Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní trendy prostupují každoročně i do světa svateb. Také proto existuje luxusní týden módy určený svatebním šatům, odehrávající se tradičně v New Yorku. Jelikož letošní přehlídky určené pro příští jaro máme za sebou, mohou se nastávající nevěsty začít chystat. Inspirujte se pěti budoucími trendy.

  Inspirujte se historií. Jaru 2025 vládnou nízko posazené pasy

  Snad nejvíce do očí bijícím trendem příštího jara jsou nízko posazené pasy. Dominují ovšem svatebním šatům, které jsou značně odlišné. Představit si ho můžete na klasickém „princeznovském“ modelu, ale také tom o něco extravagantnějším, s obrovskou načechranou sukní. Ještě více extra je například verze od značky Honor, odrážející trvající lásku k metalickým odleskům.

  Zdroj: Reem, Mark Ingram, Honor, Monique Lhuillier

  Obliba 60. let se vrací nejen na módní mola. Najdete ji i ve svatebních salonech

  Historie se neustále opakuje. Také proto můžeme každý rok na módní scéně pozorovat návrat určité dekády minulého století. Tentokrát se populárními roky stala 60. léta. Klíčovým vynálezem, který přinesly, je pak mimo jiné také mini sukně. Dává tedy smysl, že se návrháři svatebních šatů vrhli na modely s extra krátkým lemem. Vybrat si tedy můžete ze zcela jednoduchých, ale i více „coquette“ variant.

  Zdroj: Honor, Markarian, Lihi Hod, Viktor & Rolf

  Nebojte se rozbít tradiční bílou. Trendy bude kontrastní černá

  Další trend potěší ty z vás, rozhodnuté pro netradiční svatbu. Na horní příčky oblíbených prvků se totiž příští jaro vyšplhá černá. V minulosti byly populární různé barevné odstíny, tentokrát se ale návrháři zamilovali do mnohem kontrastnější volby. Samozřejmě se na svůj vysněný den můžete zahalit do černé od hlavy až k patě. Zvolit však můžete i jemný doplněk v podobě mašle uvázané ve výstřihu nebo kolem pasu.

  Zdroj: Nadia Manjarrez, Mark Ingram, Alejandra Alonso Rojas, Scorcesa

  Dosáhněte vrcholu elegance. Zahalte se do splývavých šálů a šátků

  V případě, že jste naopak milovníci vytříbeného minimalismu, zamilujete si spíše následující trend. Návrháři totiž propadli vzhledu splývavých látek, spadajících z ramen nebo se nenuceně ovíjejících kolem krku. Snad nejvíce dech beroucí modely přestavila značka Nordeen. Šaty totiž navrhla tak, aby si nevěsta šál mohla upravit dle vlastního přání a vytvořila si tak více personalizovanou róbu.

  Zdroj: Nordeen, Alejandra Alonso Rojas, Nordeen, Ines Di Santo

  Do módy se vrací také princeznovské snění. Připravte se na „bubble hem“

  Kromě 60. let se na jarní scénu příští rok navrátí také pozůstatek 80. let. Prvek zvaný v angličtině bubble hem, tedy typ lemu vytvářející načechraný dojem, se totiž největší oblibě těšil právě v tomto období. Poprvé ovšem vznikl už v 50. letech. Svým vzhledem pak připomíná klasické princeznovské Disney šaty. Pokud tedy od malička sníte právě od nich, nadešla vaše chvíle zazářit.

  Zdroj: Dana Harel, Monique Lhuillier

  Zdroje: WWD, Fashionista, Brides

  Svatební přípravy na příští jaro mohou začít. Výběr šatů usnadní 5 trendů

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.