Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Gucci se rozhodl světu přiblížit svého stále poměrně nového kreativního ředitele Sabato De Sarno. Zveřejní proto krátký film, který odhalí detaily z tvorby jeho debutové módní přehlídky. Snímek s názvem Who Is Sabato De Sarno? A Gucci Story bude ke zhlédnutí začátkem dubna.

  Nový snímek slavné italské značky Gucci odhalí zákulisí debutové přehlídky jejího nového kreativního ředitele Sabato De Sarno. Původně měl mít pouhých pět minut, nakonec ovšem potrvá téměř půl hodinu. Kreativní režisérské duo Ariel Schulman a Henry Joost totiž prohlásilo, že získalo až příliš dobrého materiálu na to, aby si ho schovalo pouze pro sebe. Společně už dříve vytvořili například dokument Catfish.

  Krátký film s názvem Who Is Sabato De Sarno? A Gucci Story má za úkol přiblížit tvorbu i život nového vůdčího návrháře známého módního domu. V důležité roli loni nahradil proslulého Alessandra Michele. Dříve pracoval například pro značky Valentino nebo Prada. Vedení Gucci pak doufá, že společně s novým ředitelem Jean-François Palus pak dokáže společnost opět dovést k závratným ziskům.

  Dává smysl, že si vedení Gucci za nového lídra zvolilo právě Sabato De Sarno. Jeho móda je totiž oproti jeho předchůdci více mainstream. Kousky spadající do kategorie tichého luxusu totiž dokáží oslovit více zákazníků. Svou první kolekci dámských kousků pak De Sarno předvedl loni v září. Debut pánských návrhů ho zase čekal letos v lednu. Obě přehlídky pak byly přijaty jako úspěšné, ale ne příliš výjimečné.

  V krátkém filmu se objeví i rodina De Sarno. Provede nás jím hlas Paula Mescal

  Chystaný snímek pak návrháře sleduje v pěti dnech předcházejících jeho zmíněné debutové show dámské módy. Nabízí také rozhovory s jeho kreativními spolupracovníky, jako je hudební producent Mark Ronson nebo stylista Alastair Mckimm. Objeví se v něm ale i jeho rodiče, manžel nebo pejsek Luce. Krátkým filmem nás pak provází hlas slavného herce Paula Mescal.

  Těšit se na něj můžete od 3. dubna. Ke zhlédnutí bude ve své Apple Vision Pro verzi na App Store. Podívat se na něj ale lze i na stránkách Mubi, a to už od pátku 15. března. Film je rovněž součástí kampaně Gucci Ancora, která obsahuje řadu dalších speciálních událostí. Dokument pak mohli jako první naplno prožít studenti módy v Šanghaji, a to tento týden v úterý.

  Zdroje: WWD, The Guardian, Instagram, YouTube

  Gucci propaguje svého kreativního ředitele. Poznejte Sabato De Sarno v novém filmu

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.