávat vyšší zakázky. V roce 2011 si u ní Lady Gaga objednala oblečení pro své doprovodné tanečnice. Bayne se osvědčila, a nakonec oblékala i samotnou zpěvačku. Na toto období vzpomíná s humorem, na obrovské zakázce totiž pracovala sama ve své ložnici, kování stříkala na schodišti.
Designérka mění zpěvačky v rebelky. Stačí k tomu pár doplňků
Kromě vycházející hvězdy Chappell Roan, která na Bayne staví svou vizuální identitu, se designérka může pochlubit například spoluprací s Beyoncé, ale také Madonnou, Doja Cat, Arianou Grande nebo Olivií Rodrigo. Její tvorba původně vycházející z bondage už totiž nutně nemusí hrát na erotickou notu. Zejména mladé umělkyně přicházejí pro doplňky z dílny Zany Bayne se zakázkou „změnit se v rebelku“. A ona vždy splní úkol na jedničku.
Zdroj: Zana Bayne
Zdroje: Fashionista, Los Angeles Times, The Hollywood Reporter, Instagram, YouTube