More

  Od 28. srpna do 2. září se v Japonsku koná Tokio týden módy, také známý jako Rakuten. Zahájil tak letošní podzimní sérii očekávaných módních přehlídek. Mottem nadcházejících dnů je otevřenost. Tu organizátoři chtějí prosazovat nejen na své akci, ale i ve světě módy.

  První týden módy podzimní sezóny bude plný přehlídek, on-line prezentací i uměleckých instalací. Akce v Tokiu si milovníci módy budou moct užít od 28. srpna do 2. září. Účastnit se ho hodlá na 50 různých značek. Z toho 35 uspořádá přehlídky „na živo“, zatímco zbylých 15 představí vlastní virtuální show. Japonský týden módy je známý pod názvem Rakuten, jelikož se tak jmenuje hlavní sponzor akce.

  Mezi další aktivity prvního týdne módy sezóny patří také sedm výstav nebo prezentace programu „od R“, který má za cíl podpořit mladé japonské značky. Očekávaného týdne módy se pak zúčastní značky jako Kanako Sakai, Tweo, Queen&Jack, Bench, Seivson nebo Cinoh. Naopak Rokubuen, Dressedundressed, Maison Alternative nebo Mintdesign se na akci objeví pouze on-line.

  V sobotu 2. září se na týdnu módy vyhlásí také výherce Tokio Fashion Awards 2024. Speciálním hostem události budou také módní značky z Filipín. Specifický je Tokio týden módy rovněž svým mottem. Organizátoři se totiž kolekce pro jaro a léto následujícího roku snaží propojit s myšlenkou „otevřenosti“. Chtějí tím odrážet současnou společnost, ve které spolu existují různé hodnoty, životní styly i úhly pohledu.

  Otevřenost týdne módy má znázorňovat módu bez hranic a překážek

  Hlavní myšlenku týdne módy proto odráží krátký film, vytvořený za pomocí umělé inteligence. Virtuální modelka v něm dramaticky vykročí pryč od předem daného mola. Znázorňovat má odchod z limitovaného prostoru do otevřeného světa. V něm totiž může móda existovat bez hranic a překážek. Zachycuje proto také naději pro vytvořené nové, světlejší a volnější éry, která vzejde ze vzájemného porozumění.

  Japonský týden módy proto jasně ukázal, že hodlá reagovat na současnou rychle se měnící dobu. Naznačuje tomu také jeho touha zahájit podzimní módní sezónu. Ještě před světovou pandemií se totiž v jejím rozvrhu nacházel až na konci, tedy za Pařížským týdnem módy. Nyní se ovšem společně s Jižní Koreou snaží zvýraznit svou pozici. Po obou městech přijde na řadu od 8. do 13. září Newyorský týden módy, následovaný tím v Madridu.

  Zdroje: Mode M, Fashion United, Fashion Network, Instagram, YouTube

  Sezónu podzimních týdnů módy zahájilo Tokio. Vyzývá k více otevřené módě

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.