Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Newyorský týden svatební módy očekává novinku. Poprvé na něm svou haute couture kolekci představí francouzský návrhář Stéphane Rolland. V kolekci Epure ukáže na deset šatů plných, pro něj tak typických, architektonických tvarů a záhybů.

  Francouzský návrhář Stéphane Rolland oblékl za svou kariéru hvězdy jako Beyoncé, Céline Dion, Lady Gaga nebo Jennifer Lopez. Nyní se rozhodl do svých haute couture rób zahalit také nastávající nevěsty. Svoji první kolekci pro ně představí na Newyorském týdnu svatební módy konajícím se mezi 11. a 14. dubnem. Nachystal pro ně deset modelů, které zachycují to nejlepší z jeho módního domu.

  Jedinečné svatební šaty jsou totiž plné různých architekturou inspirovaných tvarů a záhybů. Na jejich výrobu použil Rolland své oblíbené materiály jako krep, satén, tyl nebo krajku. Kolekce nazvaná Epure se objeví také na Barcelonském svatebním týdnu módy chystaném na 21. až 23. duben. Kousky hodlá značka prodávat v cenovém rozmezí 6 500 až 15 250 dolarů. K dostání budou v buticích od září.

  Blíže se na ně ovšem budou moct novináři i zákazníci podívat už od dubna. Domluvit si ale budou muset speciální schůzku. Svatební šaty pak Rolland představil už při své haute couture přehlídce letos v lednu. Kolekci totiž uzavírala modelka oblečená do zlatých šatů s kapucí posetých impozantními detaily kolem lemování i přůřezů na ruce. Většina návrhářovi dosavadní tvorby ovšem tvoří originální, ale zároveň jednoduché šaty splývající na zem, které si lze snadno představit rovněž jako šaty svatební.

  Návrhy Rollanda se objevily také v oblíbeném seriálu Emily in Paris

  Francouzský návrhář pak rád vstupuje do neprozkoumaných oblastí. Ve svých nedávných kolekcích například vyzkoušel techniku 3D a další podoobně kontrastující materiály nebo nekonvenční tvary. Kromě toho také v červenci roku 2020 vydal v podobně odvážném kroku jako nyní jedinečnou řadu kabelek. V roce 2021 zase zveřejnil svoji první ready-to-wear kolekci. Oba případy byly první ukázkou rozšíření jeho tvorby od založení jeho módního domu roku 2007.

  Rollandova práce byla nedávno oceněná také v oblíbeném seriálu Emily in Paris. Objevily se v něm totiž jeho kolekce i showroom, zastupovaly ovšem návrhy smyšlené postavy návrháře jménem Pierre Cadault. Mezi další návrháře představující své kolekce na Newyorském týdnu svatební módy patří Badgley Mischka, Monique Lhuillier, Viktor&Rolf Mariage, Romona Keveza nebo Odylyne The Ceremony. Událost bude doprovázet také digitální akce Runway360.

  Zdroj: WWD, Vrai Magazine, Fashion Network, Twitter, YouTube

  Stéphane Rolland vstupuje do světa svateb. Představí první haute couture kolekci pro nevěsty

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.