Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Zákazníci luxusního zboží si v posledních měsících nákup nových módních kousků více rozmýšlejí. Za menší touhou utrácet stojí především trvající inflace, zpomalující ekonomický růst i dopady světové pandemie. Potvrdily to také nejnovější výsledky skupiny LVMH. V úterý totiž oznámila, že její prodeje v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostly o pouhá tři procenta, a to na 20 miliard eur.

  Jedná se tedy o nejpomalejší období luxusní skupiny od roku 2020. Analytici ovšem pomalejší první čtvrtletí očekávali. Zároveň oznámili, že v následujících měsících očekávají o něco rychlejší nárůst prodejů. Přesto se jedná o alarmující zprávu, která ovlivňuje také ostatní hráče módního světa. Konglomerát LVMH je totiž považován za největší skupinu luxusního průmyslu.

  Dá se tedy předpokládat, že podobné výsledky v následujících týdnech zveřejní i další módní značky. Například skupina Kering, pod kterou spadá i módní dům Gucci, už minulý měsíc zveřejnila varování. Naznačila totiž, že její prodeje v prvních třech měsících letošního roku klesly o 10 procent. Za ne příliš pozitivními výsledky pak stojí také zpomalující poptávka v Číně.

  Čínský trh se nadále potýká s problémy. LVMH se více dařilo v Evropě a USA

  Čínští zákazníci totiž nenakupují luxusní zboží v takové míře, jak se očekávalo. Důvodem jsou především trvající dopady světové ekonomie, ale také tamní problémy na trhu s nemovitostmi a nezaměstnanost mladých. Také proto se v poslední době čím dál více značek soustředí na čínský trh. Finanční ředitel LVMH Jean-Jacques Guiony pak prohlásil, že je s poptávkou v Číně „poměrně spokojený“.

  Situace v Evropě a Spojených státech amerických je ovšem o něco pozitivnější. Na tamních trzích totiž prodeje vzrostly o dvě procenta. V Asii se oproti tomu propadly o šest procent. Skupina LVMH pak nezveřejňuje výsledky svých jednotlivých značek. Naznačila však, že například Louis Vuitton nebo Loro Piana se dařilo o něco více. Naopak módní dům Dior nebo značka Tiffany & Co. zaznamenaly o něco horší výsledky.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Reuters, X, YouTube

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.