Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský týden pánské módy se pomalu blíží ke konci. Minulý týden ovšem své nejnovější kolekce stihly představit také známé módní značky, jako je Loewe, Valentino, Kenzo nebo Hermès. I když se každá z nich soustředí na jiné klíčové prvky, spojuje je jeden společný cíl. Společně totiž usilují o to, najít význam nové moderní maskulinity.

  Valentino usiluje o prolomení společenských konvencí. Za zbraň si zvolil barvy

  Svou nejnovější kolekci představil koncem minulého týdne také návrhář Pierpaolo Piccioli. Jednalo se přitom o jeho první pánskou kolekci pro módní dům Valentino po čtyřech letech. Přehlídka mu tak nabídla skvělou příležitost k reflexi současného významu moderní maskulinity. Ke svému rozjímání si pak návrhář přizval na pomoc barvy.

  Většina jeho nové řady byla totiž ponořená do modré barvy, která je s maskulinitou často spojovaná. V očích slavného návrháře ovšem symbolizuje také svobodu. Pro hlubší konverzaci pak proti sobě Piccioli postavil výrazné odstíny, jako růžovou, zelenou nebo oranžovou, a typicky pánské obleky nebo dlouhé elegantní kabáty.

  Zdroj: Reuters

  Loewe se nebojí experimentů. Jonathan Anderson pronikl do hlubin umění

  O něco experimentálnější chápání současné maskulinity pak představila módní značka Loewe. Návrhář Jonathan Anderson se totiž nebál pohrát si nejen se střihy, ale také barvami svých návrhů. Vytvořil proto směs kousků, které se do sebe nenápadně proplétají. Džíny tak zdobila například jen čtvrtina pásku, vykukující zpoza krátké bundy.

  Sportovní ponožky zase návrhář pevně propojil s ladícími teniskami. Kromě toho prolnul kolekci výraznými barvami, bez pochyby inspirovanými tvorbou amerického umělce Richarda Hawkinse. Jeho obrazy totiž zdobily jinak bílé zdi luxusního mola. Anderson tedy vytvořil mix umění, sportu i samotné módy.

  Hermès nechal do svých kolekcí proniknout sport. Smísil ho se svou elegancí

  Inspirace sportem pak neminula ani další z luxusních módních značek, představujících své kolekce na Pařížském týdnu módy. Návrhářka Veronique Nichanian, stojící v čele módního domu Hermès, totiž představila kousky propojující sport a klasickou pařížskou eleganci. Sama přitom svou nejnovější kolekci definovala jako „dandy-chic“.

  Její součástí byly například kabáty do deště, sportovní bundy s velkými kapsami i polovičním zipem nebo teplé sportovní vesty. Doplňovaly ovšem elegantní kožené i klasické bavlněné kalhoty, lesklé lakýrky a velké kožené cestovní tašky. Hermès rovněž využil čím dál více oblíbené barvy, jako je citrínová nebo olivová.

  Módní dům Kenzo popustil uzdu své fantazie. Oslavil inovaci i kulturní diverzitu

  Nejnovější kolekci značky Kenzo lze nejjednodušeji definovat jako ódu na protiklady. Japonský módní návrhář Nigo se totiž rozhodl vytvořit mix proti sobě stojících prvků. Chtěl tím především vzdát hold inovaci i kulturní diverzitě. Smíchal proto například elementy vlastní pro japonské kulturní dědictví se západními vlivy.

  Kromě toho se pustil také do kombinace historických a futuristických prvků. Pohrál si například s tradičními japonskými kimony a snovými sci-fi uniformami. Výsledkem je tak třeba kabát ve tvaru kimona, doplněný o kapuci jako stvořenou pro vesmírného hrdinu. Dalším příkladem jsou plisované šaty připomínající bojový plášť.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Fucking Young, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Hermès

  Paříž přivítala další kolekce. Loewe, Valentino, Kenzo a Hermès hledají význam moderní maskulinity

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.