Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I sebevíc luxusní skin care rutina vás možná časem omrzí. Přidejte do ní nový krok a vyzkoušejte masážní pomůcky gua sha nebo jade roller. Zpestří vám každodenní rituál a zároveň rozjasní obličej. Zjistěte, jak je správně používat a co vše vám kromě skvělého relaxu mohou přinést.

  Masážní nástroje gua sha a jade roller sice zpopularizovaly luxusní západní značky, jejich tradice však sahá do čínské medicíny. Používat se měly především pro uvolnění napjatých svalů, a to po celém těle. Ve vaší skin care rutině je však nejvíce oceníte při aplikaci na dekolt, krk a obličej. Dokáží také uvolnit zadržovanou vodu a svým chladivým efektem zmírňuji začervenání nebo otoky. Vyrábějí se totiž z minerálů, jako je jadeit, ametyst nebo růženín.

  Správnými pohyby a jejich opakováním tak v novém roce docílíte také jasnější tváře. Používání gua sha i jade rollers totiž stimuluje produkci kolagenu a kůži napíná. Především se ale jedná o zábavný způsob, jak aplikovat oblíbené sérum, nebo si zkrátka dopřát trochu relaxu po dlouhém dni. Je pak na vás, jakou z pomůcek upřednostníte. Díky svému tvaru umožňuje gua sha „jít více do hloubky“ a zatlačit na body, na které jade roller nestačí.

  Jade roller je zase praktičtější a hodí se i k aplikaci například obličejových olejů. Sérum nebo olej však aplikujte před použitím jakéhokoli z masážních nástrojů. Rozhodně si nezkoušejte kůži „dřít“ na sucho. Jade roller navíc sérům pomáhá, aby se lépe vstřebaly do kůže. U obou pomůcek pak myslete na to, že hodláte relaxovat. Při jejich používání na ně proto netlačte. Mohli byste také způsobit narušení nebo podráždění pokožky. Dané pohyby pak pomalu a pravidelně opakujte.

  O svého skin care pomocníka se nezapomeňte starat. Čistota je klíčová

  Je pouze na vás, jaké části svého obličeje si rozhodnete namasírovat. Pozornost můžete věnovat čelisti, oblasti kolem úst a čelu. Buďte ale extra opatrní v oblasti očí. U jade roller k jejímu namasírování slouží právě menší váleček. Gua sha má na to zase uzpůsobenou horní část „srdíčka“. Více zašpičatělé části některých typů těchto nástrojů pak slouží spíše na stlačení specifických akupunkturních bodů. Rozmazlovat se masáží je pak vhodné jak při ranní, tak večerní rutině.

  Je ovšem třeba, abyste se o svůj oblíbený masážní nástroj dobře starali. Umývejte ho proto mýdlem pod horkou vodou. Použít lze také sprchový gel pro miminka nebo alkohol. Rozhodně ale tento krok nepřeskakujte. Jinak si budete do pleti postupně zanášet nečistoty. Podobně si dávejte pozor také na kvalitu pomůcek. V opačném případě by se mohly časem zlomit, nebo do sebe vaše skin care produkty naopak vtahovat.

  Mezi jedny z nejluxusnějších gua sha nástrojů patří například ten značky Lanshin. Navrhla ho specialistka na akupunkturu Sandra Lanshin Chiu. Strany pmůcky se od sebe proto liší, jelikož je každá určená pro jinou část obličeje. Například gua sha značky Wildling je zase vyrobený z kamene Bian. Ten se skládá z více než 40 léčivých minerálů. Luxusní skin care jistě vytvoří také gua sha značky Pink Moon nebo jade roller od Herbivore. Speciální zážitek pak nabízí značka Sacheu Beauty vyrábějící roller z nerezové oceli.

  Zdroj: Byrdie, Lanshin, Pink Moon, YouTube, Instagram

  Vstupte do nového roku s rozjasněnou tváří. Objevte kouzlo gua sha a jade roller

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.