Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  Značka Marni představila kolekci nasycenou barvami, nezvyklými texturami i květinovými vzory

  Kreativní ředitel Marni Francesco Risso se při vytváření nejnovější kolekce nechal inspirovat květinami. Do jednotlivých návrhů proto vetkal nejen jejich pestré barvy, ale přizpůsobil jim také textury. Na molu se proto objevily i šaty s třpytivými napodobeninami jarních květů. Kromě toho Risso do přehlídky zakomponoval své klasické vzory, tedy proužky a kostky. Umístil je například na dlouhé trenčkoty nebo krátké mini šaty. V Paříži pak společnost svou show prezentovala poprvé.

  Pestrosti se nebál ani Rahul Mishra. Jeho kolekce zachytila vzduch, oheň, zemi a vodu

  Podobně barevnou kolekci odhalil také indický návrhář Rahul Mishra. Zářivými návrhy chtěl odkázat především na řemeslné tradice své země. Zároveň ale do návrhů zakomponoval svůj projekt s názvem Afew. Jedná se o akronym čtyř elementů, tedy vzduchu, ohně, země a vody. Návrhům ovšem nechyběl ani návrhářův tradiční rukopis, tedy různé výšivky, volánky nebo třpytivé kamínky. Jednalo se navíc o jeho první ready-to-wear řadu od roku 2020, kdy od konceptu kvůli světové pandemii odstoupil.

  Dries Van Noted dokázal, že jednoduchost nudit nemusí. Odhalil nečekanou eklektickou kolekci

  Belgický návrhář Dries Van Noten ve své jarní kolekci učinil z jednoduchých a klasických návrhů nové a trendy kousky. Rozhodl se je totiž obnovit pomocí eklektického přístupu. „Prozkoumali jsme věci, které jsou, co se týče materiálu, dost jednoduché – chino kalhoty, džíny, rugby košile. Proměnili jsme je ale v něco překrouceného a lepšího,“ okomentoval svůj nápad Van Noten. Ve svých návrzích rovněž už tradičně propojil maskulinní a ženské prvky.

  Zdroj: Reuters

  Dlouhý trenčkot například doplnil o volnou midi sukni s nízkým pasem a pruhovanou podprsenkou. Krátké šortky zase umně zkombinoval s oversized sakem. Kromě toho představil Van Noten elegantní košilové pruhované šaty nebo „rugby“ pruhované košile se sukněmi posetými flitry. Inspirovat se nechal také dalšími sportovními prvky, které převzal z tenisu nebo kriketu. V některých návrzích pak jasně odkazoval také na koupací kostýmky ze začátku 20. století.

  Značka Courrèges zahalila své modelky do minimalismu. Nabídla asymetrické a elegantní kousky

  Návštěvníky přehlídky Courrèges čekalo na konci černého tunelu, kterým se k molu vcházelo, minimalistické překvapení. Prostory show byly totiž zářivě bílé a na zemi byl rozsetý písek stejné barvy. Atmosféra tak odrážela samotnou kolekci. Ta totiž obsahovala především minimalistické, asymetrické a elegantní kousky. Až na pár výjimek byly návrhy extra krátkého střihu a vyhotovené v bílé, béžové nebo šedé barvě.

  Zdroje: Fashionista, Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.