I sebevíc luxusní skin care rutina vás možná časem omrzí. Přidejte do ní nový krok a vyzkoušejte masážní pomůcky gua sha nebo jade roller. Zpestří vám každodenní rituál a zároveň rozjasní obličej. Zjistěte, jak je správně používat a co vše vám kromě skvělého relaxu mohou přinést.

Masážní nástroje gua sha a jade roller sice zpopularizovaly luxusní západní značky, jejich tradice však sahá do čínské medicíny. Používat se měly především pro uvolnění napjatých svalů, a to po celém těle. Ve vaší skin care rutině je však nejvíce oceníte při aplikaci na dekolt, krk a obličej. Dokáží také uvolnit zadržovanou vodu a svým chladivým efektem zmírňuji začervenání nebo otoky. Vyrábějí se totiž z minerálů, jako je jadeit, ametyst nebo růženín.

Správnými pohyby a jejich opakováním tak v novém roce docílíte také jasnější tváře. Používání gua sha i jade rollers totiž stimuluje produkci kolagenu a kůži napíná. Především se ale jedná o zábavný způsob, jak aplikovat oblíbené sérum, nebo si zkrátka dopřát trochu relaxu po dlouhém dni. Je pak na vás, jakou z pomůcek upřednostníte. Díky svému tvaru umožňuje gua sha „jít více do hloubky“ a zatlačit na body, na které jade roller nestačí.

Jade roller je zase praktičtější a hodí se i k aplikaci například obličejových olejů. Sérum nebo olej však aplikujte před použitím jakéhokoli z masážních nástrojů. Rozhodně si nezkoušejte kůži „dřít“ na sucho. Jade roller navíc sérům pomáhá, aby se lépe vstřebaly do kůže. U obou pomůcek pak myslete na to, že hodláte relaxovat. Při jejich používání na ně proto netlačte. Mohli byste také způsobit narušení nebo podráždění pokožky. Dané pohyby pak pomalu a pravidelně opakujte.

O svého skin care pomocníka se nezapomeňte starat. Čistota je klíčová

Je pouze na vás, jaké části svého obličeje si rozhodnete namasírovat. Pozornost můžete věnovat čelisti, oblasti kolem úst a čelu. Buďte ale extra opatrní v oblasti očí. U jade roller k jejímu namasírování slouží právě menší váleček. Gua sha má na to zase uzpůsobenou horní část „srdíčka“. Více zašpičatělé části některých typů těchto nástrojů pak slouží spíše na stlačení specifických akupunkturních bodů. Rozmazlovat se masáží je pak vhodné jak při ranní, tak večerní rutině.

Je ovšem třeba, abyste se o svůj oblíbený masážní nástroj dobře starali. Umývejte ho proto mýdlem pod horkou vodou. Použít lze také sprchový gel pro miminka nebo alkohol. Rozhodně ale tento krok nepřeskakujte. Jinak si budete do pleti postupně zanášet nečistoty. Podobně si dávejte pozor také na kvalitu pomůcek. V opačném případě by se mohly časem zlomit, nebo do sebe vaše skin care produkty naopak vtahovat.

Mezi jedny z nejluxusnějších gua sha nástrojů patří například ten značky Lanshin. Navrhla ho specialistka na akupunkturu Sandra Lanshin Chiu. Strany pmůcky se od sebe proto liší, jelikož je každá určená pro jinou část obličeje. Například gua sha značky Wildling je zase vyrobený z kamene Bian. Ten se skládá z více než 40 léčivých minerálů. Luxusní skin care jistě vytvoří také gua sha značky Pink Moon nebo jade roller od Herbivore. Speciální zážitek pak nabízí značka Sacheu Beauty vyrábějící roller z nerezové oceli.

Zdroj: Byrdie, Lanshin, Pink Moon, YouTube, Instagram

Vstupte do nového roku s rozjasněnou tváří. Objevte kouzlo gua sha a jade roller

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.