Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský týden pánské módy se pomalu blíží ke konci. Minulý týden ovšem své nejnovější kolekce stihly představit také známé módní značky, jako je Loewe, Valentino, Kenzo nebo Hermès. I když se každá z nich soustředí na jiné klíčové prvky, spojuje je jeden společný cíl. Společně totiž usilují o to, najít význam nové moderní maskulinity.

  Valentino usiluje o prolomení společenských konvencí. Za zbraň si zvolil barvy

  Svou nejnovější kolekci představil koncem minulého týdne také návrhář Pierpaolo Piccioli. Jednalo se přitom o jeho první pánskou kolekci pro módní dům Valentino po čtyřech letech. Přehlídka mu tak nabídla skvělou příležitost k reflexi současného významu moderní maskulinity. Ke svému rozjímání si pak návrhář přizval na pomoc barvy.

  Většina jeho nové řady byla totiž ponořená do modré barvy, která je s maskulinitou často spojovaná. V očích slavného návrháře ovšem symbolizuje také svobodu. Pro hlubší konverzaci pak proti sobě Piccioli postavil výrazné odstíny, jako růžovou, zelenou nebo oranžovou, a typicky pánské obleky nebo dlouhé elegantní kabáty.

  Zdroj: Reuters

  Loewe se nebojí experimentů. Jonathan Anderson pronikl do hlubin umění

  O něco experimentálnější chápání současné maskulinity pak představila módní značka Loewe. Návrhář Jonathan Anderson se totiž nebál pohrát si nejen se střihy, ale také barvami svých návrhů. Vytvořil proto směs kousků, které se do sebe nenápadně proplétají. Džíny tak zdobila například jen čtvrtina pásku, vykukující zpoza krátké bundy.

  Sportovní ponožky zase návrhář pevně propojil s ladícími teniskami. Kromě toho prolnul kolekci výraznými barvami, bez pochyby inspirovanými tvorbou amerického umělce Richarda Hawkinse. Jeho obrazy totiž zdobily jinak bílé zdi luxusního mola. Anderson tedy vytvořil mix umění, sportu i samotné módy.

  Hermès nechal do svých kolekcí proniknout sport. Smísil ho se svou elegancí

  Inspirace sportem pak neminula ani další z luxusních módních značek, představujících své kolekce na Pařížském týdnu módy. Návrhářka Veronique Nichanian, stojící v čele módního domu Hermès, totiž představila kousky propojující sport a klasickou pařížskou eleganci. Sama přitom svou nejnovější kolekci definovala jako „dandy-chic“.

  Její součástí byly například kabáty do deště, sportovní bundy s velkými kapsami i polovičním zipem nebo teplé sportovní vesty. Doplňovaly ovšem elegantní kožené i klasické bavlněné kalhoty, lesklé lakýrky a velké kožené cestovní tašky. Hermès rovněž využil čím dál více oblíbené barvy, jako je citrínová nebo olivová.

  Módní dům Kenzo popustil uzdu své fantazie. Oslavil inovaci i kulturní diverzitu

  Nejnovější kolekci značky Kenzo lze nejjednodušeji definovat jako ódu na protiklady. Japonský módní návrhář Nigo se totiž rozhodl vytvořit mix proti sobě stojících prvků. Chtěl tím především vzdát hold inovaci i kulturní diverzitě. Smíchal proto například elementy vlastní pro japonské kulturní dědictví se západními vlivy.

  Kromě toho se pustil také do kombinace historických a futuristických prvků. Pohrál si například s tradičními japonskými kimony a snovými sci-fi uniformami. Výsledkem je tak třeba kabát ve tvaru kimona, doplněný o kapuci jako stvořenou pro vesmírného hrdinu. Dalším příkladem jsou plisované šaty připomínající bojový plášť.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Fucking Young, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Hermès

  Paříž přivítala další kolekce. Loewe, Valentino, Kenzo a Hermès hledají význam moderní maskulinity

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.