More

  Pro lidi je přirozené, že prahnou po tom nejlepším z nejlepšího. A přesně na této myšlence je postavený recept na nejdražší mocktail světa. Představte si ty nejvymazlenější ingredience, co existují, popadněte šejkr a umíchejte si s námi ten nejvíc světový drink. Cheers!

  Seznamte se s mocktaily

  Mocktaily mají svůj původ v Americe, ale čím dál častěji se s tímto pojmem setkáváme i u nás. Jediný rozdíl mezi mocktailem a cocktailem je, že mocktail neobsahuje ani kapku alkoholu. V zásadě se však jedná o lahodné pití, ke všemu bez výčitek. Zkrátka ideální začít jeho kouzlo objevovat právě na takzvaný suchý únor, který vaše játra hodí zpátky do rovnováhy.

  Někdo by mohl namítat, že bez alkoholu stařeného ve speciálních sudech, s letitou historií a dalších podobných vychytávek nikoho neohromíte. Proto vzniknul superdrahý mocktail složený ze surovin, ze kterých se zamotá hlava i milionáři. Až si zkontrolujete stav svého účtu, můžete se s námi pustit do nealkoholické variace drinku známého pod názvem Espresso Martini.

  Foto: Pexels/Boys In Bristol Photohraphy

  Jedinečné suroviny pro jedinečný drink

  Na tradiční Espresso Martini potřebujete obvykle vodku, kávový likér, silné espresso, sirup a led. Na milionový mocktail potřebujete následující:

  Voda: Lidské tělo je z 60% tvořené vodou, a proto dá rozum, že čím kvalitnější životodárnou tekutinu si dopřáváme, tím lépe. Jestliže existuje diamant mezi balenými vodami, pak by to byla právě Bling H20, která pochází z pramenů v pohoří Palomar v jižní Kalifornii. Trvá 10 až 125 let, než se voda dostane k tomuto podzemnímu prameni, takže je doslova filtrovaná přírodou. Lahev o objemu 750 ml stojí 40 USD. Samozřejmě pokud se vám to zdá levné, můžete si koupit speciální edici posetou deseti tisíci krystaly Swarovski za 2 700 USD.

  Káva: Cibetky nejsou zdaleka jediná zvířátka, v jejichž trávicím traktu udělají enzymy při výrobě luxusní kávy své. Na Black Ivory Coffee jsou zapotřebí sloni. Počáteční proces zpracování této kávy rovněž spočívá v tom, že sloni zkonzumují kávové třešně, které následně vyloučí a další postup už si dovedete představit. Nakolik je to šílená představa, jedná se údajně o nejlahodnější kávu, jakou si můžete ke svému rannímu rituálu dopřát a tudíž šlape cibetkovému Kopi Luwak na paty. Cena za 56 g je 130 USD.

  Mléko: Kravské mléko by bylo pro tak drahý drink příliš fádní. Navíc obsahuje o mnoho víc laktózy a alergenů než třeba mléko velbloudí. 30 ml za 5 dolarů z něj činí delikátně krémovou ingredienci.

  Sladidlo: Představte si lásku a péči, jakou vinaři na Moravě věnují svým bobulím. Se stejným zápalem přistupují včelaři na Novém Zélandu k výrobě manukového medu, odkud pochází ten nejlepší, originální. Na českém trhu seženete 250 g od cca 800 korun, ale peníze teď jsou to poslední, na co bychom se v našem článku ohlíželi.

  Ozdoba: Koktejl bez ozdoby by nebyl koktejl, platí to i v případě mocktailu. V pohádce Byl jednou jeden král platilo, že sůl je nad zlato. Možná to je tím, že ještě neznali jedlé zlato. Jedná se o skutečný drahý kov ve své čisté podobě, který je slisovaný na tloušťku nejtenčího papíru. Je sice pravda, že po chuťové stránce nic nečekejte. Jak ho pozřete, tak ho zase (bez následků) vyloučíte, ale těžko si asi dovedete představit luxusnější blyštivou ozdobu, která tak dobře symbolizuje bohatství. 500 mg stojí 3 500 korun.

  K zakousnutí: Nadmíru chutná tečka dotáhne tento šperk ve sklenici k dokonalosti. La Madeline au Truffe je čokoládový lanýž toho hoden. Uvnitř čokoládového pouzdra se totiž ukrývá černý neboli perigordský lanýž. Je potřeba ještě jmenovat další suroviny? Za jednu pralinku o velikosti do deseti centimetrů si připravte 250 USD.

  Až obstaráte všechny suroviny, čeká vás ta lehčí část. Za použití Black Ivory Coffee a vody Bling H20 uvaříte silné espresso. To smícháte s velbloudím mlékem a manukovým medem. V šejkru s ledem pořádně protřepete a napěníte. Do sklenice vhodné na martini skrze sítko nalijte nápoj, posypejte plátky jedlého zlata a ozdobte kouskem čokoládového lanýže, případně přikusujte za pití tohoto mocktailu pro boháče.

  Foto: Mocktail

  Připravte si šekové knížky

  Suroviny jsou to vesměs všechny špičkové a kvalitní, místy až neuvěřitelné. Je tedy na čase vám vystavit účtenku. Sedíte? Jedna sklenička vás vyjde od 7 500 korun výš. Nákladné, ale co byste také od milionového mocktailu čekali. Na druhou stranu, víte, jak se to říká: Peníze budou, my nebudem.”

  Zdroj: Mocktail

  Suchý únor? Přečkejte ho ve společnosti milionového mocktailu

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.