Newyorský týden svatební módy očekává novinku. Poprvé na něm svou haute couture kolekci představí francouzský návrhář Stéphane Rolland. V kolekci Epure ukáže na deset šatů plných, pro něj tak typických, architektonických tvarů a záhybů.

Francouzský návrhář Stéphane Rolland oblékl za svou kariéru hvězdy jako Beyoncé, Céline Dion, Lady Gaga nebo Jennifer Lopez. Nyní se rozhodl do svých haute couture rób zahalit také nastávající nevěsty. Svoji první kolekci pro ně představí na Newyorském týdnu svatební módy konajícím se mezi 11. a 14. dubnem. Nachystal pro ně deset modelů, které zachycují to nejlepší z jeho módního domu.

Jedinečné svatební šaty jsou totiž plné různých architekturou inspirovaných tvarů a záhybů. Na jejich výrobu použil Rolland své oblíbené materiály jako krep, satén, tyl nebo krajku. Kolekce nazvaná Epure se objeví také na Barcelonském svatebním týdnu módy chystaném na 21. až 23. duben. Kousky hodlá značka prodávat v cenovém rozmezí 6 500 až 15 250 dolarů. K dostání budou v buticích od září.

Blíže se na ně ovšem budou moct novináři i zákazníci podívat už od dubna. Domluvit si ale budou muset speciální schůzku. Svatební šaty pak Rolland představil už při své haute couture přehlídce letos v lednu. Kolekci totiž uzavírala modelka oblečená do zlatých šatů s kapucí posetých impozantními detaily kolem lemování i přůřezů na ruce. Většina návrhářovi dosavadní tvorby ovšem tvoří originální, ale zároveň jednoduché šaty splývající na zem, které si lze snadno představit rovněž jako šaty svatební.

Návrhy Rollanda se objevily také v oblíbeném seriálu Emily in Paris

Francouzský návrhář pak rád vstupuje do neprozkoumaných oblastí. Ve svých nedávných kolekcích například vyzkoušel techniku 3D a další podoobně kontrastující materiály nebo nekonvenční tvary. Kromě toho také v červenci roku 2020 vydal v podobně odvážném kroku jako nyní jedinečnou řadu kabelek. V roce 2021 zase zveřejnil svoji první ready-to-wear kolekci. Oba případy byly první ukázkou rozšíření jeho tvorby od založení jeho módního domu roku 2007.

Rollandova práce byla nedávno oceněná také v oblíbeném seriálu Emily in Paris. Objevily se v něm totiž jeho kolekce i showroom, zastupovaly ovšem návrhy smyšlené postavy návrháře jménem Pierre Cadault. Mezi další návrháře představující své kolekce na Newyorském týdnu svatební módy patří Badgley Mischka, Monique Lhuillier, Viktor&Rolf Mariage, Romona Keveza nebo Odylyne The Ceremony. Událost bude doprovázet také digitální akce Runway360.

Zdroj: WWD, Vrai Magazine, Fashion Network, Twitter, YouTube

Stéphane Rolland vstupuje do světa svateb. Představí první haute couture kolekci pro nevěsty

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.