Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Spolu s jarem nastává čas na plánování letních dovolených. Pokud letos toužíte po o něco neobvyklejším zážitku, doporučujeme spojit relax se zajímavým sportem. Jedním z nich je i surfování, které vás zláká nejen svou divokostí, ale také příležitostí vychutnat si naplno pobřežní surfařská městečka.

  Portugalsko je surfařskou klasikou. Užijte si nejlepší vlny, gastronomii i turistiku

  Jednoznačně nejlepším místem na surfování v Evropě je Portugalsko. Důvodem je především tamní rozmanitá nabídka surfařských kempů a vln, které rády přivítají absolutní začátečníky i zkušené profíky. Kromě toho se ale jedná o stát vyhlášený svou dech beroucí přírodou a nezapomenutelnou gastronomií, zaručující jedinečný zážitek.

  Zdroj: Surf Castle

  Portugalská pobřežní městečka jsou navíc poměrně cenově dostupnou možností. Surfování si můžete vychutnat blízko Porta i Lisabonu. Mezi další známá města patří také Peniche, Ericeira nebo Algarve. Roztomilý, ale přesto luxusní nocleh pak nabízí například hotel Surf Castle, nacházející se v Peniche – Baleal.

  Všestrannou dovolenou zaručí Kostarika. Čeká na vás průzračná voda, lekce jógy i trek pralesem

  O něco exotičtější volbu představuje dovolená na Kostarice. Perfektním městečkem pro surfování je například Santa Teresa. Nabízí nejen jedny z nejlepších surfařských hot spotů, ale také výborných jógových pobytů. Tamní pláže a průhledná voda jsou pak perfektní jak pro úplné začátečníky, tak o něco pokročilejší surfařské nadšence.

  Zdroj: House of Somos

  Santa Teresa je tedy skvělou variantou i proto, že vám dovoluje užít si také další dobrodružné aktivity, jako jsou výlety do pralesu nebo nedalekých vesniček Mal Pais nebo Manzanillo. Ubytovat se pak můžete například v resortu House of Somos, který nabízí klasické pokoje, ale i campingové vany s o něco dobrodružnějším nádechem.

  Nezapomenutelnou dovolenou zaručí také Bali. Jedná se o skvělé místo, kde vylepšit základní znalosti

  V případě, že už se v surfování trochu vyznáte, bude se vám zamlouvat dovolená na ostrově Bali. Užít si ho sice mohou díky široké variaci vln i začátečníci, o trochu zkušenější surfaři budou mít ovšem větší výběr. Vyzkoušet totiž budou moct hned několik, od sebe ne příliš daleko vzdálených, surfařských „hot spotů“.

  Zdroj: Kima Surf

  Jedním z nejlepších míst pro váš pobyt je pak městečko Canggu. Není totiž příliš zalidněné a ukrývá řadu jedinečných kaváren, barů i nočních klubů. Luxusní, ale stále útulné ubytování pak nabízí například resort Kima Surf, ve kterém si užijete také dávku jógy nebo fitness. Suchá sezóna na Bali pak trvá od dubna do konce října.

  Surfařské nebe ukrývá jihozápad Francie. Vyražte do roztomilého městečka Hossegor

  Pokud chcete zůstat v Evropě, čeká na vás také surfařské nebe s názvem Hossegor. Jedná se o městečko ležící na jihozápadě Francie. Tamní region totiž rovněž ukrývá jedny z nejlepších surfařských pláží. Mezi další z nich patří například Mimizan-Page nebo Biarritz. Rovněž se navíc jedná o místa, která ocení jak začátečníci, tak profesionálové.

  Zdroj: Southwest Surf House

  V městečku Hossegor najdete jak perfektní pláže, tak řadu barů, restaurací a kaváren. Kousek od něj se nachází další skvost jménem Capbreton. Jedná se o město, které ocení především ti z vás prahnoucích po větším tichu a luxusu. Pokud jste milovníky road tripů, pak vás jistě potěší, že si snadno můžete udělat výlet do španělského města San Sebastian.

  Zdroje: Book Surf Camps, Surf Holidays

  Připravte se na pořádné vlny. Užijte si dovolenou v surfařských hot spotech

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.