Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nikdy není dostatečně brzo na to začít se připravovat na sluncem nasycené letní dny. Není nic horšího než shánět na poslední chvíli vysněné kousky, ve kterých si sami sebe představujete na vytoužené dovolené. Také proto už jsou nyní známé letošní trendy plavkového světa. V létě roku 2024 zazáříte především ve výrazných a neobvyklých plavkách.

  Nemusíte odhalit celé tělo. Okouzlíte i jednodílným kouskem s vykrojenými zády

  Hledáte na letošní dovolenou nové sexy plavky, ale netoužíte po tom, obléknout se do mini trojúhelníkových bikin? Pak vám letošní trendy hrají do karet. Na oblibě totiž narůstají jednodílné modely, vyznačující se vykrojenými zády. Je pak už jen na vás, jestli je zkombinujete i s hlubokým výstřihem, nebo zvolíte jednodušší variantu. Také ta ovšem může zaujmout, například pestrými barvami.

  Zdroj: Yves Saint Laurent, Missoni

  Pláži vládne retro nostalgie. Zaujměte minimalistickým kouskem s nezvyklým materiálem

  Poměrně snadno lze ovšem letos ozvláštnit i jednodílné plavky bez výrazných průstřihů nebo volných zad. Populární jsou totiž kousky inspirované retro stylem. Vyznačují se nezvyklým vzhledem připomínajícím pomačkaný krepový papír. Na sociálních sítích se o jejich oblibu už loni postarala značka plavek Hunza G. Letos se ovšem klub fanoušků „texturovaných“ plavek ještě rozšiřuje.

  Zdroj: Hunza G, Mango

  Nejvyšším příčkám i nadále kralují klasické trojúhelníčky. Nechybí ani v šatníku Hailey Bieber

  Snad nejvíce klasickým střihem bikin jsou typické trojúhelníčky, propojené jednoduchou šňůrkou. Také proto jsou trendy už několik let za sebou. Jejich popularitu pak i letos potvrdila například modelka Hailey Bieber. Inspirovat se můžete například její volbou zajímavé barevné kombinace. I když se dá tento model plavek považovat za mírně nepraktický, pravdou je, že zaručí téměř dokonalé opálení.

  Nebojte se na sebe přitáhnout pozornost. Zaručí ji barva letošní sezóny, tedy zářivě rudá

  Perfektní plavecký outfit pak nemusí spočívat pouze ve střihu nebo textuře plavek. Váš vybraný model se může stát hitem také díky pečlivě vybranému odstínu. Letos na plážích zazáříte s jasně rudou barvou. Z loňských módních přehlídek se totiž prodrala až do světa trendy plavek. Skvělou jednodílnou variantu pak nabízí například módní dům Versace. Klasické bikini zase hledejte u Loro Piana.

  Zdroj: Versace, Loro Piana

  Mob wife trend pronikl i do plavek. Zaujměte drzým zvířecím potiskem

  Takzvaný mob wife trend zahltil začátkem roku sociální sítě jako Instagram nebo TikTok. Vliv oblíbeného stylu lze ovšem pozorovat také ve světě plavek. Vyznačuje se totiž kousky, stereotypně spojovanými s manželkami mafiánů. Pokud tedy do této estetiky spadají nějaké bikiny, pak jsou to zcela jistě ty s „divokými“ zvířecími potisky.

  Zdroj: Mikoh, Ark Swimwear

  Zdroje: Instagram, Who What Wear, The Zoe Report

  Připravte se na léto včas. Inspirujte se trendy plavkami pro rok 2024

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.