Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Když se mluví o make-upu, často se zapomíná na to nejdůležitější, řádnou skin care routine. Bez ní vaše líčení totiž nikdy nebude vypadat dobře. Mimo to můžete se správnými produkty předejít předčasnému stárnutí pleti a tvorbě nedokonalostí. Pojďte se tedy podívat na základní kroky, které by měly být součástí vašich každodenních rituálů.

  Odlíčení

  Pokud máte na pleti nanesený make-up, v první řadě je zapotřebí se jej zbavit. Možností je více, ovšem nejlepší práci obvykle odvedou produkty na olejové bázi. Ty dokáží nejlépe rozpustit molekuly líčidel a zanechávají tak pleť čistou. Odličovače na olejové bázi nabízejí například značky Givenchy (Skin Ressourse) nebo Sisley (Triple-Oil Balm Make-Up Remover And Cleanser).

  Foto: Sisley, Givenchy

  Double cleansing

  Odličovací produkty mají pouze jeden úkol, odstranění make-upu. Vaše pleť přichází do kontaktu s velkým množstvím nečistot, které se poté hromadí v pórech. S tím už si odličovač neporadí. Zároveň je zapotřebí zbavit se zbytku oleje. K tomu vám napomohou cleansers. Tento proces se nazývá dvoufázové čištění a řádná skin care se bez něj neobejde. Ať už vyberete pěnu nebo gel, musíte dbát na to, aby byl přípravek jemný a jako vždy, aby vyhovoval vašemu typu pleti, která by po umytí neměla pnout. Čistící gel najdete například u značky Dior (Dior Prestige La Mousse Micellaire) nebo Estée Lauder (Re-Nutriv Hydra Foam Cleanser).

  Foto: Dior, Estée Lauder

  Exfoliace pleti

  Zhruba jednou týdně je zapotřebí hloubkového čištění pomocí peelingu, neboli exfoliaci pleti. Čistí totiž pleť od odumřelých kožních buněk. Tím zabraňuje tvorbě šupinek a zrychluje proces regenerace pleti. Peelings na různé typy pleti nabízí například značka Chanel (Cellular Mineral Face Exfoliator) nebo Dior (DIOR Capture Youth Age-Delay progressive Peeling Creme).

  Foto: Chanel, Dior

  Tonizace pleti

  Po vyčištění pleti jsou póry otevřené a pleť se stává mnohem citlivější na nečistoty. Tonikum dokáže póry stáhnout, a proto je před hydratací důležitou součástí vaší skin care. Je důležité jej nanášet ještě než začnete pleť hydratovat. Můžete sáhnout třeba po značce Estée Lauder (Perfectl Clean Multi-Action Toning Lotion) nebo La Mer (The Tonic Tonikum).

  Foto: Estée Lauder, La Mer

  Sérum

  Jako podklad pod krém je důležité přidat sérum. Může se jevit jako méně důležitý pomocník, ovšem skutečná síla je právě zde. Obsahuje totiž mnohem vyšší koncentraci aktivních látek, které pronikají hluboko do pokožky. Tím napomáhá k projasnění a zároveň slouží jako prevence proti vráskám. Tyto produkty najdete například u značek jako je La Prairie (Skin Caviar Liquid Lift) nebo Guerlain (Abeille Royale Serum).

  Foto: La Prairie, Guerlain

  Krém

  Další naprosto základní krok při vaší péči o pleť. Ani ten nejlepší make-up artist totiž nevykouzlí dobře vypadající look na dehydratované pleti. Bez řádné výživy se navíc mnohonásobně rychleji vytvoří vrásky. Krém je důležité vybírat podle typu vaší pleti. Zatímco suchá pleť potřebuje spíše krém hutný, ta mastnější si vystačí s jeho lehčí formou či gely. Zároveň je důležité používat odděleně denní a noční krém. Sady krémů si můžete pořídit například od značky Estée Lauder (Estée Lauder Resilience Multi-Effect, Estée Lauder Resilience Multi-Effect Night).

  Foto: Estée Lauder

  SPF

  Velmi často opomíjený krok je nanesení krému s ochranným faktorem. Představa, že před slunečními paprsky se musíte chránit jen v létě, je totiž mylná. Krémy s SPF jsou potřebné i v zimě, když je zataženo. UV záření totiž proniká vždy a přípravky s ochranným faktorem obsahují speciální filtry, které vás ochrání před jeho neblahými účinky (např. předčasné stárnutí pleti, pigmentové skvrny). Nabídku produktů proti slunci nabízí mimo jiné i značka Sensai (Silky Bronze Cellular Protective Stick) a Sisley (Super stick Solaire).

  Foto: Sensai, Sisley

  TIP: Pro identifikování správného typu vaší pleti doporučujeme navštívit odborníka, ideálně dermatologa, případně kosmetologa.

  TIP: Vaši každodenní skin care rutinu můžete zpestřit s gua sha a jade roller. Získáte navíc rozjasněný obličej a budete předcházet vzniku vrásek.

  Zdroj: YouTube, TikTok, Instagram

  Skin care. Základ perfektního make-upu

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.