Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského pánského týdne módy se mohou těšit na řadu show, prezentací, událostí i party. Nejočekávanější je ovšem hned první přehlídka týdne, kterou Pharrell Williams zahájí svou tvorbu v čele Louis Vuitton.

  Od úterý 20. do neděle 25. června uchvátí Paříž nejnovější pánské kolekce pro jaro 2024. Zároveň návštěvníky týdne módy čeká nespočet doprovodných akcí, otevírání nových poboček luxusních obchodů nebo stylové after-party. Očekávanou událost v úterý večer navíc zahájí jedna z nejdůležitějších přehlídek letošního roku. Stane se jí show Pharrell Williams, která zároveň představuje jeho premiéru v čele Louis Vuitton.

  V únoru letošního roku totiž značka oznámila, že slavný zpěvák v pozici kreativního ředitele nahradí Virgil Abloh. Společnost ovšem prozatím neprozradila, jakým směrem návrhy Williamse společnost posunou. Jedinou nápovědu nabízí barevné tašky Speedy, které se v červené, zelené a žluté objevily na první kampani nejnovější pánské řady Louis Vuitton. Nečekaně je představila těhotná zpěvačka Rihanna. Fotografii pak na svém Instagramu sdílel samotný Pharrell.

  Můžeme proto alespoň předpokládat, že na jeho přehlídku nenastoupí modelové v minimalistických outfitech nevýrazných barev. Přehlídka Louis Vuitton ovšem zdaleka není jedinou show, na kterou se milovníci módy v Paříži zaměří. Týden módy má totiž představit na 80 značek, 38 prezentací a 42 módních přehlídek. Ty pak v úterý doplní také kolektivní show od absolventů Institut Français de la Mode. Chybět tak nebudou ani ikonické značky jako Dior, Hermès, Givenchy, Loewe nebo Kenzo.

  Saint Laurent tentokrát Paříž vynechá, kolekci představil už v Berlíně

  Chybět bude na pánském týdnu módy z obvyklých účastníků pouze značka Maison Margiela, která se připravuje na dámskou verzi přehlídek. Společnost Saint Laurent zase svou pánskou kolekci předvedla už začátkem června v Berlíně. Místo nich se v Paříži objeví několik nových jmen. Patří mezi ně například Burc Akyol, tedy vítěz letošního LVMH ocenění. Návrhář a syn tureckého krejčího vystudoval prestižní Institut Français de la Mode a pracoval pro módní domy jako Dior nebo Balenciaga.

  Kromě něj svou kolekci na Pařížském pánském týdnu módy poprvé představí také značka Koché. Řadu módních show pak v neděli 25. června uzavře Ludovic de Saint Sernin. V pondělí milovníky módy čeká už jen speciální show Jacquemus pořádaná ve Versailles. Návštěvníci pánského týdne módy pak v jednotlivých dnech mohou po náročném programu zavítat také na luxusní after-shows organizované Kenzo, Louboutin, Acne Studios, Bluemarbel nebo Highsnobiety.

  Zdroj: Fashion Network, Fashionista, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Pařížskému pánskému týdnu módy bude vévodit Pharrell Williams v čele Louis Vuitton

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.