Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dovolenková sezóna začíná být v plném proudu. Proto vám dnes přinášíme přehled luxusních pop-up butiků nejen v Evropě. Co je totiž lepší než propojit nejoblíbenější období celého roku se shopaholickou posedlostí? Připravte se na nákupy v St. Tropez, East Hamptonu i na Lago di Como!

  Jacquemus – Lago di Como

  Velmi oblíbenou letní kolekci Capsule Éte, inspirovanou francouzskou riviérou, pořídíte v butiku Jacquemus na břehu opěvovaného jezera Como. Ikonické kousky ale nejsou jediné, co obchod nabízí. Porte Jacquemus si dal záležet na detailech, které jsou typické pouze pro tento butik. Často se tu setkáte s prvky, které symbolizují právě Lago di Como. Stylovější suvenýr zatím neznáme.

  Dioriviera – Hotel Beverly Hills

  Jednu z dalších oblíbených letních destinací – Los Angeles, Dior převtělil v ještě více žhavější destinaci. V hotelu Beverly Hills značka vytvořila oázu stylu. Kromě butikových kousků si zde můžete libovat v dechberoucím designu. Najdete zde stylový prostor s bazénem a lehátky. Samozřejmě vše v Dior printu. Pro letošní rok Maria Chiuri vybrala propojení jemných odstínů růžové a šedé barvy.

  Foto: Dior

  Valentino – Amalfi

  Za dalším designovým rájem se vypravíme do Amalfi. Konkrétně do hotelu Pallazo Avino, sídlícího na malebném pobřežním útesu. O atmosféru a přímořské kouzlo je tedy dokonale postaráno. Dopřát si zde můžete kolekci Escape. Za hřích stojí pestrý výběr sandálků nebo hedvábných šátků, které jsou na léto 2023 nezbytné. Dá se s nimi totiž perfektně pracovat. Jeden šátek totiž znamená minimálně pět možností nošení.

  Foto: Valentino

  Diptyque – Mykonos

  Kromě módy je z dovolené nutné dovézt i parfém či kosmetiku. Nejlepším výběrem je butik Diptyque na řeckém Mykonosu. Pop-up je situovaný do kamenné zástavby, která doslova vyvolává středomořskou náladu. Vůně, které zde lze pořídit, jsou opět exkluzivní pouze pro Mykonos pop-up store. V sedmdesátých letech právě sem jezdili zakladatelé značky a inspirovali se řeckou přírodou i atmosférou. Některé produkty tu jsou tedy doma.

  Foto: Nammos Village

  Loro Piana – St. Tropez

  Italský ráj na pobřeží Francie? I to je možné. Loro Piana přenesla italskou řemeslnou dokonalost a nejexkluzivnější materiály na světě do svého exkluzivního plážového klubu La Réserve à la Plage ve francouzském Saint Tropez. V pop-up store pořídíte primárně kousky z kolekce Summer Resort 2023. Kromě toho nabízí i na sekci Home Interior. Suvenýrem z vaší dovolené se tak může stát i designový kousek do domácnosti. Mezi nejoblíbenější objekty patří vonné svíčky, které jsou vhodné i jako dárek.

  Foto: Loro Piana

  Zdroj: Loro Piana, Dior, Nammos Village, Valentino, Instagram

  Foto:Dior

  Propojení luxusu, sofistikovanosti a letní obsese. Vychutnejte si dovolenou s nákupem v exkluzivních pop-up buticích

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.