Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní značky v současnosti čelí nepříznivým ekonomickým podmínkám. Překonat se je ovšem podařilo skupině Ermenegildo Zegna. V prvním letošním čtvrtletí totiž dosáhla úspěšného růstu, i když mírně zpomaleného. Naopak módní domy Gucci a Valentino zažívají o něco méně radostné chvíle.

  Důvodů pro současné ekonomické výzvy na módní scéně je hned několik. Jeden z těch největších je ovšem trvalý pokles zájmu o luxusní nákupy v Číně. Tamní zákazníci se od módních značek odvracejí, jelikož se stále potýkají s dopady světové pandemie, ale také nezaměstnaností mladých nebo krizí na trhu s nemovitostmi. Současný problém tak postihl také módní skupinu Ermenegildo Zegna.

  Na rozdíl od ostatních společností ovšem ze současné nepříznivé situace vyšla poměrně bez úhony. V úterý totiž oznámila své prodeje z prvního čtvrtletí, které vyšplhaly na 463 milionů a vzrostly tak o osm procent. Přesto se oproti předchozím obdobím jedná o zpomalení. Na vině je především zmíněná situace v Číně, která nejvíce zasáhla značku Thom Browne, rovněž spadající pod Ermenegildo Zegna.

  Módní skupině se ovšem dařilo především na americkém trhu, stojícím až za čtvrtinou jejích obratů. Pomohly jí také výsledky značky Zegna, jejíž prodeje v prvním čtvrtletí dosáhly na 282,9 milionu eur. Ermenegildo Zegna ovšem není jediná firma, která se v módním světě potýká s problémy na čínském trhu. Stejná výzva trápí především skupinu Kering, vlastnící například značku Gucci.

  Sabato De Sarno nezískal takové přijetí, jaké Gucci očekával. Valentino čeká nová kapitola

  Luxusní francouzská skupina Kering začátkem týdne zveřejnila, že v letošním prvním pololetí očekává pokles zisků oproti loňskému roku až o 40 nebo 45 procent. Už dříve totiž vydala varování ohledně nízkých prodejů za první čtvrtletí, týkající se její značky Gucci. Prohlášení jí následně vysloužilo pokles akcií až o 12 procent. V prvních třech měsících letošního roku pak zisky módní skupiny spadly o 11 procent, a to na 4,5 miliardy eur.

  Důvodem je kromě nízké poptávky v Číně také přestavba struktury slavného italského módního domu. Zdá se, že jeho fanoušci zatím nového kreativního ředitele Sabata De Sarno nepřijali tak, jak se čekalo. Zpomalení růstu za minulý rok pak oznámil také Valentino. Loni jeho příjmy poklesly o pět procent. Značku ovšem čeká všemi očekávaný příchod Alessandro Michele, a to do role jejího kreativního ředitele.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Fashion United, Instagram, YouTube

  Skupina Ermenegildo Zegna hlásí úspěšné prodeje. Gucci a Valentino však strádají

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.