Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Rick Owens, jméno, které rezonuje s nekompromisní odvahou a smyslným spojením elegance a nahoty, se stalo synonymem pro temný minimalismus a experimentální estetiku. Tento americký designér, který nyní působí v Paříži, si ze své rodné země přinesl nejenom inovativní design, ale také revoluční pohled na haute couture. Jeho módní díla se stala základem každého šatníku hledajícího harmonii mezi extravagantním a jednoduchým.

  Haute Couture revoluce a temná gotika

  Rick Owens se stal architektem módního zemětřesení, které změnilo svět haute couture. Jeho kolekce jsou proslulé genderovou neutralitou a odvážným užitím kožených prvků. Gotická estetika provází jeho díla, kde atypické střihy, zkrácené nebo naopak prodloužené kousky, a jednoduchá barevná paleta – černá, tvoří základní stavební kameny jeho designu. Právě tato jedinečná kombinace ho přivedla k přezdívce „Pán Temnoty“. Přitáhla i pozornost hudebního světa, když rapper A$AP Rocky v jedné ze svých písních prohlásil: „Rick Owens usually what I’m dressed in“.

  Aktuální kolekce: Elegance v temnotě

  Owensova aktuální kolekce pro podzim a zimu 2023/24 znovu oslavuje temnou eleganci. Ostrá ramena, vykrojené pasy a smyslně obnažené hrudníky jsou jen malou ukázkou mistrovství, kterým Rick Owens ovládá svůj temný svět. Kolekce zahrnuje odlehčené architektonické tvary a nadýchané vrstvy, přičemž modely jako by vystoupily přímo z noční můry. Tento módní extravaganza neunikl ani celebritám jako David Beckham či Usher.

  Ikonické kousky pro každého

  Rick Owens má v šatníku několik klenotů, které jsou pro něj charakteristické a přitahují pozornost i těch, kteří nesdílejí jeho stylovou invenci. Jedním z nich jsou například Luxor Platform boots, vysoké platformy s ještě vyšším podpatkem, které evokují extravagantní styl Lady Gaga. Nechybí ani vysoké tenisky s výraznými tkaničkami, skvělý doplněk každodenního outfitu. A co teprve hnědý kožený bomber Girdered Bomber, který dodává sofistikovaný dojem i těm nejextravagantnějším kombinacím.

  Foto: Rick Owens

  Foto: Rick Owens

  Šperky pro odvážnější povahy

  Pokud se nebojíte výrazných šperků, za zmínku rozhodně stojí robustní náhrdelníky. Odkazují na letošní vliv a oblibu metalických materiálů. S podobným si letos pohrál i brand Paco Rabenne. Doplnit se s nimi mohou denimové i kožené outfity.

  Foto: Rick Owens

  Kdo je Tyron Dylan Susman?

  Nezbytnou součástí Rick Owens světa je také Tyron Dylan Susman, model a múza, který stojí za exkluzivitou a inovacemi v jeho návrzích. Tyron, často zaměňovaný za Rickova milence, přináší do světa módy novou dimenzi a otevírá cestu pro temnou eleganci jeho designu.

  Rick Owens nám představuje svět, kde se drsná elegance a temný minimalismus prolínají do nekompromisních děl. Jeho módní vize přinášejí odvahu, sebevyjádření a smyslnost do každého šatníku. Ať už jste zarytým fandou jeho stylu, nebo jen hledáte výjimečné kousky, Rick Owens vám nabízí jedinečný pohled na svět módy.

  Zdroj: YouTube, Instagram, Hypebae, WWD

  Smyslné odhalování a moderní gotika. Vítejte v království Pána Temnot – Ricka Owense

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.