Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Podzim je jako závoj melancholie. Pokrývá krajiny zlatavým listím a vzdálenými odrazy západu slunce. Ve světě koktejlů se toto roční období otevírá království bohatých a hlubokých chutí, kde každý doušek odhaluje sofistikované vrstvy.

  Koktejly nejsou jen nápoje, jsou to umělecká díla, která nás zvou k oslavě okamžiku. V chladných podzimních večerech, kdy světlo svíček tančí na stěnách, se line vzduchem útěcha z každé kapky. Oslavte podzim s koktejlem v ruce a ponořte se do jeho tajemných nuancí, které vás zahřejí na těle i na duchu.

  Smoke signal

  Žádný seznam podzimních koktejlů by neměl postrádat klasiku Negroni. Tento koktejl je jeho zemitou variací. Základem je Mezcal Reposado, vermut nahrazuje kombinace třešňového vína a kávového likéru. Směs je kouřová a sladká zároveň. Nejlépe jí sluší staromódní sklenice s velkou kostkou ledu.

  Recept:

  • 30 ml Ilegal Mezcal Reposado
  • 30 ml Campari
  • 15 ml třešňového vína Visciolata del Cardinale
  • 10 ml kávového likéru
  • 5 ml Laphroaig Whisky
  • 3 kapky Angostura bitteru

  Do míchací sklenice dejte led. Přidejte mezcal, whisky a Campari. Přilijte kávový likér a třešňové víno. Důkladně promíchejte, dokud se ingredience nespojí. Nápoj přelijte do sklenice na Old Fashioned, ozdobte sušeným pomerančem a třešní.

  Foto: Amaranto Bar

  Rémy Sidecar

  Snadno připravitelný, a přitom sofistikovaný koktejl Rémy Sidecar je rafinovaný drink, jako dělaný pro podzimní sezonu. Jednoduchá kombinace Rémy Martin 1738 Accord Royal, Cointreau a čerstvé citronové šťávy přináší svěží chuť. 

  Recept:

  • 30 ml Rémy Martin 1738 Accord Royal
  • 20 ml Cointreau
  • 10 ml citronové šťávy

  Smíchejte ingredience v shakeru s ledem, protřepejte, přeceďte a podávejte v klasické sklenici typu coupe nebo martini. Nakonec nezapomeňte ozdobit plátkem citronové kůry.

  Espresso Martini

  Udělejte dojem na všechny své přátele závislé na kofeinu tím, že jim připravíte tento koktejl. Ačkoli můžete použít téměř jakýkoli alkohol, tato verze Espresso Martini používá místo vodky koňak.

  Recept:

  • 45 ml Rémy Martin 1738
  • 30 ml espressa
  • 15 ml kávového likéru
  • 15 ml cukrového sirupu

  Všechny ingredience smíchejte a dobře protřepejte v shakeru s ledem. Poté dvakrát přeceďte. Koktejl podávaný v martini sklenici nezapomeňte ozdobit kávovými zrnky.

  Foto: Unsplash

  Chamomile Bee’s Knees

  Je to koktejl, co vám připomene chryzantémy kvetoucí na podzim. Gin s heřmánkem se mísí s vodou z pomerančových květů, medem a grepem, což nápoji dodává jemnou květinovou sladkost. Trocha citronové šťávy zase doplní pikantní štiplavost.

  Recept:

  • 60 ml Chamomile ginu
  • 10 ml vody z pomerančových květů
  • 10 ml medu
  • 45 ml grapefruitové šťávy
  • 15 ml citronové šťávy

  Všechny ingredience dejte do míchací sklenice naplněné ledem. Zamíchejte a přelijte do vybrané sklenice s velkou kostkou ledu. Ozdobit ho můžete sušenými květy heřmánku.

  French 75

  Lehkých koktejlů s šumivým vínem nikdy není dost. Většinou se do nich používají likéry, ale tento obsahuje gin. French 75 je sofistikovaný a osvěžující, populární se stal díky hollywoodské filmové klasice Casablanca, kde Humphrey Bogart a Ingrid Bergman pravidelně popíjeli tento koktejl v nočním klubu.

  Recept:

  • 30 ml Xoriguer Ginu
  • 10 ml cukrového sirupu
  • 10 ml citronové šťávy
  • 80 ml šumivého vína

  French 75 spadá mezi míchané drinky s ginem, proto na něj potřebujete shaker. Ten naplňte ledem a odměřte do něj všechny suroviny kromě šumivého vína a důkladně protřepejte. Přes sítko přeceďte do skleničky a dolijte šumivým vínem. Opatrně lehce promíchejte barovou lžičkou, ať vám neutečou bubliny. Ozdobte citronovou kůrou a podávejte.

  Zdroje: La Patiala, Gentleman’s Journal, Wion

  Podzim v objetí 5 luxusních koktejlů. Napijte se, zahřejte se, vychutnávejte

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.