Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.

  Do módní elity se dostal ihned po skončení studií. Postaral se o to gigant LVMH. Každoročně totiž vybírá ty nejlepší módní studenty, kteří se díky ocenění stávají módními návrháři dalších generací. Koncern zaštiťuje jejich další výuku a těm nejlepším dokonce poskytne místo u svých módních domů. Peter se tedy propracoval až do dílen renomované značky Céline pod vedením populární Phoebe Philo.

  Umírněné a zároveň odvážené, poutavé a stále nositelné. Oba módní domy Do podepsal stejným výrazem

  Debutovou přehlídkou pro značku Helmut Lang byla aktuální kolekce pro jaro a léto 2024. Poprvé tak můžete u tohoto domu nakupovat v podání Peter Do. Novou kapitolu designér otevřel s archivními prvky a inspirativním odkazem samotného Helmuta, který svou značku opustil již před necelými dvaceti lety.

  Zdroj: Helmut Lang

  Lang své modely většinou stylizoval do rušného městského popředí a byl prvním návrhářem, který umístil reklamu na typické americké žluté taxíky. Proto show netradičně otevřela citace básníka Ocean Vuong, který v ní pojednává o queer svobodě, kterou jsou schopna poskytnout auta či taxi. Podle jeho básně jste v autě tím, kým chcete být. Jinými slovy máte pocit, že vás nikdo nevidí. Proto se na oblecích objevily žluté pruhy, které evokovaly jízdu po Manhattanu.

  Zdroj: Helmut Lang

  Ještě tradičnější Langovu tvorbu Do předvedl v kolekci pro následující podzim a zimu. Typické archivní prvky, jakou jsou dokonale střižené kostýmky, saka či komplety okořenil o moderní nadhled. V podstatě touto kolekcí ukázal, jak vypadá moderní vysoké krejčovství.

  Identický výraz, avšak v jiné dimenzi. Pro svou značku je Do inspirací sám sobě

  Pokud srovnáme samotnou značku Peter Do s domem Helmut Lang, zjistíme, že střihy i siluety jsou si více než podobné. Obě značky vychází z dokonalého a propracovaného šití, přičemž se každá z nich pohybuje v zcela rozdílném vesmíru. Kolekci kterou Peter předvedl v Paříži, spíše odráží evropskou módní kulturu, které na zajímavosti dodávají jeho asijské kořeny. Takovým příkladem jsou pánské modely s vystřiženými zády a masivními podpatky.

  Peter před svou poslední přehlídkou byl k popisu své kolekce velmi strohý. Se zdravým sebevědomím vzkázal, že má jeho prezentace hovořit sama za sebe, čímž přilákal ještě více pozornosti než doposud. Krejčovství je tu opět hlavní složkou celé jeho tvorby, zaměřuje se na neutrální barvy a klade důraz na symetrii i atypické prvky. Jeho odkaz odolává rychlým trendům a jako jeden z mála designérů se zaměřuje primárně na precizní zpracování, ve kterém spočívá jeho úspěch. Za to vše děkuje módnímu domu Céline, kde se naučil veškeré netradiční techniky šití.

  Zdroje: Instagram, WWD, Hypebeast

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.