Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Když se mluví o make-upu, často se zapomíná na to nejdůležitější, řádnou skin care routine. Bez ní vaše líčení totiž nikdy nebude vypadat dobře. Mimo to můžete se správnými produkty předejít předčasnému stárnutí pleti a tvorbě nedokonalostí. Pojďte se tedy podívat na základní kroky, které by měly být součástí vašich každodenních rituálů.

  Odlíčení

  Pokud máte na pleti nanesený make-up, v první řadě je zapotřebí se jej zbavit. Možností je více, ovšem nejlepší práci obvykle odvedou produkty na olejové bázi. Ty dokáží nejlépe rozpustit molekuly líčidel a zanechávají tak pleť čistou. Odličovače na olejové bázi nabízejí například značky Givenchy (Skin Ressourse) nebo Sisley (Triple-Oil Balm Make-Up Remover And Cleanser).

  Foto: Sisley, Givenchy

  Double cleansing

  Odličovací produkty mají pouze jeden úkol, odstranění make-upu. Vaše pleť přichází do kontaktu s velkým množstvím nečistot, které se poté hromadí v pórech. S tím už si odličovač neporadí. Zároveň je zapotřebí zbavit se zbytku oleje. K tomu vám napomohou cleansers. Tento proces se nazývá dvoufázové čištění a řádná skin care se bez něj neobejde. Ať už vyberete pěnu nebo gel, musíte dbát na to, aby byl přípravek jemný a jako vždy, aby vyhovoval vašemu typu pleti, která by po umytí neměla pnout. Čistící gel najdete například u značky Dior (Dior Prestige La Mousse Micellaire) nebo Estée Lauder (Re-Nutriv Hydra Foam Cleanser).

  Foto: Dior, Estée Lauder

  Exfoliace pleti

  Zhruba jednou týdně je zapotřebí hloubkového čištění pomocí peelingu, neboli exfoliaci pleti. Čistí totiž pleť od odumřelých kožních buněk. Tím zabraňuje tvorbě šupinek a zrychluje proces regenerace pleti. Peelings na různé typy pleti nabízí například značka Chanel (Cellular Mineral Face Exfoliator) nebo Dior (DIOR Capture Youth Age-Delay progressive Peeling Creme).

  Foto: Chanel, Dior

  Tonizace pleti

  Po vyčištění pleti jsou póry otevřené a pleť se stává mnohem citlivější na nečistoty. Tonikum dokáže póry stáhnout, a proto je před hydratací důležitou součástí vaší skin care. Je důležité jej nanášet ještě než začnete pleť hydratovat. Můžete sáhnout třeba po značce Estée Lauder (Perfectl Clean Multi-Action Toning Lotion) nebo La Mer (The Tonic Tonikum).

  Foto: Estée Lauder, La Mer

  Sérum

  Jako podklad pod krém je důležité přidat sérum. Může se jevit jako méně důležitý pomocník, ovšem skutečná síla je právě zde. Obsahuje totiž mnohem vyšší koncentraci aktivních látek, které pronikají hluboko do pokožky. Tím napomáhá k projasnění a zároveň slouží jako prevence proti vráskám. Tyto produkty najdete například u značek jako je La Prairie (Skin Caviar Liquid Lift) nebo Guerlain (Abeille Royale Serum).

  Foto: La Prairie, Guerlain

  Krém

  Další naprosto základní krok při vaší péči o pleť. Ani ten nejlepší make-up artist totiž nevykouzlí dobře vypadající look na dehydratované pleti. Bez řádné výživy se navíc mnohonásobně rychleji vytvoří vrásky. Krém je důležité vybírat podle typu vaší pleti. Zatímco suchá pleť potřebuje spíše krém hutný, ta mastnější si vystačí s jeho lehčí formou či gely. Zároveň je důležité používat odděleně denní a noční krém. Sady krémů si můžete pořídit například od značky Estée Lauder (Estée Lauder Resilience Multi-Effect, Estée Lauder Resilience Multi-Effect Night).

  Foto: Estée Lauder

  SPF

  Velmi často opomíjený krok je nanesení krému s ochranným faktorem. Představa, že před slunečními paprsky se musíte chránit jen v létě, je totiž mylná. Krémy s SPF jsou potřebné i v zimě, když je zataženo. UV záření totiž proniká vždy a přípravky s ochranným faktorem obsahují speciální filtry, které vás ochrání před jeho neblahými účinky (např. předčasné stárnutí pleti, pigmentové skvrny). Nabídku produktů proti slunci nabízí mimo jiné i značka Sensai (Silky Bronze Cellular Protective Stick) a Sisley (Super stick Solaire).

  Foto: Sensai, Sisley

  TIP: Pro identifikování správného typu vaší pleti doporučujeme navštívit odborníka, ideálně dermatologa, případně kosmetologa.

  TIP: Vaši každodenní skin care rutinu můžete zpestřit s gua sha a jade roller. Získáte navíc rozjasněný obličej a budete předcházet vzniku vrásek.

  Zdroj: YouTube, TikTok, Instagram

  Skin care. Základ perfektního make-upu

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.