More

  Také již ztrácíte přehled o nejnovějších kosmetických trendech, přičemž každý další zní ještě chutněji než ten předchozí? Svět krásy momentálně žije v opojném oparu trendů inspirovaných potravinami nebo jídlem. Odstartovala to Hailey Bieber v roce 2022 svou manikúrou à la glazovaný donut a v současné době zažívají popularitu pojmy jako matcha-latté make-up nebo chai-latté nehty. Přinášíme vám přehled těch nejoblíbenějších a nejchutnějších, které jsou na podzim jako stvořené!

  Medové rty

  Tento trend je rozhodně nejsladší ze všech! Vznikl na TikToku a jeho hlavním cílem je vykouzlit na rtech krásný zlatavý a medový odstín. Skvělé je, že celý proces zabere jen pár minut a stačí k němu tři produkty. Barvu tekutého zlata získáte díky zlatému očnímu stínu. Ten aplikujete na horní okraj rtů, do oblasti tzv. Amorova luku, a do samotného středu. Poté rty obtáhnete tužkou v neutrálních odstínech, které se podobají přirozené barvě vašich rtů. Třešničkou na dortu je lesk na rty nebo olejíček.

  Zdroj: Mac Cosmetics, Nars Cosmetics, Gisou

  Chai-latté manikúra

  Tato svěží manikúra z první řady newyorského týdne módy vznikla překvapivě daleko za hranicemi TikToku. Tentokrát se na vlnu „jedlých“ trendů naladila Jennifer Lopez. V rámci příprav na přehlídku značky Coach jí hvězdný manikér Tom Bachik vytvořil na nehtech neutrální odstín s velmi decentním světle fialovým nádechem. Stačilo do instagramového příspěvku dát popisek „Chai Latte Chic“ a nový trend byl na světě. Celý look můžete dokonale napodobit. Bachik použil produkty od značky Aprés Nail. Základem jsou jejich press-on nehty ve tvaru Maisie Stilleto, pak už stačí jen smíchat odstíny Chai Latte a Sebastian’s Spots. Samozřejmě nezapomeňte nehty důkladně připravit a ošetřit.

  Zdroj: Aprés Nail

  Barva na vlasy v odstínu skořicového sušenkového másla

  V polovině srpna Hailey Bieber debutovala s novou podzimní barvou vlasů. O její profesionální provedení se postaral hvězdný kolorista Matt Rez, mezi jehož klientky patří Adele, Florence Pugh nebo Kendall Jenner. Pro Bieber namíchal speciální odstín skutečně inspirovaný sušenkovým máslem a karamelovými tóny s měděnými odlesky. Neexistuje tedy přesně jedna jediná barva, kterou by bylo možné použít pro napodobení. Rez však doporučuje požádat v salonu o melíry a přechody, které jsou o odstín nebo dva světlejší než barva u kořínků. Na barevné paletě je vhodné volit tmavě zlaté a světle hnědé odstíny se špetkou měděných odlesků.

  Latté make-up

  Od poloviny léta vládne světu líčení inspirované kávovým nápojem. Na svědomí ho má samozřejmě Hailey Bieber. Díky bronzeru jako jednomu z klíčových prvků je na léto ideální. Tím to však ještě nekončí. Teplé hnědé a zlatavé tóny jsou bezpochyby spojeny i s podzimním obdobím, díky čemuž má tento look potenciál stát se vedoucím trendem i v nadcházející sezóně. Návod na latté make-up spolu s konkrétními produkty jsme sepsali během léta.

  Zdroje: Allure, Glamour, Highsnobiety, Byrdie

  Podzimní beauty trendy inspirované jídlem: Když krása získává příchuť

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.