More

  I sebevíc luxusní skin care rutina vás možná časem omrzí. Přidejte do ní nový krok a vyzkoušejte masážní pomůcky gua sha nebo jade roller. Zpestří vám každodenní rituál a zároveň rozjasní obličej. Zjistěte, jak je správně používat a co vše vám kromě skvělého relaxu mohou přinést.

  Masážní nástroje gua sha a jade roller sice zpopularizovaly luxusní západní značky, jejich tradice však sahá do čínské medicíny. Používat se měly především pro uvolnění napjatých svalů, a to po celém těle. Ve vaší skin care rutině je však nejvíce oceníte při aplikaci na dekolt, krk a obličej. Dokáží také uvolnit zadržovanou vodu a svým chladivým efektem zmírňuji začervenání nebo otoky. Vyrábějí se totiž z minerálů, jako je jadeit, ametyst nebo růženín.

  Správnými pohyby a jejich opakováním tak v novém roce docílíte také jasnější tváře. Používání gua sha i jade rollers totiž stimuluje produkci kolagenu a kůži napíná. Především se ale jedná o zábavný způsob, jak aplikovat oblíbené sérum, nebo si zkrátka dopřát trochu relaxu po dlouhém dni. Je pak na vás, jakou z pomůcek upřednostníte. Díky svému tvaru umožňuje gua sha „jít více do hloubky“ a zatlačit na body, na které jade roller nestačí.

  Jade roller je zase praktičtější a hodí se i k aplikaci například obličejových olejů. Sérum nebo olej však aplikujte před použitím jakéhokoli z masážních nástrojů. Rozhodně si nezkoušejte kůži „dřít“ na sucho. Jade roller navíc sérům pomáhá, aby se lépe vstřebaly do kůže. U obou pomůcek pak myslete na to, že hodláte relaxovat. Při jejich používání na ně proto netlačte. Mohli byste také způsobit narušení nebo podráždění pokožky. Dané pohyby pak pomalu a pravidelně opakujte.

  O svého skin care pomocníka se nezapomeňte starat. Čistota je klíčová

  Je pouze na vás, jaké části svého obličeje si rozhodnete namasírovat. Pozornost můžete věnovat čelisti, oblasti kolem úst a čelu. Buďte ale extra opatrní v oblasti očí. U jade roller k jejímu namasírování slouží právě menší váleček. Gua sha má na to zase uzpůsobenou horní část „srdíčka“. Více zašpičatělé části některých typů těchto nástrojů pak slouží spíše na stlačení specifických akupunkturních bodů. Rozmazlovat se masáží je pak vhodné jak při ranní, tak večerní rutině.

  Je ovšem třeba, abyste se o svůj oblíbený masážní nástroj dobře starali. Umývejte ho proto mýdlem pod horkou vodou. Použít lze také sprchový gel pro miminka nebo alkohol. Rozhodně ale tento krok nepřeskakujte. Jinak si budete do pleti postupně zanášet nečistoty. Podobně si dávejte pozor také na kvalitu pomůcek. V opačném případě by se mohly časem zlomit, nebo do sebe vaše skin care produkty naopak vtahovat.

  Mezi jedny z nejluxusnějších gua sha nástrojů patří například ten značky Lanshin. Navrhla ho specialistka na akupunkturu Sandra Lanshin Chiu. Strany pmůcky se od sebe proto liší, jelikož je každá určená pro jinou část obličeje. Například gua sha značky Wildling je zase vyrobený z kamene Bian. Ten se skládá z více než 40 léčivých minerálů. Luxusní skin care jistě vytvoří také gua sha značky Pink Moon nebo jade roller od Herbivore. Speciální zážitek pak nabízí značka Sacheu Beauty vyrábějící roller z nerezové oceli.

  Zdroj: Byrdie, Lanshin, Pink Moon, YouTube, Instagram

  Vstupte do nového roku s rozjasněnou tváří. Objevte kouzlo gua sha a jade roller

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.